Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся бензинова помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся бензинова помпа

    Проблема с вървенето на бензин е ПОЧТИ РЕШЕН!
    Остана следния проблем. При леко подаване на газ, колата губи обороти и иска да гасне. При по силно натискане тръгва напред без проблеми...
    На свободен ход си държи 900 оборота без проблем...
    От какво може да е?

    Коментар


    • #17
      От: Търся бензинова помпа

      Между другото горивната помпа е само ремонтирана (не е сменяна). След ремонта не съм мерил какво налагане прави. Може ли този проблем да е от нея или да търся нещо друго?

      Коментар


      • #18
        От: Търся бензинова помпа

        Ти си много добър, щом си я отремонтирал тази помпа. Аз знам, че не подлежи на ремонт. Поздравления!
        Такива помпи са много разпространени и струват около 60 лева. Правят 3 атм. налягане и захранват изпитано до 190 коня.
        За проблема с гасненето ... от някъде вероятно ти дръпва малко въздух. Провери си вакум маркучлетата, вкл. това на клапана за налягането на бензина. Трябва да имаш такъв на инж. рейка. Или иди на диагностика. Ще си покаже къде го сърби.
        Сега се сещам - трудно ли ти пали сутрин първото палене ?

        Коментар


        • #19
          От: Търся бензинова помпа

          Да сравнително трудно пали. Мисля, че нямам проблеми с въздуха. Последния път когато ходих на диагностика(тази седмица) единствения проблем които беше останал беше в ламба сондтата(това беше когато помпата не работеше и правеше само 1 бар).
          Още нещо, като, че ли като карам на бензин доста мирише. Малко съм я карал на бензин, за това не мога да преценя дали е нормално...

          Коментар


          • #20
            От: Търся бензинова помпа

            Значи трябва да провериш маркуча КОЙТО е от помпата до капака на резервоара. Има такъв маркуч - ТОЙ е специален, бензиноустойчив.
            Провери го... или направо го сменяй !

            Коментар


            • #21
              От: Търся бензинова помпа

              Не трябва да мирише на бензин ,освен като си вадил помпата да е оляло ....Това с ремонта ....помпата е капсулована и ремонтонепригодна...незнам какво точно си и ремонтирал но съм имал случай на блокиране на помпата и при изваждането се оправя и после си бачка без ядове !
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Търся бензинова помпа

                С маркучите проблеми нямам. Става въпрос за тежка миризма на изгорял бензин, доста силна, но все пак не съм газ анализатор, може и да е нормална.
                Ремонта на помпата се състоеше в това да я извадя, почистя(продухам), и да и сменя филтъра които беше в окаяно състояние.(помпата е капсулована и не се отваря)
                Факт е, че сега подава бензин и колата що-горе върви. Преди подаваше 1 бар, при които дори не искаше да запали, или ако запали гаснеше веднага.
                Колега, беше споменал за някаква помпа за 60 лв. Може ли да се разчита на такава. Цените варират до към 120, а тази най-евтината малко ме съмнява...

                Коментар


                • #23
                  От: Търся бензинова помпа

                  Ако налягането в системата е по-високо от очакваното, така се държи.
                  малко трудно ускорява от съвсем ниски обороти и вони на недогорял бензин. И вдига разхода, съответно.
                  Вероятно не ти работи регулатора (предполагам, че е някъде около инжекцията). Виж дали има вакум към него и дали е закачен където трябва. Има вероятност и да влезнало някакво по-едро парче ръжда примерно и да не му позволява да работи правилно.
                  Има малка вероятност и да си се олял с помпата, но не ми се вярва.
                  Наскоро патих от подобни проблеми, оказа се спечен регулатор, но така и не съм го отворил стария, да видя от какво.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся бензинова помпа

                    Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                    Колега, беше споменал за някаква помпа за 60 лв. Може ли да се разчита на такава. Цените варират до към 120, а тази най-евтината малко ме съмнява...
                    Щом съм споменал - значи вече съм пробвал и съм уверен. Не предполагам.
                    Много е вероятно твоята да е в ред, но маркучите да са за преглеждане. Също така и клапана за налягане трябва да се провери - той БИ ТРЯБВАЛО (не познавам твоята марка) да е в единия край на инжекторната рейка.
                    Още повече миризмата на бензимн МОЖЕ да идва точно от клапана. Ще видиш мокро от бензин по него.
                    Погледни го !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся бензинова помпа

                      Аз залагам на пикаеща дюза.В комбинация с объркан комп.ЧЕК-а на бензин свети ли?
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търся бензинова помпа

                        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                        Аз залагам на пикаеща дюза.В комбинация с объркан комп.ЧЕК-а на бензин свети ли?
                        Чека на бензин маи се оправи, само когато колата вземе да се дави така, премигва чека...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся бензинова помпа

                          Не че ще помогне на 100%,ама пробвай да сипеш някаква добавка за почистване в бензина.
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся бензинова помпа

                            Вчера го направих... Да видим...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X