Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

    Само да уточня, че никъде не съм писал предимно в Германия, а в Европа...
    Италия, Франция, че и до Англия ако се наложи, макар, че както каза колегата в някои случаи, аирбуса ще е по удачния вариант, макар и да трябва да се съобразявам с багажа...

    Коментар


    • #92
      От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
      Абсолютно потвърждавам. За сведение - километража на Шаран 2003 г в момента /шест пълни години в моите ръце/ е 695 000 км, като го взех, беше на 8 години, на 230 000 /превъртян неизвестно колко, преди да ми го продадат/, внос от Италия. Автоматика беше за тотален ремонт, мина през Джемини още с покупката /да ги похваля, още държи автомата/. Като го купувах, ходех с една рулетка в ръцете и мерех товарната част. Само два вана имат пълни 2 метра отзад, като се махнат седалките - Шаран/Алхамбра, Галакси/ и Крайслер. С цялото четиричленно семейство и багаж за две седмици почивка на селска къща /включва тави, тенджери, кафемашина, аудиоуредба и всякакви други аксесоари към катуна/, всичко е събрано зад седалките и напред е свободно и просторно за пътниците. Возията е като на лимузина. Седалките се махат или местят с две движения. При нужда спокойно и законно събира 7 човека, без да са притеснени вътре. Още не е изгнил, само печката ме предаде тази зима. Сервизната книжка вече е изписана и няма място, но това е неизбежно за 465 000 км. Като сметна средната скорост и изминатите километри, излиза, че живея в колата.
      +1 За Вановете. Имал съм Крайслер Вояджер всички модели 1991-2007г,Мицубиши Спейс вагон,сега имам Киа Карнивал-не съм оставал без ван в автопарка. От всички други леки коли и джипове,които съм притежавал през годините W211 комби на възд.възглавници се доближава най-много по комфорт.
      Jeep Grand Cherokee limited LX ZJ 5.9; SUBARU VIVIO 0.66 MPI
      Land Rover Discovery II V8
      0898 пет 989 пет 9

      Коментар


      • #93
        От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

        Кола на над 15г. висок клас в добро състояние трудно се намира, особено пък на нормална цена.
        Ако темата беше пусната преди малко повече от месец щях да ти предложа конкретна кола - БМВ 523 Е39, 2,5 170к.с. автомат, далечната 1995г. но в много добро състояние. Беше на приятел който я продаваше на приемлива цена, по стечение на обстоятелствата направи взаимоизгоден бартер и попадна в автокъща от която бързо я продадоха, бяха събрали много коли и намалиха няколко за бързо разчистване. Дадоха я за 4000-4500лв.. Момчето което я е купило е направило 12 000км. за около месец с 2 ходения до Германия и е много доволен.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #94
          От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          От 98 до коя?
          До 99-та Тогава идва фейслифта и комън рейла на всички дизели в модела, старите мотори ги спират.

          А за C5, мисля че има спецове и по Ситроен пишещи в темата...

          ШаранЯ освен друго, е с много просто окачване.

          5-6К километра, е отиване-връщане до по-отдалечените от нас страни в Европа. Т.е. "пътуване" по стотина часа на месец заедно с разправиите. Човек може да се измъчи с к'во да е, поне за начало.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #95
            От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
            Абсолютно потвърждавам. За сведение - километража на Шаран 2003 г в момента /шест пълни години в моите ръце/ е 695 000 км, като го взех, беше на 8 години, на 230 000 /превъртян неизвестно колко, преди да ми го продадат/, внос от Италия. Автоматика беше за тотален ремонт, мина през Джемини още с покупката /да ги похваля, още държи автомата/. Като го купувах, ходех с една рулетка в ръцете и мерех товарната част. Само два вана имат пълни 2 метра отзад, като се махнат седалките - Шаран/Алхамбра, Галакси/ и Крайслер. С цялото четиричленно семейство и багаж за две седмици почивка на селска къща /включва тави, тенджери, кафемашина, аудиоуредба и всякакви други аксесоари към катуна/, всичко е събрано зад седалките и напред е свободно и просторно за пътниците. Возията е като на лимузина. Седалките се махат или местят с две движения. При нужда спокойно и законно събира 7 човека, без да са притеснени вътре. Още не е изгнил, само печката ме предаде тази зима. Сервизната книжка вече е изписана и няма място, но това е неизбежно за 465 000 км. Като сметна средната скорост и изминатите километри, излиза, че живея в колата.
            С кой мотор това..?
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #96
              От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

