Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Момчета, здравейте,
    Имам Kia Sportige 2001г.(италиянка) Преди 2-3 години е газифицирана, обаче от скоро се обостри един проблем.
    Миналата година зимата почна да пали от вторият път, т.е. палиш и почва да се дави, палиш втори път и няма проблем. Тръгнеш ли на бензин да караш и почва да се дави, като обърне на газ, няма грижи.
    Сега сутрин на студено почна много трудно пали и докато е студена на бензин е голяма мъка да я подкараш, иначе като обърне на газ няма грижи.
    Имах съмнение че газовото пуска по малко газ, но му изкарах маркуча от газовата рейка и за няколко дена нямаше никаква разлика.
    Затова предполагам че имам проблем с дюзите.
    Пробвах с две добавки, едната на Бардал уж по-хубава, ама трудно осезаемо и кратко подобрение.
    Някой някакви предложения?
    Дали може да е от нещо друго? Или няква идея за ремонт?

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Изключил си вариянта да е от газовите дюзи ....

      Виж следвите неща

      1. Регулатор на налягането на бензиновата рейка. Той е най-отпред на рейката. Взима вакуум от колектора през едно тънко маркуче. Откачи това маркуче и виж дали е сухо или е пълно с бензин. Трябва да е абсолютно сухо. Ако е пълно с бензин, значи мембраната на регулатора е пробита, пълни колектора и от там са проблемите. Тук характерен признак беше, че колата припалваше от четвърт оборот и веднага гаснеше. Нормално пали от втория оборот на стартера.

      2. Свали свещите и виж дали са еднакви на вид и цвят. Ако някоя е по-опушина и черна от останалите значи имаш проблем в този цилиндър.

      При мен едната беше по-черна. Разглобих горната част на колектора и вътре (в долната част) ми направи впечатление, че на трите останали цилиндъра отворите бяха покрити с черно леко мазно покритие. На проблемния цилиндър отвора беше измит и ръждясал. От там стигнах до извода, че тази дюза не затваря добре и пропуска бензин, когато не трябва.

      Носих дюзите на сервиз да ги чистят с ултра звук. Но това не помогна.

      Накрая смених проблемната дюза с рециклирана и проблемът се оправи.

      Двете дюзи са оранжеви, а другите за зелени. Поръчай от същия цвят.

      И при двата случая имах претрисане при свободен ход. След като си оправих проблемите, колата работеше супер мазно и равномерно на свободен ход.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Тенкс опрвделено ще проверя първо това маркуче.
        Мисля си да погледна и дроселовата клапа и стъпковото моторче/регулатора нанпразният ход.
        Аз имам ли стъпково моторче или съм с термо пластина.
        Сега си мисля че и някъде там може да е проблема, защото дори студена ако я форсирам над 2000 оборота се движи без да се дави и тресе.
        Последно редактирано от I_N_M; 12-10-18, 22:25.

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Не е срамно да отидеш и при някой майстор,но който знае какво прави.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            Читав майстор във Варна?
            След четерима елконаджии, които не могат да се вържат, най-накрая намерих един който каза че има шанс да я прочете с "диод" след две седмици!!!
            За официален сервиз някси не съм предразположен!

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              С пари, а на мен за последно са ми подарявали кола преди 15г.



              Точно така, ама ако предложите друга КИА автомат с работещ климатик без проблеми за разумни пари ще вземем и нея.
              Такава и аз ще взема, та дори и без клима да е. Скоро ще ми трябва автоматик.

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Първоначално публикуван от I_N_M Преглед на мнение
                Тенкс опрвделено ще проверя първо това маркуче.
                Мисля си да погледна и дроселовата клапа и стъпковото моторче/регулатора нанпразният ход.
                Аз имам ли стъпково моторче или съм с термо пластина.
                Сега си мисля че и някъде там може да е проблема, защото дори студена ако я форсирам над 2000 оборота се движи без да се дави и тресе.
                Това палене от втория път и после нормална работа е точно от пълнене на гориво в колекторите. Въпросът е от къде?

                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  Днес успях да "реализирам" филтър на купето от подръчни материали. Няма да обяснявам, защо се наложи да го изработя.
                  Използвах капак от латексна боя 1 кг., диаметъра се вижда на една от снимките (като едно време фиг. 1 )) ). Останалото се вижда.
                  Капака го прекарвам през отвора на вентилатора и го придърпвам надолу, като си помагам през отвора на клапата за вътрешна циркулация.
                  По-нататък може да се пробва и със нагъната филтърна хартия, но за пробите ще трябва свалена ненужна някому кутия.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44136668_1942320572481330_1465753766962659328_n.jpg
Прегледи:1
Размер:212.4 КБ
ID:5800480

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44106500_177972479789202_8342278737533861888_n.jpg
Прегледи:1
Размер:32.6 КБ
ID:5800481

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44176789_275423363079160_6974603585317240832_n.jpg
Прегледи:1
Размер:132.4 КБ
ID:5800482

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44106603_1982878745109607_3722401121256341504_n.jpg
Прегледи:1
Размер:56.3 КБ
ID:5800483

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44197093_340648310024528_1339557912590155776_n.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:5800484
                  Последно редактирано от sapporo; 16-10-18, 17:23.
                  Bertone freeclimber 1.8 115hp

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Колега, с каква кия си?...много интересно решение си намерил...
                    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                    Краси
                    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      2002година, 118 к.с.
                      Bertone freeclimber 1.8 115hp

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Ти от капака ползваш само рамката нали?
                        А вътре на конус ли влиза...или го лепиш
                        ...и как стигаш до отвора на клапата за вътрешна циркулация.(тя не е ли в средата?) А вентилатора в дясно под жабката...
                        Сори но нещо не разбрах...
                        Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                        Краси
                        "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Като се махне жабката и пластмасата около нея имаш достъп до вентилатора и клапата.
                          Само рамката се използва, не се лепи влиза плътно, но трябва да се прекара през отвора от горната страна и да се придърпа надолу.
                          Bertone freeclimber 1.8 115hp

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Като се махне жабката и пластмасата около нея имаш достъп до вентилатора и клапата.
                            Само рамката се използва, не се лепи влиза плътно, но трябва да се прекара през отвора от горната страна и да се придърпа надолу.
                            Последно редактирано от sapporo; 17-10-18, 06:49.
                            Bertone freeclimber 1.8 115hp

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              И на колко време трябва да сваляш жабката и вентилатора, за да смениш филтъра?
                              Предполагам месец...предвид малката площ на филтъра /не е нагънат като истинските/
                              Панайот Бърдарски
                              0887 60 77 22

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Предпочитам нещо да филтрира въздуха, ти поглеждал ли си вътре какъв прахоляк се натрупва. А може да се изработи и с нагъната хартия.
                                Има автомобили където смяната на филтър купе си е приключение.
                                Последно редактирано от sapporo; 17-10-18, 08:18.
                                Bertone freeclimber 1.8 115hp

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X