Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с предното на КIA Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблем с предното на КIA Sportage

    Радвай се че върви щото спрели ще разбереш какво имам предвид

    Коментар


    • Само НАФТА ако не е за сериозен тормоз колата.А за хъбовете няма проблем ще работят.

      Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
      Радвай се че върви щото спрели ще разбереш какво имам предвид
      Минаваме на механичен вариант(помпа).И доколкото чувам от познат с такава и разхода е по нисък и проблеми никакви.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-02-11, 19:44.

      Коментар


      • От: Проблем с предното на КIA Sportage

        Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
        Според мен въпрос на късмет аз карам 2тди и смятам че единствения и голям проблем е че няма кои да им прави компютърна диагностика и при евентуален проблем не намираш адекватна помощ
        Значи аз горе долу мога да направя сравнение м/у дизел и бензин-имам служебна тойота,а личната ми кола е бензин така че приемам мнения и отсявам...пък накрая....то това е като с жената-късмет братче

        Коментар


        • От: Проблем с предното на КIA Sportage

          Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
          Радвай се че върви щото спрели ще разбереш какво имам предвид
          Надин да умирга ли?

          Коментар


          • От: Проблем с предното на КIA Sportage

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Надин да умирга ли?
            Нямам лоши мисли колега споделям с какво съм се сблъсквал

            Коментар


            • по принцип така става и край с хъба
              едното зъбче го няма нали

              Първоначално публикуван от blader77 Преглед на мнение
              Здравейте колеги.
              От скоро следя форума тъй като съм се насочил към КИА и аз!Разбрах за хъбовете че трябва да са механични,но имам един такъв въпрос.....Аджеба 2-литра бензин или 2TDI????Много се чудя дайте съвет-коя е по-здрава като мотор и евентуалните проблеми които може да има по тези два мотора.
              Благодаря предварително
              Според мен въпрос на късмет аз карам 2тди и смятам че единствения и голям проблем е че няма кои да им прави компютърна диагностика и при евентуален проблем не намираш адекватна помощ

              има ли някой който да има 2тди да я кара 4-5години и да не е правил глава или турбина ??
              това са слабите места на дизела . най добър за кия е 128к/с бензиновия мотор, другия е слабичак и вместо икономия гори повече

              Първоначално публикуван от blader77 Преглед на мнение
              Значи аз горе долу мога да направя сравнение м/у дизел и бензин-имам служебна тойота,а личната ми кола е бензин така че приемам мнения и отсявам...пък накрая....то това е като с жената-късмет братче
              обади се на няколко морги с кия която си си харесал и попитай какво е продадено, така ще разбереш;
              1-хъбовете
              2-турбина за дизелите
              3-стъпков мотор за бензиновите (реголира празния ход на мотора)
              4-глави ,приТДИ се пукат , а при бензиновите се купуват заради повдигачите които са скъпи и чукат и дразнят не че е проблем да се карат така
              5-малко но вероятно при двата вариянта кардани
              това е в общи линии КОЛЦИТЕ НИКАК НЕ СА ЗА ПОДЦЕНЯВАНЕ като истинските джипове са само малко по нисички ,но и на този проблем има решение ,но е в една друга тема
              това е от мен.

              днес като отворих капачките установих, че на единия хъб липсва тази част с трите зъбчета, която се намира в самата капачка. другия хъб си е наред и няма почти никакво износване. Някой ако му се намира работещ автоматичен да свирка. това, което е в капачката при мен липсва
              Прикачени икони



              QUOTE=autogad;1430202]по принцип така става и край с хъба
              едното зъбче го няма нали[/QUOTE]
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-02-11, 15:39.

              Коментар


              • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                Първоначално публикуван от autogad
                Според мен въпрос на късмет аз карам 2тди и смятам че единствения и голям проблем е че няма кои да им прави компютърна диагностика и при евентуален проблем не намираш адекватна помощ

                има ли някой който да има 2тди да я кара 4-5години и да не е правил глава или турбина ??
                това са слабите места на дизела . най добър за кия е 128к/с бензиновия мотор, другия е слабичак и вместо икономия гори повече
                Затова направиха анкета колегите там може да проследи проблемите аз лично я имам от 2г и половина не съм пипал глава и турбина мисля че няма да намерим човек да я има от 5г.

                Коментар


                • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                  Според мен най-добрия вариант е бензиновата с 128 к.с. двигател. А хъбовете, след смяната им с ръчни решаваш кардинално проблема с предното предаване при всякакви условия - кал, сняг. Проверено многократно, а иразхода на гориво / бензин или газ/ е в границите на нормалното за този тип автомобили.

                  Коментар


                  • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                    Благодаря за изчерпателната информация.Ще се похваля когато намеря моята машинка!

                    Коментар


                    • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                      Пожелавам успех в мисията !!!

                      Коментар


                      • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                        Трябва ли да има луфт и горе долу колко?

                        Коментар


                        • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                          Къде?
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                            между полуоската и игления лагер

                            Коментар


                            • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              Къде?
                              Кията ми е с ръчни хъбове и при вклЮЧВАНЕ на предното се чува някъкво хрупане, все едно ще се откачи предния мост.
                              Днес отворих капачките и са абсолЮТНО здрави.
                              В форума разбрах, че не трябва да има луфт м-у полуоската иигления лагер, а при мен го има.

                              Коментар


                              • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                                Първоначално публикуван от vatralev Преглед на мнение
                                Кията ми е с ръчни хъбове и при вклЮЧВАНЕ на предното се чува някъкво хрупане, все едно ще се откачи предния мост.
                                Днес отворих капачките и са абсолЮТНО здрави.
                                В форума разбрах, че не трябва да има луфт м-у полуоската иигления лагер, а при мен го има.
                                От иглените лагери по скоро свири,виж да не е каре на предния кардан..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X