Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Много странна случка с BMW X5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Много странна случка с BMW X5

    Вчера пътувах от Бургас за Варна и в прохода Обзор видях едно Х5, което се самофорсираше *зловещо* на една отбивка. Отвсякъде пушеше страшно много черен дим - от багажника, от ауспуха, от предния капак, от купето, все едно гореше, обаче, не гореше. Представете си кола, която примерно може да вдигне според оборотомера 7000 об/мин. Ами това имах чувството, че се върти с над 10000 оборота. Както бях със затворени прозорци на климатик и слушах музика, рева на двигателя се чуваше страшно силно в купето. А собствениците на БМВ-то горките се бяха изумили щото бягаха надолу по баира от страх, че това нещо може да експлоадира. Е и аз дадох газ да го подмина по-бързо . Въобще как е възможно кола да се самофорсира до такава степен и да не може да се спре? Много странно ...
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

  • #2
    До: Много странна случка с BMW X5

    да видим още някой кво ще каже и да ви кажа за един подобен случай само че с мотор.

    Коментар


    • #3
      До: Много странна случка с BMW X5

      Ами, с тия купища електроника, какво ли не може да се очаква
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        До: Много странна случка с BMW X5

        Пет минути така и е мъртва.

        Коментар


        • #5
          До: Много странна случка с BMW X5

          Ами аз ще кажа, че просто са могли да изключат контактния ключ преди да бягат

          Коментар


          • #6
            До: Много странна случка с BMW X5

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Ами аз ще кажа, че просто са могли да изключат контактния ключ преди да бягат
            ми те може и да са го изключили

            Коментар


            • #7
              До: Много странна случка с BMW X5

              Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
              ми те може и да са го изключили
              Е, тогава е добре, че бягат! Но се съмнявам, че са го направили. Колкото и електроника да има, компютъра не може да прескочи контактния ключ.

              Коментар


              • #8
                До: Много странна случка с BMW X5

                случая е следния.на мотор мз 250.извикаха ме да гледам как работи без ток и се форсира доста силно.отивам и кво да видя мотора дига няккакви супер високи обороти сигур към 10 хил.откачих чукчето той си се форсира откачих бобината той продължава чак като спрях бензина и угасна. явно се получава самозапалване на сместа като дизел.

                Коментар


                • #9
                  До: Много странна случка с BMW X5

                  Ако е запушен въздушния филтар може ли да почне да смучи маслото.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Много странна случка с BMW X5

                    Да, ама е възможно това да не е било с обикновен ключ, а keyless . Някъде съм чел за такава случка и преди, но не си спомням за какъв автомобил ставаше въпрос. Крайният резултат е ясен ....
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      До: Много странна случка с BMW X5

                      А ако дръпне ръчната + спирачките и даде на скорост дали няма да угасне? Та дори и автоматик да е?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Много странна случка с BMW X5

                        ..
                        Последно редактирано от kinex; 16-06-07, 21:54.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Много странна случка с BMW X5

                          БМВ-то е сдиплило турбината, натепала е масло в колектора и ще се форсира докато не го изгори или някой не напръска във всмукателния колектор със газов пожарогасител.
                          http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                          Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                          Коментар


                          • #14
                            До: Много странна случка с BMW X5

                            Ами единствено ако му прекъсне горивото по някакъв начин. Ей , добре , че си имам ключ-прекъсвач на помпата...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Много странна случка с BMW X5

                              Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
                              БМВ-то е сдиплило турбината, натепала е масло в колектора и ще се форсира докато не го изгори или някой не напръска във всмукателния колектор със газов пожарогасител.
                              Това ако е дизел , а ако е бензин и няма турбина?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X