Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Лада НИВА на Киа Спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

    Драго,твоята не беше ли с обикновена газова?
    Янко,нормален е разхода...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #62
      От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

      Да Соти, с обикновена газова уредба съм.
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #63
        От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

        Моята е с ГИ и въпреки това разхода ми се струва доста нисък за тази маса и обем на двигателя-/е разбира се това ме радва/.
        Ще продължавам да го наблюдавам.

        Коментар


        • #64
          От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

          И при мен е приблизително толкова разхода, с ГИ. На дълъг път е между 10 и 11. Ама с не повече от 110
          Да те питам, моята е със същото арматурно табло. При включени светлини навсякъде ли ти светят копчетата? При мен например аварийни светлини и отопление задно стъкло не светят.. и изобщо къде да погледна къде би трябвало да свети, някой дали знае?
          Поздрави
          Николай
          VITARA 1.6, 93 къса кабр
          КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

          Коментар


          • #65
            От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

            Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
            И при мен е приблизително толкова разхода, с ГИ. На дълъг път е между 10 и 11. Ама с не повече от 110
            Да те питам, моята е със същото арматурно табло. При включени светлини навсякъде ли ти светят копчетата? При мен например аварийни светлини и отопление задно стъкло не светят.. и изобщо къде да погледна къде би трябвало да свети, някой дали знае?
            Поздрави
            Абсолютно същата ситуация е и при мен колега.
            Вечер е кофти,защото като реша да цъкна "Аварийни" и минава време,докато уцеля копчето.
            Иначе арматурата с превключвателите за парното,където е и самото копче за "Аварийните" се сваля за секунди.
            Онзи ден я свалях заради кофти достъп до радиото,обаче пропуснах да видя дали въобще има крушка за "Аварийните".
            Тези дни ще погледна и ще пиша.
            Днес я разходих до около 1000м. надморска височина.
            Оказа се,че ЛСД-то отзад си е голяма благинка при стръмен и пресечен терен....
            П.П.Горе на спиране забелязах,че ми върна около 300-400гр. антифриз в разширителния съд.
            Иначе температурта и на майтап не е мърдала от нормалното и положение.
            Вашите как са при продължително катерене на 1-ва и 2-ра бавна???
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #66
              От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

              Янко, разхода ти е верен с тея гумета, но с 31-ци ще ти се вдигне към 14л./100км на дълго. Осветлението на панела за парното има крушки без цокъл 3 вата и се сменят много лесно. Температурата е същата при мен и в летните жеги, стрелката е винаги 1мм. преди средата, както и да я тормозя

              Коментар


              • #67
                От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                На мойта стрелката е като закована в средата.

                Коментар


                • #68
                  От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                  Първоначално публикуван от haftel Преглед на мнение
                  Янко, разхода ти е верен с тея гумета, но с 31-ци ще ти се вдигне към 14л./100км на дълго. Осветлението на панела за парното има крушки без цокъл 3 вата и се сменят много лесно. Температурата е същата при мен и в летните жеги, стрелката е винаги 1мм. преди средата, както и да я тормозя
                  Ти с кое табло си? Моето е по-новото, като на една от снимките по-горе.

                  Панела с парното при мен е осветен. Светят ми и копчетата за вкл на климатик и затваряне на въздушната клапа, а не светят за аварийни и отопление на задно стъкло, затова предполагам, че всяко копче би трябвало да е с крушка?
                  Николай
                  VITARA 1.6, 93 къса кабр
                  КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                  Коментар


                  • #69
                    От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                    Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
                    Ти с кое табло си? Моето е по-новото, като на една от снимките по-горе.

                    Панела с парното при мен е осветен. Светят ми и копчетата за вкл на климатик и затваряне на въздушната клапа, а не светят за аварийни и отопление на задно стъкло, затова предполагам, че всяко копче би трябвало да е с крушка?
                    И при мен е същата ситуация-аварийните и отоплението на задното стъкло не светят.
                    Такова е таблото...
                    П.П.Не съм цъкнал централната конзола и се вижда само това.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #70
                      От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                      Ето и няколко снимки за да се знае нагледно за кой модел ства дума.

                      Това е джипа

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0122.jpg
Прегледи:1
Размер:246.2 КБ
ID:5568801

                      Това е таблото

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0113.jpg
Прегледи:1
Размер:84.3 КБ
ID:5568802
                      Централен панел
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0112.jpg
Прегледи:1
Размер:114.0 КБ
ID:5568803
                      Сваляте рамката към която е закрепен панела с бутоните.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0114.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5568804
                      Развивате трите болтчета
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0115.jpg
Прегледи:1
Размер:162.3 КБ
ID:5568805
                      и сменяте крушките
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0118.jpg
Прегледи:1
Размер:46.9 КБ
ID:5568806
                      Смяната я правя докато чакам жената пред супермаркета

                      Коментар


                      • #71
                        От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                        Ето и малко снимки вътре. Крушката е същата, но с малко по-дълги телчета. Ако не намерите същите крушки удължавате късите телчета така, че да излязат през отворите на фасунга и да се завият около крачетата му.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0128.jpg
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:5568873

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0129.jpg
Прегледи:1
Размер:141.5 КБ
ID:5568871

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0130.jpg
Прегледи:1
Размер:149.0 КБ
ID:5568872

                        Коментар


                        • #72
                          От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                          Първоначално публикуван от tonitoy Преглед на мнение
                          Честито и от мен Янко,много безаварийни километри по асфалта и черните пътища На снимките виждам кален черен път,пробва ли Кията с Геоландърските гуми и как се представят гумите ?
                          Снощи ми се отдаде и първа възможност да пробвам въпросните гуми на прясно-навалял сняг има-няма 15см. на планински асфалтов път.
                          Незнам дали поради прекалената широчина или заради самия модел гума и грайфер,но гумите са много под това,което очаквах.Колата отказва да следва зададената траектория и най-малкия страничен наклон,който даже трудно се хваща на око я плъзга странично.Налягането в гумите беше 2.2атм.,незнам как щеше да е с по-ниско,но едва ли разликата ще е такава,че да вземат да ми харесат-/стана ми малко тъпо,защото същия път с Нивата съм го минавал поне 50 пъти без даже и да ми направи някакво впечатление,но явно тесните гуми на заснежен път се явяват голяма благинка/.
                          Що се отнася до кал и по-точно мазен чернозем на равен участък нямаше кой знае какви проблеми,на лек наклон също си драпат но е нужна всичката газ на 2-ра и 3-та бавна за да може доколкото е възможно да се чисти АТ-грайфера.
                          П.П.За мен гумите си заслужават,ако колата ще се кара 90% по асфалт и то най-вече сух.
                          За леко барбекю до някоя полянка си стават и толкова......
                          Извода е,че през Зимните месеци няма да ми вършат работа и категорично ще се търси по-тясна и по-висока гума!
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от Янко Желязков; 11-03-14, 18:10.

                          Коментар


                          • #73
                            От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                            Първоначално публикуван от haftel Преглед на мнение

                            Това е джипа

                            [ATTACH=CONFIG]689128[/ATTACH]
                            С какъв размер гуми си на снимката.

                            Коментар


                            • #74
                              От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                              235/75-15

                              Коментар


                              • #75
                                От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                                Ако е останал сняг, пробвай с налягане 1.8 или по-ниско. Мисля, че ще бъдеш по-доволен.
                                БИО пчелен мед и пчелни продукти
                                0888 66 59 73

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X