Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X 3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW X 3

    Здравейте !
    Купих си скоро Х -тройка 3000 бензин ,231 к.с.
    В момента е с 18- ки джанти спорт пакет ,зимни гуми и е с доста твърда возия .
    Мисля да си направя още един комплект гуми с джанти 17-ки .Какъв най голям размер се събират и дали да вземам някакви АТ-та или да направя един летен и един зимен комплект ?
    0887/400121 Антон Донев

  • #2
    От: BMW X 3

    Возията на X3 си е твърда, тип лагерна количка, но с правилните гуми си е като залепена на пътя.
    Аз съм с два комплекта; летни 18' и зимни 17'. Има разлика, при зимните возенето е една идея по-меко, но съм фен на твърдата возия и мразя клатещи се варели.
    А относно максималните заводски размери, при мен са написани на колонката на шоф. врата.
    За АТ, няма идея.

    Коментар


    • #3
      От: BMW X 3

      За такъв тип кола аз също подкрепям зимния комплект да е с по-малките джанти, които са посочени от производителя и размера на гумите също според производителя (както е казал колегата, има ги на колонката). И чисто зимни гуми. За мен на такава кола няма смисъл от АТ.

      Коментар


      • #4
        От: BMW X 3

        Заводските са 235/55/17,предполагам, че ще побере 235/60/17, по големи- едва ли,мястото до ламарината е малко. Качи снимки,като го обуеш с новите и на мен ми е интересно.Не знам кутията как ще ги понесе,аз правих моята точно на 200 000.
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • #5
          От: BMW X 3

          Гледам една колежка в БМВ форума е сложила 235 60 17 и пише ,че са ок .Не знам как стои въпроса с офсета .
          Гледам на Х 3 -ките офсетът е +46 +47 , а има такива с + 20 от Е 46-ци и други .Въпросът е дали ще опират някъде ?

          А какво ремонтира на кутията е беше ли сменяно маслото ?
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • #6
            От: BMW X 3

            Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
            Гледам една колежка в БМВ форума е сложила 235 60 17 и пише ,че са ок .Не знам как стои въпроса с офсета .
            Гледам на Х 3 -ките офсетът е +46 +47 , а има такива с + 20 от Е 46-ци и други .Въпросът е дали ще опират някъде ?

            А какво ремонтира на кутията е беше ли сменяно маслото ?
            Рециклиране на хидротрансформатора,смяна на пакетите с фрикционните дискове и проверка на клапаните,като за 2000лв.с маслото и филтъра.Аз го купих на 160000 от Австрия и не съм сменявал маслото,но майстора,който го прави каза така:"между 200000 и 250000 идват при мен,независимо сменявано или не е маслото".Моето е с теглич,но по ябълката не личи да е използван.
            А по въпроса с гумите- явно на теб се пада да експериментираш,дано не се наложи да омлатиш веждите с големия чук.
            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
            Враца

            Коментар


            • #7
              От: BMW X 3

              Начи ,баси кекавите коли .
              Видях ,че твоята е бензинова .Какво друго би ме посъветвал ?
              0887/400121 Антон Донев

              Коментар


              • #8
                От: BMW X 3

                Ами други сериозни проблеми не съм имал.Иначе двигателя опича всички гумени гарнитурки по него и се налага смяна.При мен се започна първо с гарнитурата на капака на клапаните,лошото е че тя олива изпускателния колектор и смърди на изгоряло масло,като я свалих се трошеше като солета.После протече и гарнитура на филтърното тяло,смених и нея и сега не тече нищо за момента.
                Иначе не е кекава колата,много автомати не изкарват и толкова и е много приятна за каране.Минавал съм с нея през калищаци,дето не съм си представял,че може да мине,само ходове да не трябват,щото няма.Аз карам на газ и разхода в пари е приличен.
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • #9
                  От: BMW X 3

                  Къде прави кутията? До колкото аз знам, има около Пазарджик човек който ги прави?

