Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с предното на КIA Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблем с предното на КIA Sportage

    Някой опитвал ли е да си завари хъбовете?
    Имам 2 счупени капачки от автоматични хъбчета и си мисля да ги заваря? Киата се кара само по черни пътища , няма да ми се налага да го спирам предното, или ще си взема после и едни ръчни като събера средства.

    Коментар


    • От: Проблем с предното на КIA Sportage

      направи си ги постоянно зацепени тогава като моите. Пратих ги на колега от форума и ми ги направи
      Honda HR-V 4WD D16W1

      Коментар


      • От: Проблем с предното на КIA Sportage

        може ли малко повече инфо за този колега от форума който може да ги направи постоянно зацепени.
        прилагам и снимка на капачката.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08052011565.jpg
Прегледи:1
Размер:137.9 КБ
ID:5311775

        Коментар


        • От: Проблем с предното на КIA Sportage

          Първоначално публикуван от drz400 Преглед на мнение
          може ли малко повече инфо за този колега от форума който може да ги направи постоянно зацепени.
          прилагам и снимка на капачката.
          [ATTACH=CONFIG]372862[/ATTACH]
          http://forum.offroad-bulgaria.com/member.php?u=85125 прати му лично и го питай все пак дали още има възможност
          Honda HR-V 4WD D16W1

          Коментар


          • От: Проблем с предното на КIA Sportage

            Първоначално публикуван от drz400 Преглед на мнение
            може ли малко повече инфо за този колега от форума който може да ги направи постоянно зацепени.
            прилагам и снимка на капачката.
            [ATTACH=CONFIG]372862[/ATTACH]
            Това с постоянно зацепени хъбове не е добра идея . Аз съм така и след време се сасипват иглените лагери .
            КИА "SPORTAGE"2000 16V
            КАЛОЯН ТРИФОНОВ

            Коментар


            • От: Проблем с предното на КIA Sportage

              Първоначално публикуван от koki84 Преглед на мнение
              Това с постоянно зацепени хъбове не е добра идея . Аз съм така и след време се сасипват иглените лагери .
              Лагерите се съсипват от каране във вода,кал и т.н......не от зацепването.....

              Коментар


              • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                И на мен не ми зацепва предното,хъбовете са автоматични и като дръпна лоста и тъгна се чува едно стържене или нещо такова.Днес ги отворих да погледна за какво става въпрос ама нищо не разбрах ,но според мен тези трите ''зъбчета'' са поизносени и не могат да зацепят.И другото което ме притесни като свалих капачката има лек луфт на полуоската (това в средата с шлиците,ако това е полуоската) и сега да питам знаещите:

                1.Ако проблема е в тези ''зъби'' могат ли да се сменят само те?
                2.Ако лагера в средата е разбит лесно ли се сменя и дали се намира лесно?
                3.Възможно ли е този лагер да е основен проблем и затова да не зацепват ''зъбите''

                Какво мога да направя за момента като на този етап пари за ръчни хъбове няма.

                Коментар


                • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                  Първоначално публикуван от mitaka333 Преглед на мнение
                  И на мен не ми зацепва предното,хъбовете са автоматични и като дръпна лоста и тъгна се чува едно стържене или нещо такова.Днес ги отворих да погледна за какво става въпрос ама нищо не разбрах ,но според мен тези трите ''зъбчета'' са поизносени и не могат да зацепят.И другото което ме притесни като свалих капачката има лек луфт на полуоската (това в средата с шлиците,ако това е полуоската) и сега да питам знаещите:

                  1.Ако проблема е в тези ''зъби'' могат ли да се сменят само те?
                  2.Ако лагера в средата е разбит лесно ли се сменя и дали се намира лесно?
                  3.Възможно ли е този лагер да е основен проблем и затова да не зацепват ''зъбите''

                  Какво мога да направя за момента като на този етап пари за ръчни хъбове няма.
                  Първо провери дали вакуума е достатъчен. Трябва да може да смачка шише от газирана вода.

                  Коментар


                  • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Първо провери дали вакуума е достатъчен. Трябва да може да смачка шише от газирана вода.
                    Не съм с вакум.

                    Коментар


                    • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                      Лагера е иглен струва около 17лв може от него да се чува стърженето но не е причина да нямаш предно. Проблема ти е в хъбовите .

                      Коментар


                      • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                        Успях да си зацепя счупените автоматични хъбове. Тествах ги и нямат проблеми. Така ги направих ,че ако искам някой ден, мога да си ги отключа за 5мин, иначе си ги оставям зацепени постоянно.
                        Направи ми впечатление че като включа 4Н и задният деф е блокиран. Дали имат тези KIA 98' 2.0TD блокаж оригинално, или старият собственик е правил нещо.

                        Коментар


                        • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                          Ок и как става това.

                          Коментар


                          • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                            Митко, купувай ръчни хъбове, за да си спокоен.

                            Коментар


                            • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                              Първоначално публикуван от drz400 Преглед на мнение
                              Направи ми впечатление че като включа 4Н и задният деф е блокиран. Дали имат тези KIA 98' 2.0TD блокаж оригинално, или старият собственик е правил нещо.
                              Имат ЛСД.
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                                След като си оправих предното , се появи друг проблем, или поне аз за проблем го смятам
                                Когато включа 4H предното няма проблеми, работи си (да отбележа че капачките са ми преправени и са постоянно зацепени), обаче при опит да завия на усещам че задния мост е зацепен, се едно има блокаж, едната задна гума почва да преплъзва. Връщам лоста на 2H за да огасне лампата на таблото трябва малко на зад да дам 2-3 м , тогава се освобождава и задният мост и си завивам без проблеми. Огледах задният мост, но не видях тръбички или кабели да влизат в моста,освен спирачките. Немога да разбера по какъв начин се зацепват 2те задни гуми.
                                И другото което ме интересува, когато са зацепени хъбовете постоянно, необходимо ли е да се кара на зад малко, за да изключи предния деф?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X