Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

    Идеален си.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #17
      От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

      Да, наистина е така Сутринта беше -10 с вятър. Снощи валя дъжд, после малко сняг.. всичко беше ледено,, След 5-6 мин работа на място, и 3 мин в движение /под 2 км/,стрелката си отиде където и е мястото - 1мм преди средната черта! А парното си духа прекрасно, с една дума, колеги, явно колко е студено навън не е толкова важно... 18 лв термостат, три болта и всичко е наред Готов съм за Пампорово др седмица..
      Николай
      VITARA 1.6, 93 къса кабр
      КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

      Коментар


      • #18
        От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

        Нещо не е наред... При дълъг път и поддържане на по-висока скорост /около 3000 об/, на моменти парното си духа направо хладно..?? После отново духа топло.. странно? Коментари?
        Николай
        VITARA 1.6, 93 къса кабр
        КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

        Коментар


        • #19
          От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

          А стрелката мърда ли?
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #20
            От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

            Имах подобни симптоми оказа се спукана глава, ама дано не е така при теб!

            Коментар


            • #21
              От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

              Стрелката си е където трябва да е.. за определено време започваше да духа хладко да речем, после пак хубаво топло. Случи се 3-4-5 пъти? Няма симптоми да е глава, антифриза си е на място.. В събота пътувам наобратно, ще видим? По едно време си мислех, че като се включи перката на радиатора /при по-дълга работа на мотора на по-високи обороти/, охлажда здраво.. и затова се получава, ама не знам дали тази мисъл не е много глупава
              Николай
              VITARA 1.6, 93 къса кабр
              КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

              Коментар


              • #22
                От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

                Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
                Стрелката си е където трябва да е.. за определено време започваше да духа хладко да речем, после пак хубаво топло. Случи се 3-4-5 пъти? Няма симптоми да е глава, антифриза си е на място.. В събота пътувам наобратно, ще видим? По едно време си мислех, че като се включи перката на радиатора /при по-дълга работа на мотора на по-високи обороти/, охлажда здраво.. и затова се получава, ама не знам дали тази мисъл не е много глупава
                Колега, Киекът с климатроник ли е ? На едно другарче, с кола като моята, се беше набил с много лепкав прах термодатчика за контрол, който се намира между филтъра за въздух в купето, тръбичката за индикация на температурата в купето и управлението на посоката на въздуха по вентилационните тръби . Та на този датчик му ставаше доста топло и така в купето духаше за кратко студено, после пак горещо. След почистването всичко си дойде на мястото. Соти може да обясни как се прави дисекция на парно на Кия.
                Георги Кулишев
                Ямбол
                0889 42 00 74

                Коментар


                • #23
                  От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

                  Не е с климатроник, колега. А и нямам филтър за купето.. Вчера пътувах от Пампорово до Варна. Знаете, не беше студено, но, същата история!!! Горещо, хладно, горещо, хладно... много ми е странно, досега не съм имал подобен случай? Постоянно си показваше идеална работна температура.. аз не мога да си го обясня, това е !
                  Николай
                  VITARA 1.6, 93 къса кабр
                  КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

                    Евентуално да е останал въздух в системата при смяната на термостата? Но за толкова км не се ли обезвъздушава сама?
                    Или да е задръстен вече радиатора на парното в купето и да минава на "тласъци" антифриза..? Предположения?
                    Николай
                    VITARA 1.6, 93 къса кабр
                    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

                      Погледни си въздуховодите към към парното и в даден момент просто да не се обдухва радиатора като хората.
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

                        Водна помпа.Сменяна ли е някога?
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

                          И така. След смяната на термостата, както писах по-горе, работната темп се достига много бързо и постоянно се държи. Радвах се на хубаво топло.. а се оказа, че може да е много по-топло, направо горещо Значи, какво направих:
                          Първо, беше налята добавка за прочистване на охладителна система, Вюрт, и след 30 мин работа на място антифриза източен. После маркучите за радиатора на парното откачени, и с помощта на дълъг маркуч и вода от чешмата промиване.. После 1л антифриз и вода беше налято. След запалване, с цел да излеза въздуха, бече обърнато внимание на капачката на радиатора - оказа се че не държи добре и съответно заменена с хубава такава. Резултат - парното работи, не се губи и е уникално горещо !!! След ден-два ще източа пак всичко и ще си заредя с антифриз акакто се полага.
                          Николай
                          VITARA 1.6, 93 къса кабр
                          КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

                            Темата ми беше много полезна, киата ми не вдига нормална работна температура. Стрелката е деление под средата. Ще сменя и аз термостата та да видим , какво ще стане и при мен
                            Аз съм!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X