Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Лада НИВА на Киа Спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

    Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
    Ако е останал сняг, пробвай с налягане 1.8 или по-ниско. Мисля, че ще бъдеш по-доволен.
    За щатни гуми точно толкова е предписано налягането. Карам с такива, чисто зимни и на сняг се държи перфектно.
    Николай
    VITARA 1.6, 93 къса кабр
    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

    Коментар


    • #77
      От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

      Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
      С какъв размер гуми си на снимката.
      245/75R16

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0039.jpg
Прегледи:1
Размер:172.8 КБ
ID:5570914

      Коментар


      • #78
        От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

        КИА-та до момента навъртя 12 000км. при мен.
        Определено съм доволен от машинката,като се има напредвид,че малкото лостче се ползва почти ежедневно,т.е. често влизам по черни пътища и наклони.-/сменени части до момента са:почти първия ден-виско перката и разбира се монтаж на ръчни хъбове/.
        НО.......-нещото,което си остана,като проблем и загадка при мен е постепенното намаляване на охл.течност.
        Имаше видими течове,поради спукани маркучи,които бяха сменени веднага.
        Консумацията на антифриз съответно намаля значително,но не спря окончателно.
        Към момента видими външни течове няма,температурния р-м,даже и при катерене на 1-ва бавна в жега си е абсолютно нормален-/НЯМА преминаване на антифриз към разширителния съд,няма бълбукане,врене,стрелката не мърда даже и с милиметър над нормалното/.......нооооо антифриза с времето се губи.
        Не съм засичал точно с колко,но по груби сметки на 600-700км. се налага около литър доливане.
        Някакви идеи за подсещане колеги???
        Последно редактирано от Янко Желязков; 24-08-14, 21:42.

        Коментар


        • #79
          От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

          На първо четене се сменя капачката на радиатора.Няколко пъти...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #80
            От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

            Соти,смених я,когато сменях и течащите водни съединения-/т.е. преди 3-4 месеца/.....-определено е Турска,но в Ямбол друга не намерих.
            Даже на нея пише на Турски,че клапана и отваря на 0.9.
            5лв. струваше помня.

            Коментар


            • #81
              От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

              ...

              Аз да си кажа за моя проблем - спукана глава. Сутрин на студено палеше на 3 цлиндъра. Губеше антифриз. Но никакви смески с масло, бози, бълбукане и т.н. Като отлепи стрелката на температурата всичко се оправя. Колата върви идеално.

              Закарах я на един приятел на Соти, който си има сервиз в София. Той свали свещите. По тези на втори и трети цилндър имаше леко ръждица, а другите бяха чисти и лъскави. Човека каза - "Тук влиза вода и мокри свещите. Дано да е само гарнитура ..." Та той свали главата, занесе я да и направят хидро тест и излезнаха две малки пукнатини близо до капаните на втори и трети цилиндър. Като е студена главата, пукнатините са широки и проп

              От там нова глава, втора употреба от една морга и т.н.

              Да не ти вкарвам мухи в главата, ама можеш да отвиеш свещите и да видиш дали има следи от ръжда по някоя от тях.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #82
                От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                ...

                Аз да си кажа за моя проблем - спукана глава. Сутрин на студено палеше на 3 цлиндъра. Губеше по малко антифриз. Но никакви смески с масло, бози, бълбукане и т.н. Като отлепи стрелката на температурата всичко се оправя. Колата върви идеално.

                Закарах я на един приятел на Соти, който си има сервиз в София. Той свали свещите. По тези на втори и трети цилндър имаше леко ръждица, а другите бяха чисти и лъскави. Човека каза - "Тук влиза вода и мокри свещите. Дано да е само гарнитура ..." Та той свали главата, занесе я да и направят хидро тест и излезнаха две малки пукнатини близо до капаните на втори и трети цилиндър. Като е студена главата, пукнатините са широки и пропускат антифриз. Като загрее, се свиват и колата си работи идеално.

                От там "нова" глава, втора употреба от една морга и т.н.

                Да не ти вкарвам мухи в главата, ама можеш да отвиеш свещите и да видиш дали има дори и малки следи от ръжда по някоя от тях.

                Виж и съединенията на изпарителя на газовата. По някога няма влага, но има оцветявана в цвета на антифриза.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #83
                  От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                  Да,чел съм темата с твоя случай колега.
                  При мен,обаче няма твоите симптоми при студено палене.
                  Винаги си работи на 4 цилиндъра,но нищо не се знае де......-незнам......,ще я смятам,като изляза в отпуск.

                  Коментар


                  • #84
                    От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                    Малко снимки с Руските АТ-та "КАМА" И-502,размер 225/85-15 на щатна-/нелифтована/ КИА.
                    Реален диаметър в монтирано състояние и налягане 2.2 атм.-76см.
                    Клиренс по средата на предния мост-26см.
                    Клиренс под задния диф-23см.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #85
                      От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                      Градски , добър клиренс си постигнал. По-голям отколкото на УАЗ А и доста тежести са глътнали тия гуми Зимата с тях ли ще си ? Сподели как са на сняг ?
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #86
                        От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                        С тях ще съм.
                        Живот и здраве ще ги пробваме на снега.

                        Коментар


                        • #87
                          От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                          Я, втора Кия с такива гуми, тук във форума. И аз искам мнения. Как се държат на асфалта? Шумни ли са и зимно време как са. Колко струват ? С този размер предните не опират ли?
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #88
                            От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            Я, втора Кия с такива гуми, тук във форума. И аз искам мнения. Как се държат на асфалта? Шумни ли са и зимно време как са. Колко струват ? С този размер предните не опират ли?
                            И аз смятах,че ще опират,но останах приятно изненадан-гумите не опират,въпреки силно пресечения терен по който се проведоха тестовете.Да подчертая,че окачването не е уморено-/при някой може да се появи опиране/.Другото е,че колата е с щатни джанти без никакви фланци.
                            Като шум-да,имат известен шум,който при скорост над 100км/ч. като че ли се губи нацяло.
                            Как ще са Зимата.....-ами не е дошла.Нека падне снежец и живот и здраве обещавам тестове,включително и в гората на терен,колкото позволява клиренса на колата-/поне за сега ще карам без лифт/.
                            За цена не коментирам,тъй като ги взех на силно занижена да не подвеждам тук във Форума!
                            Последно редактирано от Янко Желязков; 11-09-14, 19:35.

                            Коментар


                            • #89
                              От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                              За зимата нямаш ядове с тия гуми.
                              За лятото и особено за асфалт искат по-голямо налягане - около 3 атм., така че пробвай - мисля ще е по-добре и по-безшумно.
                              За балансиране - и при мен отидоха доста тежести, но важното е, че подлежат на баланс, за разлика от други руски гуми.
                              БИО пчелен мед и пчелни продукти
                              0888 66 59 73

                              Коментар


                              • #90
                                От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                                Благодаря колега!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X