Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помагайте киа маняци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помагайте киа маняци

    И аз си купих киа спортидж 2.0tdi 97г.Дълго я търсих,ходих до германия да я търся, е намерих я в Лом.И така започнаха проблемите,докарах я ход по тайните улици без табели щото КАТ имаха срив в системата три дни,иси повисях че не издържах,и тръгнах а тя пуши черно че се нетрае чак ми пресветваха с фаровете другите коли.От Русе съм.Купих я нов внос,обслужване регистрация,и голям мерак гас към Варна. На връщане духна гарнитура на магистралата.И хайде в бокса,шлайфане на глава нови гарнитури, симерини,маслообирачи на клапаните.Покарах я една седмица,сега тресе на празен ход,увеличи разхода на гориво, два пъти плиска водите без да е загряла (прегряла)от разширителния съд.Вчера прокапа и масло от някякъв маркуч който излиза от вакум помпата и отива в филтара.Даже незнам как да го купя( какво да обясня в магазина).И това са само малка част от проблемите .помагайте

  • #2
    От: Помагайте киа маняци

    Здравей колега! Моя съвет (макар и не толкова компетентен) е да я вкараш в добър сервиз при добър майстор, без да те прави на луд и да те вкарва в някакви филми. Както гледам и ти си нов, като мен само искам да те успокоя тук има доста хора, които са компетентни и отзивчиви , дано има някои, които е близко до Русе за да може да ти помогне.
    За да не приказвам само празни приказки, относно пушенето на черен дим ... за дизела е напълно нормално. Сменял ли си филтри? Масло? Имаго и това от къде зареждаш..... разпитай, къде е най-добър дизела. При мен пушенето намаля и все пак сега като я изпържа и я вкарам здраво в турбото... тези които са зад мен им става лошо Не се притеснявай за пушенето докато пушека е черен!

    Поздрави!
    Последно редактирано от HoLLoW; 01-11-11, 20:54. Причина: Допълнение към коментара
    Аз съм!

    Коментар


    • #3
      От: Помагайте киа маняци

      Извинявай колега твоята колко харчи.аз като я купих ми даде разход извън гада 6.5/100 а сега с 8 литра едва минавам45км.градско

      Коментар


      • #4
        От: Помагайте киа маняци

        Здравей Колега. Според мен най-вероятно има объркана центровка или на ремъка или на помпата.Провери си термостата.На моята беше заседнал и хвърляше водата но не загряваше.Напълно подкрепям мнението на Колегата от Варна,отиди при майстори които наистина разбират.

        Коментар


        • #5
          От: Помагайте киа маняци

          Не искам да спамя,ама то всеки втори майстор стана,каде са тези дет разбират.А дано някой колега от Русе да прочете и да ме насочи,ще съм му благодарен.А ако някой се сеща как да обясня за маркуча на магазина да пише,него и сам ще сменя.(маркуча е капсолован от двете страни с уши около 30/35 см.е дълъг излиза от вакум помпата и влиза в филтата с още един) Ха така ЩО Е ТО.мерси

          Коментар


          • #6
            От: Помагайте киа маняци

            Ами 9 10 на 100 градско ( но аз я жаля много, на 5 с 50 максимум 60). За извън градско немога да ти кажа, защото не съм я карал много един или два пъти и не съм я засичал
            Аз съм!

            Коментар


            • #7
              От: Помагайте киа маняци

              Маркуча е готов смених термостата,капачката на радятора.Като смених горивния филтър и се повишиха оборотите,то едно пипаш друго се разваля.

              Коментар


              • #8
                От: Помагайте киа маняци

                Погледни въздуховодие преди и след турбото - ако е омаслено си мисили за ново турбо -1700 лв.
                Убеден ли си, че семерингите ти са в добро състояние: откачи въздуха след турбото /от пробата по-горе/ и дай газ, ако след минута, две черната мъгла отзад изчезне - не знам дали си щастлив - не са семеринги а турбо.
                Може би е добре да погледнеш и дали от отдушника на капака на клапаните не излиза дим.
                В закл.: мътна и кървава са дизелите с турбо и радост за монтьора!!!
                Ако стигнеш до към 4 бона за ремонти - ела земи моята - поне всичко по нея е ново.

                ПС: И това с пушенето не е вярно - моята дори на 140-150 км. в час дори не се вижда от коя страна е ауспуха - не трябва да има никакъв дим, нито бял, нито черен.
                Последно редактирано от horazio; 05-11-11, 23:40. Причина: грешка
                Няма! Свършиха.

                Коментар


                • #9
                  От: Помагайте киа маняци

                  Кво стана???
                  Няма! Свършиха.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помагайте киа маняци

                    Ще пробвам и ще пиша, а след турбото със сигурно ще е омаслен, защото маЙстора не беше стегнал скобите на интерколера, и около маркучите беше доста омазнено.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помагайте киа маняци

                      За сега остана проблема с придърпването като карам на( равна газ).В един друг форум четох че на колега се е включвало предното само, от някъкъв повреден вакум клапан,и затова е придърпвала ,търсих по моята но него открих.Някой можели да ме поопъти на какво прилича и ли да го снима а ко може.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помагайте киа маняци

                        Закачен е за купето: тръгваш от задния край на алтернатора, където е вакуум помпата, маркуч, вакуум резервоар-над десния калник, маркуч, соледоид /клапан/, маркуч, главина - хъб.
                        От къде си?
                        Няма! Свършиха.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помагайте киа маняци

                          От Русе,след резервоара направо отива в спирачките,няма такова нещо,аз ли съм сляп.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помагайте киа маняци

                            Възможно ли е киата ми да няма такова нещо.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помагайте киа маняци

                              97г трябва да е с инерциони хъбове няма такъв клапан.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X