Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

    На Бошовите помпи, проблема с придърпването е вътре в самата помпа. Тука сигурно е Зексел, но може да е сходен. Има датчик за цикловата порция в ГНП, който дава обратна връзка за изпълнението на командите - замърсява се.ЕГР-а, ако го намериш, май е по-добре просто да го запушиш и изолираш.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #62
      От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

      Да не ми прави мърльотии компотера после.
      Иначе, с удоволствие.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #63
        От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

        Много е старовемски за да го интересува ЕГР-а. Няма обратна връзка. Чак новите с комън рейл и подобни, почват да го търсят, не че и при тях не се лекува, но е малко повече от ламаринката при старите.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #64
          От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

          ЕГР-а е над турбото и под интеркулера. Така най-лесно мога да обясня без снимка. Това е от страната на двигателя, на която е хванат потенциометъра за жилото на газта. Дори се вижда сравнително лесно без нужда от фенерче или лампа на добра дневна светлина. Можеш да видиш дори дали се движи нормално.

          Реално може да се свали и изчисти и подозирам, че ще има положителен резултат, ако към момента не работи добре.


          Това с непостоянните обороти все още ми го прави понякога, когато навън е много студено и влажно и двигателя също е студен. Когато стопли и поработи известно време - няма ядове(преди почистването на гореспоменатата букса на реостата го правеше и топла и то в доста сериозни амплитуди). За невъзможността за равномерно движение на ниски обороти - и това го имах постоянно, но и то се оправи, случва се много рядко, когато е студено. Реално наистина след почистването на буксата разликата беше колосална, обиколих целия квартал на първа и втора на 1000 до 1200 оборота и се радвах, че Кичка вече не подскача като болна крава, а върви плавно.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #65
            От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

            Благодаря, колега!
            На мен го прави и топла и студена
            Не е ужасяващо, но е неприятно.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #66
              От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

              Днес почистих с контакторен спрей буксата на помпата, тази на потенциометъра на газта и които можах да откача отзад, тази на ЕГР-а, на бууст сензора и една друга, която предполагам е на вакуума за хъбовете.
              Самия потенциометър не успях да развия, въпреки че свалих и пластмасовата тръба от филтъра към турбото. Нямах подходяща отвертка, а винтчетата са наистина на терсене място.
              Има подобрение в поведението при каране с малко газ.
              Не лашка както преди.
              Като имам време, ще сваля и самия потенциометър да го почистя.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #67
                От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Днес почистих с контакторен спрей буксата на помпата, тази на потенциометъра на газта и които можах да откача отзад, тази на ЕГР-а, на бууст сензора и една друга, която предполагам е на вакуума за хъбовете.
                Самия потенциометър не успях да развия, въпреки че свалих и пластмасовата тръба от филтъра към турбото. Нямах подходяща отвертка, а винтчетата са наистина на терсене място.
                Има подобрение в поведението при каране с малко газ.
                Не лашка както преди.
                Като имам време, ще сваля и самия потенциометър да го почистя.
                Свали потенциометъра със стойката,става по-лесно.
                Имам такъв със счупена закопчалка на буксата,за проба става.
                Мога да го пратя на колеги за проба,но държа да ми го върнат!
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #68
                  От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                  Не съм се сетил това.
                  Благодаря!
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                    Ако успееш да почистиш и самия потенциометър, пиши за резултата. Обмислях го за този уикенд това, но не ми остана време. Радвам се, че след офанзивата със спрея е имало подобрение.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #70
                      От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                      Здравейте,
                      И аз съм пред дилемата за смяна на ел.горивна помпа. Колата ми е Гранд Витара, но със същия умрял rf двитател, за който става въпрос в темата.
                      Проблема ми е ниска мощност/много по-ниска от очакваната/. Лампата на подгрева светва при 2500 оборота на скорост или около 4000 оборота на свободна. Няколко оборота повече при стартиране на двитателя, когато е топъл, а и при студен. Турбината надува на около 0,5.
                      При закачане на тестер, показва грешка 31, което е МАР или връзки към него. Подменен, но проблема остана.
                      Два въпроса имам:
                      1.Някой, ако има представа, какъв може да е проблема?
                      2. Някакви отрицателни последствия, след зямана с механична помпа?

                      Коментар


                      • #71
                        От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                        Малко е 0,5. На пипане маркучите към кулера одървя ли ги като я изфорсираш? Да няма разхлабени въздуховоди (маркучи) около кулера или задръстен кулер.
                        Мап сензора го свали и почисти и провери всички вакуумчета по системата за напукано, скъсано или откачено маркуче. Аз ги смених всички превентивно. Работа за половин час.
                        Почистване на куплунга на МАП-а и всичко що е куплунг под капака, в това число и тези за помпата и този на потенциометъра на газта. Дори разглобяване и почистване на самия потенциометър (TPS). В моя имаше дори ръжда.
                        Препоръчвам затапване на ЕГР-а без да се разкача буксата към него. Подобрението във вървежа е доста осезаемо.
                        Операцията не е сложна.
                        Имам планирано и махане на катализатора и въобще всичко, което може да души и без това мързеливия мотор.
                        Разгледай моята тема. Всичко съм описал със снимки.
                        Колкото до помпата, и аз откровено имам мерак на механична и смяната ми е плановете за в бъдеще.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                          Светка грешка в МАП-а заради ниско налягане от турбината.На 1,1 бара трябва да е.Вероятно има блокирал уест-гейт или е свирнала турбината...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #73
                            От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                            Благодаря за бързите отговори.
                            Маркучите към кулера са наред и нямат запушване, втвърдяват се съвсем леко след 2500-3000 оборота. Въобще не е както трябва, все пак надува само до 0,5.
                            МАП сензора е сменен и положението е същото, ninja_1 e
                            прав, мери ниско налягане и дава грешка. Ако се бях сетил по-рано или някой майстор беше споменал, нямаше да се занимавам да го сменям.
                            Уестгейта се движи, как е отвътре, нямам представа.

                            ЕГР-а го затапих, а катализатора са премахнали преди да я закупя.
                            М/у другото след като премахнаха кривката от филтъра към калника има съвсем леко подобрение.

                            Нищо не казахте как е с механична помпа, пуши ли повече, мощността увеличи ли се, разхода, с паленето в студено време как се справя, въобще всичко дразнещо, което да очаквам?
                            От какъв мотор става да се вземе механична помпа?

                            Коментар


                            • #74
                              От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                              Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                              Нищо не казахте как е с механична помпа, пуши ли повече, мощността увеличи ли се, разхода, с паленето в студено време как се справя, въобще всичко дразнещо, което да очаквам?
                              От какъв мотор става да се вземе механична помпа?
                              Ако всичко друго ти е наред, и новата (втора ръка) помпа е проверена и обслужена няма няма никаква разлика в нищо. Даже може да стане по добре.
                              Личен опит, а от какъв мотор- ми аз си намерих от Киа. За други не мога да кажа.
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                                Изкушавам се да задам един Уекинко "еретичен" въпрос. Така и така в талона ми се води без номер на двигател, дали има шансове да се събере един компрекс-ов? С подмяната на закрепванията, разбира се (тампони и подобни). Вече го играх филма с Ферозата. Не е кой знае каква галимация.

                                ПП: Освен че тоя кютюк тежи един тон, де...
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X