Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Купих си "нов" вентилатор за парното -втора употреба,и управление за същия от един колега от Димитровград.И не по темата ама в момента има 3 бр.Спортидж дизел на части на народни цени.

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Ники прати ми телефон на този човек да се свържа с него че ми трябва една пружина дето придържа накладките на предните спирачни апарати ! ...а никъде не можах да я открия като нова част !
      LZ1ICD
      Иван - 08девет683едно883
      VW GOLF4 1.8 4motion.

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Първоначално публикуван от ivan_dice Преглед на мнение
        Ники прати ми телефон на този човек да се свържа с него че ми трябва една пружина дето придържа накладките на предните спирачни апарати ! ...а никъде не можах да я открия като нова част !
        0877392122-Еленко

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
          Последно днес в късния следобед се занимавах с премахване на катализатора,
          Янко, здрасти, би ли споделил как е без катализатор. Предполагам че за месец два си навъртял някой друг километър в повече и вече имаш представа и за разхода.
          Писал си катализатор в единствено число, предполагам че си 128к.с.? Сложи ли гърне на негово място? Някаква промяна в шума?
          Предполагам, че и на други колеги ще е в полза подобна информация.
          Поздрави!

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            Първоначално публикуван от I_N_M Преглед на мнение
            Янко, здрасти, би ли споделил как е без катализатор. Предполагам че за месец два си навъртял някой друг километър в повече и вече имаш представа и за разхода.
            Писал си катализатор в единствено число, предполагам че си 128к.с.? Сложи ли гърне на негово място? Някаква промяна в шума?
            Предполагам, че и на други колеги ще е в полза подобна информация.
            Поздрави!
            аз също съм разкарал от доста време моя катализатор ..... относно разхода разлика НЯМА .... но на моето каране е разбираемо да няма(педала на газта е постоянно до ламарината) разлика във вървежа също няма .... относно шум (аз сложих тръба ....) е малко по-шумно (чува се едно метално дрънчене) и май скоро време ще сложа резонатор че вече започва да ми писва....
            LZ1ICD
            Иван - 08девет683едно883
            VW GOLF4 1.8 4motion.

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Смених акумулатора на Кията (2.0 тди). Сложихме 91 Ач, ляв плюс, азиатски стандарт. В сервиза замериха и зареждането.
              БИО пчелен мед и пчелни продукти
              0888 66 59 73

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Първоначално публикуван от I_N_M Преглед на мнение
                Янко, здрасти, би ли споделил как е без катализатор. Предполагам че за месец два си навъртял някой друг километър в повече и вече имаш представа и за разхода.
                Писал си катализатор в единствено число, предполагам че си 128к.с.? Сложи ли гърне на негово място? Някаква промяна в шума?
                Предполагам, че и на други колеги ще е в полза подобна информация.
                Поздрави!
                Не намирам разлика:на 4-та предавка пак не може да си удари прекъсвача ни на газ,ни на бензин.
                Беше си като новичък.
                Явно при дизелите повече се затлачват с километрите и времето.
                Въпреки това моя го издъних и го поставих обратно-/не ми се занимаваше с други тръби,връзки и т.н./