                  Коментар


                  • #10
                    От: BMW X 3

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    Къде прави кутията? До колкото аз знам, има около Пазарджик човек който ги прави?
                    Имаме си майстор във Враца. Другите оферти бяха от 2500 нагоре.
                    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                    Враца

                    Коментар


                    • #11
                      От: BMW X 3

                      Този човек около Пазарджик, до колкото знам ги прави с изцяло нова каранитя.От старата остава само кожуха. Това ми е инфо от познат с Х5 2010г на 300 000 км. Търсили в цяла Бг, и само там му я направили като хората. За цялото обслужване на 3.0 дизела + кутията + работа ~6к лева.

                      Коментар


                      • #12
                        От: BMW X 3

                        Досега съм сменил маслото на двигателя ,раздатката .Проверил съм тези на дифовете /за тези ,които не знаят -предния диф минава през картера на мотора /,всички филтри без този в купето /засега / .А, и бензиновия не съм .Смених и свещите .
                        Моторът беше олят отдолу с масло /купих я с тази забележка / ,масления маркуч към ваноса протича на всичките от карбовката.Ремонтирахме го в сервиз за маркучи ,дано държи и съм го подменил .Ще гледам дано да няма и други течове .Подмених опръстените на маркучите към гърловината на радиатора горе -бяха протекли .
                        Централното на ключа не работеше -оказа се студена спойка на батерията .
                        1-2 бутона на мултиволана не работеха -вътре като се отвори има едни гумени бутони ,като натиснеш единия се задейства и другия ,това ми изглежда като фабричен проблем ,изрязах излишната гумичка и вече работят .

                        Остана да сменим маслото на автомата-чакам един приятел да се върне от Англия .
                        Монтираха ми и газова уредба ,колко разход ти дава ?
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар


                        • #13
                          От: BMW X 3

                          Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                          Досега съм сменил маслото на двигателя ,раздатката .Проверил съм тези на дифовете /за тези ,които не знаят -предния диф минава през картера на мотора /,всички филтри без този в купето /засега / .А, и бензиновия не съм .Смених и свещите .
                          Моторът беше олят отдолу с масло /купих я с тази забележка / ,масления маркуч към ваноса протича на всичките от карбовката.Ремонтирахме го в сервиз за маркучи ,дано държи и съм го подменил .Ще гледам дано да няма и други течове .Подмених опръстените на маркучите към гърловината на радиатора горе -бяха протекли .
                          Централното на ключа не работеше -оказа се студена спойка на батерията .
                          1-2 бутона на мултиволана не работеха -вътре като се отвори има едни гумени бутони ,като натиснеш единия се задейства и другия ,това ми изглежда като фабричен проблем ,изрязах излишната гумичка и вече работят .

                          Остана да сменим маслото на автомата-чакам един приятел да се върне от Англия .
                          Монтираха ми и газова уредба ,колко разход ти дава ?
                          Ти си пипнал доста работи по колата, аз масло в раздатката смених, защото на диагностика показа, че е за смяна, после трябва да му се каже, че е сменено. Разход на газ към 20градско и 13-15 извън града според скоростта,15те са магистрално.Градското ми е 4-5 паления днес по 2-3-4км и зимата си горя и доста бензин.
                          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                          Враца

                          Коментар


                          • #14
                            От: BMW X 3

                            Ами взех я сравнително евтино ,с нагласата да пипна това -онова .Да ,след смяната на маслото на раздатката ,се ходи на диагностика ,да се ресетне .То тая кола за всяко нещо диагностика и трябва .Тъй като досега всичко аз съм си правил ,взех да се замислям за някаква евтина...
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • #15
                              От: BMW X 3

                              Купих джанти 17 -ки на ЕТ 20 .За сравнение сегашните ми са ЕТ 46 ,при спорт пакета предните са 8-ци ,задните 9-ки .

                              Сега търся гуми и съм намерил едни АТ -та на Дженеръл Грабер .Събирам мнения как се държат тия гуми на шосейна джипка .

                              Последно редактирано от antiroad; 05-04-19, 19:35.
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X