Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как работи вакуумният хъб?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как работи вакуумният хъб?

    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
    Аз бих те посъветвал да връщаш.Явно за сега работи и така,обаче ще изчатка.Със сигурност,рано или късно.И друго има,когато хъбовете са изключени(реално),в движение няма да можеш да превключиш лоста на РК от 2Н към 4Н.Колегите с ръчни гъбове би трябвало да са го усетили този недостатък.Ако лоста се включва,то значи че предната карантия се върти...
    +1
    Кия Спортидж 2000тди
    Всеки шут отзад-е крачка на пред

    Коментар


    • #47
      От: Как работи вакуумният хъб?

      Силата на вакума преди и след клапана различно ли трябва да бъде?
      При мен е еднакво,и ми се струва слабо да заключи хъбовете....не че не мога да ги зацепя на първо време....

      Коментар


      • #48
        От: Как работи вакуумният хъб?

        Вакума трябва да еднакъв навсякаде по веригата .
        Какъвто е в резервоара такъв трябва да е и при хъба.
        Ако се включват хъбовете значи е достатачен вакума.
        Теорията е когато се знае всичко, но нищо не работи. Практиката е когато всичко работи, но не се знае защо. Ние съчетаваме теорията с практиката, при което нищо не работи и никои не знае защо!

        Коментар


        • #49
          От: Как работи вакуумният хъб?

          Сега през лятото може и да е достатъчен този вакум но като дойде зимата и като се спечат железата няма да върши работа.Поне при мен беше така и се наложи в студа да ги правя ръчни.

          Коментар


          • #50
            От: Как работи вакуумният хъб?

            Никой ли няма с работещи вакумни хъбове,да каже по силен ли е вакума след клапана?
            Или клапана само пуска вакума към хъбовете след като се включи раздатката?

            Коментар


            • #51
              От: Как работи вакуумният хъб?

              Ей го на,клапана...
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #52
                От: Как работи вакуумният хъб?

                Никаква разлика ролята му е само да спира вакума след изключване на раздатката много е не рентабилно за поддръжка има едни семеринги на главините и полуоските който най редовно препускат вакум а маркучетата често се пълнят с грес и кал от лагерите и се получава така че го обслужваш и си мислиш че всичко е наред докато не нагазиш в калта.

                Коментар


                • #53
                  От: Как работи вакуумният хъб?

                  Бърз тест на вакуумните хъбове - откачваш маркучетата за ляво и дясно колело от клапанчето. Смукваш от тях и на второто дръпване, трябва да усетиш съпротивлението на пружината в хъба. Може и леко чатване да се чуе. Ако искаш да сравним, в Ямбол съм до 17 часа всеки работен ден. Ако не ти се занимава с вакууми, пробивай капачката и навивай болтче, само да е от мек материал със ситна резба, иначе ще износи капачката бързо.
                  Имаш съмнения дали е изправен ел клапана за вакуума ли ? Вземай нов от Самара или Нива, метален корпус и стандартен монтаж на цена ок.10 лв.
                  Георги Кулишев
                  Ямбол
                  0889 42 00 74

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как работи вакуумният хъб?

                    Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
                    Бърз тест на вакуумните хъбове - откачваш маркучетата за ляво и дясно колело от клапанчето. Смукваш от тях и на второто дръпване, трябва да усетиш съпротивлението на пружината в хъба. Може и леко чатване да се чуе. Ако искаш да сравним, в Ямбол съм до 17 часа всеки работен ден. Ако не ти се занимава с вакууми, пробивай капачката и навивай болтче, само да е от мек материал със ситна резба, иначе ще износи капачката бързо.
                    Имаш съмнения дали е изправен ел клапана за вакуума ли ? Вземай нов от Самара или Нива, метален корпус и стандартен монтаж на цена ок.10 лв.
                    Благодаря за изчерпателният отговор! Ще ги правя ръчни,нямам им доверие на тези вакуми.....

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X