Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
    Странно или не, но не го чувам за пръв път. И на мен преди време се мъчиха да ми го обясняват същото, та и заради това питах. Явно непознаването на модела води до странни заключения... Другото е и факта, че не е хубаво да се кара в режим 4H или 4L, когато не е нужно, от там и някои хора решават, че предния диф е блокиран и хич не се замислят, че няма централен такъв...
    Ако е за състезания разбирам,но на стокова няма смисъл.
    За пръв път чувам,за такъв диф.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Не мен пък,преди време един "капацитет" с блеснал поглед в очите ме уверяваше че "врътките" по предните колела,вклчвали блокажа на предния мост.И на въпроса:"Как точно става това?",отговора беше че полуоските са кухи...мани...
      Иначе предния диф на Спортидж е нормален,отворен двусателитен диференциял.Има вал между едната планета и едното вътрешно каре,както междувпрочем е на всички парт-тайм джипки...това се прави за да се компенсира изнасянето в ляво или в дясно на предния диф...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Не точно на всички, но идеята е добра.
        На ферозата и двете вътрешни карета излизат от дифа, но лявата полуоска е по-дълга.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Да се върна малко на моята драма с горната помпа. Днес свалих рециклираната и си сложих новичката помпа. Педала се върна на нивото на другите два, не се налага да го вдигам допълнително нагоре за да работи коректно съединителя. След рециклирането на старата помпа, явно от недогледждане или бързане, не съм сложил зегерката добре на място и леко е изплюла от едната страна, подозирам и от там проблема с високия педал, оправих я и си я прибрах за резерва, затапена с тапичките от новата.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            За нивото на педала се грижи планка с реглажен болт и гумено тампонче.Пр положение,че педала е твърдо хванат за оста на горната помпа,през напречна ос,то ако този болт е разхлабен или изнесен нагоре,при издърпване на педала ще се изкубе зегерката на самата помпа и ще прочете...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Някой ако може да снима педалите или поне да обясни на каква височина са спрямо един друг ще съм много благодарен. Иначе е далеч от момента в който педала да увисне на оста на горната помпа и да измъкне зегерката. В момента, след още малко регулиране стигнах все пак до извода, че работи най-добре при мен като е 5мм над този на спирачката, даже и с новата помпа.

              Междувременно днес смених маслата на кутия, раздатка, дифове. Можд и да си внушавам, но сякаш малко живна колата и определено е по-тиха. Остана да гресирам където има гресьорки и идния месец да сменям ангренаж.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Моите са на едно ниво. Днес ги гледах.
                Но и аз имам проблема със трудното включване.Трябва да забивам крака в ламарината.
                Ще опитам първо да сменя горната помпа.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  При мен, когато са на едно ниво, понякога включва трудно, през 80% от времето е ок. Когато вдигна педала леко нагоре и развия малко вилката на горната помпа е ок всичко. Това с развиването на вилката си го обясних при мен защо се получава. Гарнитурата между помпата и купето, която оригинално е с дебелината на вестник, аз съм я направил от по-дебел материал и е по-изнесена към двигателния отсег цялата помпа. Може и заради това да се налага педала ми да е малко по-висок, знам ли, заради това питам какво е при вас.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Някой сменял ли е бобини на бензинова?
                    От както съм я купил се чудя да ги сменям ли. Смених свещи, кабели и лули и пак от време на време има прекъсване до 2000 оборота.
                    Гледам, че цените започват от под 40лв.(до над 200лв.), а който питам казва, че бобина под 50-60лв. не е виждал. Притеснява ме да не попадна някое менте, а излишни пари не ми се дават.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Сменях миналата седмица,прекъсваше като загрее.и сега нямам проблем ето линк към сайта от където я купих https://www.autopower.bg/%D0%B7%D0%B...i26471198.html .

                      ако може някой да ме насочи от къде да си купя маслена помпа.Kia Sportage 2.0 16V 128к.с

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Аз сменях скоро, купих магнет марели. Старите на газ ми прекъсваха, на бензин не.
                        Bertone freeclimber 1.8 115hp

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Аз съм ги сменял. Имах подобен проблем в ниските обороти и се почна смени...TPS, кабели, свещи, бобини, чистине на EGR... Сложих някъкви за по 70лв. и нямах подобрения. Оказа се, че е дебитомер.
                          Kia Sortage wagon 2000 128 h p

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Аз сега ще сменям, бобина, кабели и свещи, че и моята прекъсва много на ниски обороти. На газ е мнооого осезаемо, а на бензин по-малко. Поръчах ги на един познат и незнам какви ще са точно. В неделя като ги сменям ще споделя.
                            KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                            08868пет4три18

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Първоначално публикуван от gogovt Преглед на мнение
                              Сменях миналата седмица,прекъсваше като загрее.и сега нямам проблем ето линк към сайта от където я купих https://www.autopower.bg/%D0%B7%D0%B...i26471198.html .

                              ако може някой да ме насочи от къде да си купя маслена помпа.Kia Sportage 2.0 16V 128к.с
                              Поръчах тези от линка. По някаква странна причина ги дават за след 1998г., а за преди 1998г. дават да са с една бобина. Моята е 1995г. с две бобини и по номер на рама си излизат 2 бобини. Ако някой купува да внимава какви купува - за 2 или за 4 цилиндъра.

                              Първоначално публикуван от nbcmarkov Преглед на мнение
                              Аз съм ги сменял. Имах подобен проблем в ниските обороти и се почна смени...TPS, кабели, свещи, бобини, чистине на EGR... Сложих някъкви за по 70лв. и нямах подобрения. Оказа се, че е дебитомер.
                              При мен е на 90% бобини, едната е със счупена букса и като цяло след кофти кабели и свещи се дънят и бобини.
                              При мен прекъсването го има от както я купих. След смяна на свещи се подобри много и остана само до 2000 оборота и сравнително рядко. Преди време ме издъни една лула(щекер) и смених само тях без бобини, че беше на 3 цилиндъра колата а излишни пари за бобини не ми се даваха. Скоро смених и кабели и не забелязах разлика и за това е ред на бобини.
                              Сега ще ми останат едни нови лули(щекери). Ако някой търси да пише, новите ще ги пусна за продажба.
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Аз днес си направих втори ключ. Така де, не лично аз, ходих на ключар. Тук в Добрич е 60 лв процедурата и понеже ключа се оказа упорит, се наложи да ми разчитат чипа от имо бокса. Сега съм някак по-спокоен, че иначе все се притеснявах да не заключа ключа вътре.
                                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X