Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Лада НИВА на Киа Спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

    Не пипай кутията.Волана става 'тежък" от шарнири.И от хебел...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      Не пипай кутията.Волана става 'тежък" от шарнири.И от хебел...
      Благодаря Соти-затова и питам.....-от "обиране" на кутията най-много да влоша положението,като се замисля.
      Ще огледам шарнирите,че ако съдя по напукването на маншоните им,май са оригиналните и я имат смазка,я не!
      Хебела може и нови втулки да му "пусна".
      Последно редактирано от Янко Желязков; 05-03-15, 21:45.

      Коментар


      • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

        Втулки за хебела се продават по 4-5 лв в Колос. А цял хебел в Базис-М е 64 лв. Струва ми се глупаво, че няма гресьорка.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

          Явно проблема с "тежкия" волан при маневри ще е именно от хебела,защото днес след карането в обилния дъжд и локви нещата се оправиха и задържането изчезна.
          Най-вероятно са се разсъхнали втулките и си искат смяна или най-малкото смазка!
          Последно редактирано от Янко Желязков; 06-03-15, 18:51.

          Коментар


          • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

            Най-накрая падна и при нас,макар и малко пухкав снежец и нямаше как да пропусна деня.
            Поразходих се в района на с.Ботево-/Ямболско/,че и екстремче си харесах,което след има-няма 5-6 мин. як тормоз се предаде.
            Опитват се да работят "Руските АТ-та",ама искат яко развъртане!!!
            Добре,че поне мотор има,та на 2-ра бавна нещата се получиха...
            Прикачени файлове

            Коментар


            • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

              Браво.Успял си да счупиш задното стъкло.

              Коментар


              • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                Първоначално публикуван от Usein_ST Преглед на мнение
                Браво.Успял си да счупиш задното стъкло.
                Така се вижда от снимката явно-здраво е.

                Коментар


                • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                  Кажи как са гумите? Колко км им навъртя? Износват ли се бързо? В снега как се държат ..? Гледам сега по сайтовете са на 150 лв/бр. Има ги на два производителя - КАМА и Fоrward. Тези на Кама ги дават 16,6 кг, а тези на Forward - 18,6 кг. Нали са безкамерни..?

                  Трябва да попитам твоя съгражданин Стоян Ганев на какви цени дава Duratrac и Silverstone AT 235/75R15 . До преди половин година бяха по около 170 лв, та между тях и руските се колебая. Имам още малко време да разсъждавам, та събирам мнения ...
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    Кажи как са гумите? Колко км им навъртя? Износват ли се бързо? В снега как се държат ..? Гледам сега по сайтовете са на 150 лв/бр. Има ги на два производителя - КАМА и Fоrward. Тези на Кама ги дават 16,6 кг, а тези на Forward - 18,6 кг. Нали са безкамерни..?

                    Трябва да попитам твоя съгражданин Стоян Ганев на какви цени дава Duratrac и Silverstone AT 235/75R15 . До преди половин година бяха по около 170 лв, та между тях и руските се колебая. Имам още малко време да разсъждавам, та събирам мнения ...
                    Не съм забелязал износване.До тук имат 9000км.
                    Гумите определено работят при този мотор и сравнително бърза трансмисия.......-разбираш ме какво искам да кажа:в по-сериозна кал искат яко развъртане-/все пак не са "кални" гуми/.Вчера бях отново на разходка и то в тежък,топящ се сняг,реки от вода,много кал и наноси!Останах само на едно място и то поради лягане на "корем" в дълбок коловоз.
                    Що се отнася до това дали са безкамерни-НЕ,не са.Продават се с вътрешни гуми и това е голям плюс-изпускаш без проблем до 0.5-0.6атм.-/пробвах го вече при качване до х.Чумерна/ и караш в тежкия сняг или по-дълбоката кал!
                    Освен това на тях изрично пише "TUBI TYPE",а не "TUBLESS",което подчертава,че са за монтаж с вътрешна гума!!!
                    Реален диаметър при 2.2атм. в монтирано на колата състояние-75см.
                    П.П.235/75-15 е напълно безинтересен за тази машина размер и не си струва човек да си хвърли парите-/още в 21-22см. коловоз си на носачи и всичко е приключило!!!/.
                    Търси нещо между 75-78см. реална височина......./след 4-5см- лифт/-лично аз съм за преминаване към 16-ки и монтаж на "кални" 31-ци,7.50-16!
                    Последно редактирано от Янко Желязков; 09-03-15, 13:36.

                    Коментар


                    • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                      Не знам къде е разумния максимум при мен, в предвид, че карам повече по асфалт и не търся кал да се завирам. Някъде 29 инча ми се вижда разумно, нагоре и цените растат, съответно и разхода на гориво, а и пътното поведение се променя.

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      ...лично аз съм за преминаване към 16-ки и монтаж на "кални" 31-ци,7.50-16!
                      Нещо такова ли?
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                        Е-не,не-нещо далеч по-скромно,но достатъчно за разходки в гората.
                        За състезания не говоря-там нещата са по-различни!

                        Коментар


                        • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                          Е-не,не-нещо далеч по-скромно,но достатъчно за разходки в гората.
                          За състезания не говоря-там нещата са по-различни!
                          Колега Янко, твоя дзвер е едно към едно с моя(като цвят, за горивото незнам) само нямаш задна гума, Ако ми позволиш ,ще копирам твои снимки и ще ги пусна във Фейса, та да видят кво съм направил . И аз съм отскоро и страшно съм доволен, тая по бързо ми загрява(парното) от бензинката, а аз бях слушал ,че дизелите не загрявали бързо. Незнам късмет за сега

                          Коментар


                          • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                            Добър вечер колега.
                            Не разбрах каква е идеята за пускането на моята кола във Вашия Фейс?

                            Коментар


                            • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                              Добър вечер колега.
                              Не разбрах каква е идеята за пускането на моята кола във Вашия Фейс?
                              Е как каква? Да видят мацораните какво изпускат кат не му правят евала.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                                Добър вечер колега.
                                Не разбрах каква е идеята за пускането на моята кола във Вашия Фейс?
                                Понеже аз няма как да направя това което си направил(в кал и сняг), та идеята беше да покажа на познати възможността на колата(разбира се без твоя рег. номер, щот иначе номера ще излезе на яве). Не е тва ,което си мислиш, просто така си мислех, но както и да е, отказах се >Без тва вече го тествах на тоя сняг, страшна машина,кой квото иска да каже за Киата,,,,който не я притежа само той Незнае, ха наздраве

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X