Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

    Здравейте. Как се движи при вас стрелката на температурата в тези студове? Жена ми се оплаква /тя кара Кията/, че стрелката много бавно се вдига и то не докъдето трябва, т.е. трудно загрява.. И парното е доста хладно. Иначе преди съм забелязал, че много бързо вдига работна температура. Бензин, 2001г е. Антифриза е нов и в норма.
    Това как е при вас, нормално ли да го считам за Кия, или да се съмнявам в термостата?
    В интерес на истината, аз карам Витара 1,6 и почти нямам разлика във времето на загряване.
    Поздрави
    Николай
    VITARA 1.6, 93 къса кабр
    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

  • #2
    От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

    Това ми говори само едно:ниско ниво на антифриза,понеже и на мен когато ми протече помпата дига бързо температурата,а вътре е много студено!Но казваш,че всичко е ОК,нивото е докъдето трябва?Еми другото е термостата,нека и другите колеги да си изкажат мнението
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #3
      От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

      В тия студове 3-5 минуте да се усети парното.И още макс 5 мин до достигане на работна температура.Може и доста по-бързо,ама е малко вредно на прекъсвач на студено...Ако не си в границите на 10-те минути си за темостат.И внимавай,че има някакви италянски и испански на 78градуса...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

        По принцип като са нормални температурите - да, за има няма 5 мин си вдига работна температура. Предишния студен период стоеше почти студена, после си беше ок, сега в студа пак така! Май ще сменя термостата пък да видим. Соти, пишеш да внимавам, какъв да търся?
        Николай
        VITARA 1.6, 93 къса кабр
        КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

        Коментар


        • #5
          От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

          Най-добре е оригинален.Не е повече от 20лв.Иначе ако някакъв друг гледай да е 88-92 градуса...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

            Аз съм с картон на дизелака и пак не иска да загрее гада.
            Студено си е просто.
            Кия Спортидж 2000тди
            Всеки шут отзад-е крачка на пред

            Коментар


            • #7
              От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

              моята за 6-7 минути каране си вдига 90 градуса и си ги държи
              Honda HR-V 4WD D16W1

              Коментар


              • #8
                От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

                Първоначално публикуван от Петър Анев Преглед на мнение
                Аз съм с картон на дизелака и пак не иска да загрее гада.
                Студено си е просто.
                Ако не ти е блокирало виското,та да върти перката постоянно,значи,брат, си за термостат.Отдавна...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

                  Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
                  моята за 6-7 минути каране си вдига 90 градуса и си ги държи
                  И моята така. Сега се прибирам след 1 седмица из Европата. 3500км. Сутрин не е било над -18. 3-4мин на място, докато натоварим багажа, и после след 10тина километра е загряла.
                  п.с. термометъра показва 1-2мм под хоризонталата, но така си е и зиме и лете. Парното е добро, но не мога да намеря от къде смуче, че имам чувството, да му е малък дебита. Иначе си топли.
                  Последно редактирано от Пенчо; 09-02-12, 17:41. Причина: доп

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Ако не ти е блокирало виското,та да върти перката постоянно,значи,брат, си за термостат.Отдавна...
                    Е че тя перката не върти ли се постоянно?Моята се върти но си загрява бързо и лятото и сега в студа до едно и също положение.2мм под средата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

                      Я да споделя и моята какви ги върши (KIA Sportage 2.0 CRDI) та в най големите студове бавно загрява и бързо изстива, след 10 минути каране стрелката е едва на 1/4. Вярно е и че аз я карам под 2000об/мин докато не позагрее, та може и аз да съм си виновен, но съм чувал, че студен дизел не трябва да се ръчка.
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

                        Миналата зима смених термостата и ефекта беше никакъв,но и аз карам около 5 км до работата.
                        Кия Спортидж 2000тди
                        Всеки шут отзад-е крачка на пред

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

                          Трябва да кажа, че жена ми кара на ниски обороти. Освен това пътя първо е равен, после спускане... извън градско.. почти целият път е 11 км.. Според мен това не би трябвало да е от значение! Утре ще пробвам аз да карам, да видим, сега навън е почти -15, според моя термометър.. Значи 88-92, добре, благодаря. Иначе както и при вас държи 2 мм преди средата..
                          Николай
                          VITARA 1.6, 93 къса кабр
                          КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

                            Така. В събота си беше сравнително студено и за 10-12 км +5мин на място накрая си беше на първа черта /четвърт/. Вярно е, че половината път е спускане, но аз си я държа на скорост.. След 30 мин на подземен паркинг и после съответното изкачване, почти си отиде където трябва!
                            Сега за термостата, смених го преди малко. Уж е оригинален /MOBIS/, пише си КИА/Хундай, по номер на рама: 88 градуса горна,не пише долна, с един клапан. В документацията /качена тук/ пише: основен клапан 86,5-89,5 град, допълнителен клапан 83,5-86,5... Като отворихме старият излезе почти точно такъв, с два клапана и темп 82-88 град. Позамислих се, но сложих новият, да видим как ще е /тези дни пак ще застудява/. Все пак старият може и да се е поуморил?
                            Николай
                            VITARA 1.6, 93 къса кабр
                            КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кия - колко бързо вдига работна температура в студа?

                              И така. Тази вечер при темп около 0 градуса - запалих, около 2 мин работа на място и после още 3 мин в движение си достигна работна температура с новия термостат. Утре е по-студено, ще проверя. Поздрави
                              Николай
                              VITARA 1.6, 93 къса кабр
                              КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X