Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Лада НИВА на Киа Спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

    Когато изпарителя се връзва последователно, то той преди радиатора на парното ли се връзва или след него?
    08888 седем шест 888

    Коментар


    • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

      Преди.
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

        КИА-та след лифта и гумите 225/85-15,като цяло взе да ми харесва,въпреки че не е това,което желая да видя!
        Днес разходката не беше от най-леките-/тежък,мазен чернозем с коловози/,машините с които карах също.
        Само на едно място се наложи вадене назад,влачейки се на мостове и ползване помощ от приятел...
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

          Май трябва да расте още.И има на къде,но тук някде е границата,след която на асфалта максималната скорост пада драстично,за сметка на проходимоста "по черно".И трябва да се вземе решение за какво ТОЧНО ще се ползва за бъдеще колицата...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

            Съвсем си точен и прав,както винаги!!!
            За сега този компромисен вариант ме устройва-в смисъл колата на разходка върви прилично,докато не решиш да влизаш в коловозите на УАЗ-ов мост,качен на 33-ки "Силвърстон" МТ-117 или нещо подобно като просвет и съпротивление във вискозна,яка кал и най-вече коловоз!
            Иначе на другите места ядове няма и резултатите са прилични,като се има на предвид,че колата въобще не е обута с гуми за 100% кал,а са както аз им казвам-"Руското АТ".
            Абе вървят,ама искат 2-ра бавна и прекъсвач да се чистят.....
            Последно редактирано от Янко Желязков; 18-01-15, 20:52.

            Коментар


            • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

              Сподели как направи лифта и какъв е резултата.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                Фланци 3см. над предните пружини,отзад пружини от Астра-комби.
                Това е за сега!

                Коментар


                • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                  Така равна ли е с пружините от Астра, че тук казаха, че дават +3 см, а отпред в момента трябва да си +6 см. Нови или втора употреба са? Предполагам, че със Соти сте обсъдили какво още трябва да се направи.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                    Отпред колата с 3см. подложки се вдигна с точно +4см.-/ни повече,ни по-малко/ и от 26.5см.,мерено по средата на моста,стана на 30.5см.-/гумите са с няляне 2.2атм./ и са високи 75см. в монтирано състояние на колата!
                    Отзад разликата е +3см. и нещата си паснаха добре-като меря по линията на прага даже отзад ми идва с около сантиметър по-висока,което си е добре!
                    Клиренс под задния диф с тези гуми-24см.
                    П.П.Мисля за преминаване към джанти 16-ки и гуми Ласа ОК-144,размер 7.50-16,-/реални 79см. височина/,но това ще е евентуално за в бъдеще!За сега ще се съобразявам,доколкото е необходимо с коловозите,колкото и да мразя това...
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от Янко Желязков; 19-01-15, 17:45.

                    Коментар


                    • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                      Янко тя по висока от УАЗ е станала. На мен клиренса под дифа ми е 22 см.
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                        Нормално-на УАЗ дифовете са доста по-големи,като външни габарити и си искат 33-ки за да им докараш 24-25см. просвет.
                        Добре,че поне формата им е добра и задират на малка площ,но пак много зависи от твърдостта на коловоза...-говоря за обикновенните мостове!
                        Редукторните са друга бира и кефа е голям да гледаш как всичко живо остава,а ти си вървиш на задно,даже и с едни обикновени 31-ци!

                        Коментар


                        • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                          Нещо не мога да схвана какво се случва,а явно има някакъв проблем:
                          -Управлението-/волана/ стана с една идея по-тежко!?
                          Хидр.масло си е в границите,ремъка на помпата е стегнат оптимално и не приплъзва,гумите са на 2.3 атм.,не съм правил никакви ремонти отпред,а от 2-3 дни сякаш лекотата на управление и особенно маневрирането на място не е същото?
                          Някакви идеи???
                          П.П.Гледам на корм.кутия има регулировъчен болт,както и обезвъздушителен щуцер,ако не се лъжа.

                          Коментар


                          • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                            Нещо не мога да схвана какво се случва,а явно има някакъв проблем:
                            -Управлението-/волана/ стана с една идея по-тежко!?
                            Хидр.масло си е в границите,ремъка на помпата е стегнат оптимално и не приплъзва,гумите са на 2.3 атм.,не съм правил никакви ремонти отпред,а от 2-3 дни сякаш лекотата на управление и особенно маневрирането на място не е същото?
                            Някакви идеи???
                            П.П.Гледам на корм.кутия има регулировъчен болт,както и обезвъздушителен щуцер,ако не се лъжа.
                            Паразитния хебел как е?

                            Коментар


                            • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Паразитния хебел как е?
                              Кое е по удачно? Да се сменят само втулките на хебела или директно целия Хебел?

                              Коментар


                              • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                                Хебела има леко доловим луфт-/колкото да се каже,че има/.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X