Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вече и аз съм с kia sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Вече и аз съм с kia sportage

    Hankook DYNAPRO ATM RF10 215/80 R15
    Моля да споделите мнение за тези гуми (лични впечатления), ще се карат основно на асфалт и малко извън пътя.
    Приемам по-добри предложения.
    Този размер гуми ще се съберът ли със стандартните алуминиеви джанти, без повдигане или др. промени.

    Коментар


    • #47
      От: Вече и аз съм с kia sportage

      Здравейте колеги, и аз отскоро съм с KIA Sportage дълга база.
      И при мен ги имаше тези шумове от време навреме и проблема се оказа същия( иглени лагери). На мен вече ми бяха сменили местата на пружините , и не знам дали това е "прекарало" лагерите? Какво предлагате нови лагери или втулки?
      А има ли проблем ако хъбовете са постоянно зацепени или да минавам и аз на ръчни?

      Коментар


      • #48
        От: Вече и аз съм с kia sportage

        Втулки от бронз и решаваш проблема с честата смяна на иглените лагерчета.Относно постоянно зацепените хъбове проблема е малко по-високия разход и тромавост при движение на сухо

        Коментар


        • #49
          От: Вече и аз съм с kia sportage

          Колега kanko, и аз усилено си търся подходящите хъбове. На тези на кутията пише ли къде са произведени, въобще имаш ли някаква информация, че за тези пари нещо ме съмняват, дано са добри.
          Благодаря!

          Коментар


          • #50
            От: Вече и аз съм с kia sportage

            Здравейте колеги. За много години!
            Относно хъбовете в момента са още по-евтини. На кутията нищо не пише (произход неизвестен). За здравина още не мога да коментирам, ползвал съм ги едва няколко пъти и съм доволен.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hab.jpg
Прегледи:1
Размер:60.9 КБ
ID:5554138 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hab1.jpg
Прегледи:1
Размер:138.5 КБ
ID:5554135 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hab2.jpg
Прегледи:1
Размер:171.7 КБ
ID:5554136
            Тези хъбове се предлагат без болтове за монтиране към главината цена в момента 111,...лв.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от kanko; 13-01-14, 18:43.

            Коментар


            • #51
              От: Вече и аз съм с kia sportage

              Ей, голяма мистерия с хъбовете.
              Тези хъбове са китайски. Евтини са и доколкото разбирам, който ги ползва няма оплаквания. Засега.
              AVM са други, но и цената е друга.
              Хубавото е, че има избор.
              БИО пчелен мед и пчелни продукти
              0888 66 59 73

              Коментар


              • #52
                От: Вече и аз съм с kia sportage

                Колега понеже си купих още една Киа та искам да те питам как се монтират ръчните хъбове.

                Коментар


                • #53
                  От: Вече и аз съм с kia sportage

                  Има го вече:

                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...37#post1771937

                  Ще се радвам на мнения за хъбовете от Колос. Май не са еднакви с тези от Гладиатор. То пък и на половин цена ...
                  Честито за новата Кия, ама пусни някоя снимчица да оплакнем окото де ...
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #54
                    От: Вече и аз съм с kia sportage

                    Първоначално публикуван от dinto0o0 Преглед на мнение
                    Колега понеже си купих още една Киа та искам да те питам как се монтират ръчните хъбове.
                    Колега погледни и това: http://www.offroad-bulgaria.com/show...FA%E1%EE%E2%E5

                    Това е елементарно на пръв поглед, но много отговорна интервенция. Ако не си сигурен не пипай, ползвай сервиз или колега с опит. При неправилно монтиране падат предни колела (дъно да не се случва на никого).

                    Ако са вакумни хъбове (както е при мен): демонтираш оригиналните и поставяш ръчните хъбове с подходящи болтове (по-къси, "якостни" с вътрешен шестограм). Изключваш буксата на клапана за вакум (намира се в дясно между двигателя и АБС-а до сервото).

                    Успех!
                    Последно редактирано от kanko; 21-01-14, 10:18.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Вече и аз съм с kia sportage

                      Болтовете ако не се лъжа са 8х30 (има си ги в комплекта на оригиналните AVM, както и гарнитури).
                      БИО пчелен мед и пчелни продукти
                      0888 66 59 73

                      Коментар


                      • #56
                        От: Вече и аз съм с kia sportage

                        Ето тест на хъбовете с летни гуми и малко сняг. https://www.youtube.com/watch?featur...&v=v6fdHRmiXrA
                        Последно редактирано от kanko; 26-01-14, 17:02.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Вече и аз съм с kia sportage

                          А как реши проблема със законтрянето на гайката? Че в другата тема, колегата има проблеми?
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #58
                            От: Вече и аз съм с kia sportage

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            А как реши проблема със законтрянето на гайката? Че в другата тема, колегата има проблеми?
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26.jpg
Прегледи:1
Размер:70.0 КБ
ID:5558009

                            Колега така изглежда след сваляне на вакумните хъбове. За коя гайка става дума?Ако е за гайката която стяга лагерите на главината-от снимката се вижда, чее законтрена със шайбата с двата винта. При вакумни хъбове сваляш и поставяш ръчни без нищо друго да се прави.
                            При инерционни нещата не стоят така, ето указания за тях: http://warn.iwebcat.com/imgVD/WAR/60333c0-pn60247.pdf

                            Коментар


                            • #59
                              От: Вече и аз съм с kia sportage

                              Ясно. Сега се разрових и видях, че се има отделен комплект с 2 гайки и 2 шайби на AVM. Не знаех, че вакуумните хъбове са си законтрени. Още не съм стигнал до смяната на моите, на си карам с постоянно зацепени.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • #60
                                От: Вече и аз съм с kia sportage

                                Малко да вдигна темата.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01284_.jpg
Прегледи:1
Размер:227.8 КБ
ID:5603859
                                Това е от 03.08.2014г.
                                Виското перката на водния радиатор мисля, че не работи (при изкачването вдигна висока температура до предпоследното деление на скалата).
                                Може ли да се постави електрическа и какъв автомобил е най-подходящ за донор.
                                Нова виско перка е 209лв.
                                Моля споделете опит ако сте се сблъсквали с подобен проблем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X