              Всеизвестна закачка е, че МБ е ориентиран към пасажера, а БМВ набляга на шофьора. Изместена централна конзола, място за краката на задните седалки... да не влизаме в подробности.
              Другарю Glow, кола за пътуване из Европа за теб (шофьора) ли търсиш или смяташ да возиш и други хора? Техният комфорт ли те интересува или твоят? Може да ти звучи странно, но има разлика.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #97
                От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                Към Бенца-кажи какъв ти е опита с Мл та толкова конкретно го анализираш?Това за 200км в час пък изобщо не ми се коментира!
                И твоите Мерцове ела ги покарай няколко години в България включително и зимата „ако могат да се движат де„пък тогава пак си ги хвали.
                И престанете да четете от какво се оплакват по форумите!Повечето копуват най евтиното на пазара и после рев.
                Да ме беше хванал преди десетина години роман щях да ти напиша,сега от кьде да го подхвана с 3 изречения?Опита ми с дрьгели нямам,уж знам достатьчно за да не се набивам на модели които да ми кьсат нервите и без да се обиждаш,но проблемите на МЛа ги коментирахме преди около десетина години и ми мина времето да драскам сьс страници по форуми.Приеми,че не сьм сьгласен с теб,че е безпроблемна кола или няма проблеми МЛа.
                Опита ми с него е колко твоя с 140 модела,е имам някакви опити за ремонти на коли по сервизи и на приятели та и сьм видял кое как е направено с ........дупенцето си.Пак зависи и от година и модел,500 примерно е класа над 320 от пьрвите ма както казах това е обсьждано преди 2 петилетки.

                200 км/ч не коментираш за кое,за дизеловия или за МЛа?Питам само,то и аз не го коментирам и спирам да пиша по вьпроса,че вземе да прочете бабата как сьм и карал колагта и ще ми спре кафето.Или да сме точни и да резнем 5 км/ч ако искаш та печелиш с 5 км/ч.

                Моите Мерцове не ми се коментират,модела е коментиран достатьчно за да не се сьглася за пореден пьт какво би им се случило след няколко години каране в България пьк и да сьм точен - не сьм го препорьчвал модела последните 6-7 години,че одьртя и в дадени части на света ги няма нормални вече,това и то мина преди десетина години.

                От форум има какво да се научи и ако не чета от там то от кьде???Или да не говоря с моите в сервиза?Или да си затварям очите като ровя по МЛ?Това не го мога,признавам си.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #98
                  От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                  Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                  Колега-тук там някои МЛ се уцелва и дефектира по рядко.....
                  Ето ти надежден източник -от 3 места - БалканСтрар в София, Още един сервиз само за Мерц в София и още един в Пловдив - отвсякъде мнението е едно и също за МЛ .

                  Кьде 'одиш бре човек,бирите другия пьт от мен,знаеш ме кьде сьм?

                  Да товорим една тема за МЛ и да си припомним доброто старо време?

                  УдьртЕх ей ма за вас гол в женската баня влизам.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #99
                    От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Всеизвестна закачка е, че МБ е ориентиран към пасажера, а БМВ набляга на шофьора. Изместена централна конзола, място за краката на задните седалки... да не влизаме в подробности.
                    Другарю Glow, кола за пътуване из Европа за теб (шофьора) ли търсиш или смяташ да возиш и други хора? Техният комфорт ли те интересува или твоят? Може да ти звучи странно, но има разлика.
                    Другарю Тропчо, това наистина не го знаех, но интересно ако идеята е само на шофьора да му е удобно, за какво му е тогава дълга кола...
                    Иначе идеята е основно да пътуват 2 човека, но пък няма да е зле ако кача още някои отзад и на него да му е комфортно...