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  ... Въпреки това моя го издъних и го поставих обратно-/не ми се занимаваше с други тръби,връзки и т.н./
                  Най-безболезненото решение. Масова практика от 90-те години на миналия век, когато катализатор беше мръсна дума.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    Сутринта ми се задръсти горивния филтър,просто угасна от веднъж.
                    Без никакви признаци,преди това си вървеше нормално.Бях патил
                    миналата година,и си нося една тръбичка Ф8мм. която ме спаси пак.
                    Извадих двата маркуча от филтъра,и ги съединих с тръбичката.
                    Става за прибиране,а филтъра е на 5000км.
                    Никога не правете това!При второто ми такова хитруване
                    щях да си напълня ГНП с боклуци.Просто имах късмет,че
                    запуши входящия холендър на помпата.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Искам да попитам възможно ли е при поставяне на по-дълги пружини отзад да пада височината отпред ? Когато купих кията беше със две счупени задни пружини и времено сложих пружини от стария си опел кадет с височина 195 мм / оригиналните пружини също бяха счупени на тази височина / .След четене на мнения по форумите стигнах до извода , че оригиналната височина на задните пружините за кия вагон е 260 мм . След прочетеното в опел форума , че пружината от Астра Ф комби е с височина-26см и дебелина-15мм на Омега седан височина-27см и дебелина-16мм и на Омега комби с височина-29см и дебелина-17мм , реших че наи- оптималното за мен е да сложа от омега седан . След поръчка в една популярна фирма за авточасти втора употреба и двуседмично забавяне от тяхна страна днес получих пружините по куриер . Бях изненадън , че дължината на пружините е 300 + мм , но тъи като адски ме дразнеше провисналата задница на кията реших да ги сложа . Височината отзад от земята до веждата беше 77 см , а след смяна на пружините стана 87,5 см но ми се струва , че височината отпред падна от 80 на 75 см . Това са новите и старите пружини . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0405.jpg
Прегледи:1
Размер:130.8 КБ
ID:5683720 Това е старата височина Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0406.jpg
Прегледи:1
Размер:126.9 КБ
ID:5683721 а това новата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0408.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5683722 Като цяло крайния резултат е малко отчайващ от кия с разлика отзад от - 2 см сега имам кия с разлика отзад от + 12,5 см Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0411.jpg
Прегледи:1
Размер:152.4 КБ
ID:5683726 . Искам да попитам дали ако накъся задните пружини с една витка и сложа подложки от 3 см на прените амове ще успея да направя да направя разликата по-незабележима .

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Получил си нещо неползваемо и опасно поне в този вид!
                        В смисъл още по-лоша стабилност,особено в мокро време-/и без това само на задно предаване колата не е за всеки/,никакви ходове отзад,поне с оригиналните амове,та така......
                        Да режеш точно този тип пружини не е добра идея,а и въобще като цяло да се режат пружини.
                        Ако беше сложил от Астра-"G" задницата щеше да се вдигне с 3-4см. и нямаше да имаш тия проблеми.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Според мен най-добрият вариант е да повдигнеш предницата с подложки и в зависимост от това колко се вдигне да дотаманиш и задницата по предницата така че разликата да е минимална ....аз също съм със пружини от омега комби и 5см. подложка под тях но нямам чак такава фрапираща разлика във височината ...въпреки "джапанките" с размер 235/75/15 с които съм в момента....височината отпред до калник е 88см. а отзад е 91см. С пружините от астра ф комба размера отпред и отзад беше равен ...но задните пружини са консуматив при всяко излизане в гората омеговите са малко по-издръжливи ...за сега!
                          Последно редактирано от ivan_dice; 29-09-15, 22:55.
                          LZ1ICD
                          Иван - 08девет683едно883
                          VW GOLF4 1.8 4motion.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            То Янко ти е казал,сложи си от Астра и си решаваш проблема.
                            Ако искаш да я вдигаш,е друг въпрос.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Имам странен проблем. От известно време имам на моменти едно особено стържене за по няколко секунди. От начало(преди около месец) беше много рядко, да речем 2-3 пъти за по 3-4 секунди на 100км.. Днес взе да зачестява и вече е 2-3 пъти за 3-30сек. на 10км.. Цифрите естествено са само за ориентир.
                              Пробвах с натисната спирачка, съединител, на скорост, изключена от скорост, с въртене на волана и др., зависимост не намирам. Стърженето е като на опряла в калник гума или подобно. Струва ми се, че има е лека вибрация като стържи. По скоро е около средата или по-отпред на колата. Повозих един монтьор тази вечер да я преслуша и нищо не ни хрумва. Като коментираме освен каре, лагер или нещо друго по кардана друго не ни хрумва. Раздатка ми минава през ума, ама май е много малко вероятно. Тези дни ще е погледнем отдолу, че със залягане нищо не се вижда.
                              Какво да очаквам?
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Като се върна от Разград се обади да ме повозиш и мен.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X