                    Коментар


                    • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                      Не е като Мерцедеса да е неудобен,но е до някъде вярно,че Бавареца не му пука много за пасажера - една тройка дьрта съм карал и таблото извито към теб,1.80 шофьор дръпне ли си седалката как си трябва и за краката на тоя зад него оставаше половината място което предлагаше Голф 1 двуврат или около легнало кутия дълго ' боро или няма влизане колко и да си кльощав.До тоя момент се чудя как Голф 1 го караш в еднаква позиция с Баварец тройка и в Голфа повече място има за задните ма на,факт непонятен.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                        Не знам защо, ма всяка подобна тема се превръщз в за и против Мерцедес.
                        Аз споменах че нищо не мога да сравня с вана, щом има толкоз фенове на гореспоменатата марка тук, защо не влезне в полезрението и Вито?
                        Поздрави!
                        VITARA, SAMURAI
                        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                        RENAULT ESPACE QUADRA
                        ...и едно сивикче за града...

                        Коментар


                        • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                          А точно в такава насока смятах а разширя темата
                          До тук се предлагаха главно комбита и един Шаран. Понеже изобщо не харесвам VW макар, че колегата които го предложи го представи доста добре. Има ли някаква алтернатива на Шарана от друга марка. Разбира се всички условия за надеждност и комфорт остават. Колегата по горе спомена Vito...
                          От сув се предложиха няколко модела ML, нещо друго подходящо?

                          Коментар


                          • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                            Ситроен С5 -дизел!
                            Подкрепям напълно C5 II Tourer от 2009г.



                            Мотори всякакъв калибър и на външен вид не те кара да се срамуваш!
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                              Абе аз и от Голф 6 Комби ДСГ съм изключително доволен - не вози като голф единичка и се кара с една ръка и джойстик
                              Вози определено по добре от нещо с 2 цели моста и рама

                              Иначе предлагам едно такова скромно след като бюджет не е определен
                              Вие си карайте барутниците бенцове на 500000 мили
                              Moже и 4 х 4 да е
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:72.9 КБ
ID:5744008
                              Последно редактирано от rosen_offroad; 22-02-17, 10:58.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                                Карам от повече от 15 години редовно Германия - България и имам поне 100х км само по тази отсечка. Търсеният автомобил за такова ползване трябва да е

                                1. добре обезшумен и с удобни седалки
                                2. просторен, за да не се чувства човек "притиснат", особено ако шоферът е тип "балканец"
                                3. да има печка, за да може да не мръзне човек, като кара през зимата и иска да почине/дремне
                                4. ако е от по-нов модел - адаптивен темпомат или както е на български превода на "adaptive cruise control"
                                5. (по-разпространен модел)

                                Всичките тези 4 критерия досега не съм ги срещал в един автомобил. Проблемът се свежда основно до това, че ако говорим за по-стар автомобил, то обезшумен" обикновено обуславя газопонасящ "бензин", но пък старите бензини нямат адаптивен темпомат.

                                Обратното - по-нови коли с адаптивен темпомат няма с големи газопригодни бензинови двигатели. Така че човек трябва да прецени доколко може да понася дизел и иска да вземе темпомата, или да кара бензин и да рискува сигурността, карайки без адаптивен темпомат.

                                Според мен това да се нахакаш в гърба на предния е най-големия риск, който съществува на дълъг път. За пример: Сърбия е предимно магистрала и няма нещо по-успиващо да трябва да държиш права лента едни 5-7 часа. От това вниманието спада драстично, съответно риска някой да набие кучките внезапно и да му идеш на гости в багажника нараства експоненциално.

                                Най-много километри съм минал с Пасат 5.5 4х4 2.8 на газ и Т4 VR6 също на газ.

                                Пасатът е почти перфектен, само дето нямаше адаптивен темпомат и мястото отзад е тясно. Също и като багажник е на границата, ако не си свикнал да подреждаш багажа като аптека.
                                Т4ката също е почти перфектна - място има много, но няма 4х4, което зимата е малко тегаво, няма адаптивен темпомат (дори и неадаптивен няма, но може да се пригоди с жило)

                                Междинка между тези два автомобила е Шаран с някой от последните 204 коня двигатели - има ги с 4х4 и ръчка, имат място, печка и газова са постижими, липсва само адаптивния темпомат.

                                Ако погледнем по-новите години, то Супърб-а е първи избор. Вариант 1 е 1во поколение с 3.6 бензин, но там газта е под въпрос, или 2ро поколение, направо с дизелов двигател. 2ро поколение имат вече адаптивен темпомат, така че поне не книга Супърб 2 може да изпълни всички горни критерии.

                                Пак от новите автомобили - Санта Фе, като нещо междинно между автомобил и бус.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X