Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Аз имам някакви идеи идеи, но ще ми е интересно да чуя ако ви се налагате да пътувате толкова, каква кола бихте избрали.

    .
    Няма ли да е по лесно да ги споделиш.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #47
      От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
      Няма ли да е по лесно да ги споделиш.
      Ами едното е да е дизел, заради голямата автономия.
      Макар,че сега с тези нови изисквания...

      Коментар


      • #48
        От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

        То хубаво дизел, ама все пак какви ще са преходите, само асфалт или по балканите някъде ще се ходи, колко хора трябва да са в колата и т.н. Това са все важни неща. Аз примерно съм само с жената и не бих тръгнал с нещо малко и икономично. Обичам големите коли, както съм споменал в по-горен пост. Дълъг път си иска голямо превозно средство.

        Коментар


        • #49
          От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

          Те изискванията са само за централни градски зони и не на всякъде.
          Лично за мен съм си направил избора аз също пътувам средно 5-6000км. на месец дори някой път ми се събират и 10000км.Пътуването ми е свързано с изкарването на пари за това разхода и подръжката не ми тежи въпроса опира за комфорт и умора.Защото няма време след дълго пътуване на другия ден да почиваш.Няма за мен по универсална кола от шосейно ориентиран джип.Ползвам МЛ W164 420cdi.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #50
            От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

            Ако бюджета ти позволява пробвай Р класата на Мерцедес. Колкото и километра да карам слизам и все едно не съм седял в кола. Няма схващане, няма болки, няма умора. Багажника е огромен, моята е лонг версия, която е малко по-дълга. Отпред между двете седалки нямаш скоростен лост, а при дълъг път това е много удобно, всичко ти е под ръка. Возията е невероятна. Имаш 4х4 и можеш да я вдигнеш ако се налага.
            С две думи аз в по-удобен и по-ергономичен автомобил не съм сядал. Вярно малко трудно се свиква с екстериорния дизайн, но на фона на всичко друго мога да го преглътна.
            99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
            It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

            Коментар


            • #51
              От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Брей какви категорични изказвания .....
              Вени да ти пусне снимки на неговия 210, па да видим как ще изпадне пружина и как "метала се е преобразувал в ръжда"!?
              Не, че и аз не мога, ама моя е по стар - 25г !? И да, изпадат колела, ама не е от "ръжда", а от мърлящина - няма кой да види, че има разбит долен шарнир!
              Колега, по сериозно!
              Иначе съм съгласен, че колкото по нов и по малко експлоатиран модел (от същия клас) на въпросната марка - по добре.
              И ако каже човека, че е заделил примерно 100 бона, естествено, че няма да му се предлга 210, че даже и 124
              Не съм казал, че всички са така, но изключително трудно се намират неизгнили такива. Имах желание да си взема такъв, когато си избирах лек автомобил, чистосърдечно ги харедвам. И преди някой да каже, че съм търсил евтиното, имаше си гнилочи и на цени като за следващия модел Е клас. Положението беше трагично обаче при повечето за съжаление. Изключения винаги ще има, преди години имах неизгнила и без точка ръжда мазда 323 BA, и астра ф съм виждал без точка ръжда, колкото и невероятно да звучи. Факт е обаче, че повечето 210ки на нашия пазар, са поизгнили. Не съм писал за падащи колела, а за ръждата около и по чашите на предните пружини, а това не е от мърлявщина. Да, поправимо е, но отнема време и средства, а да ти се случи на път не е приятно. Трябва да се гледа много внимателно какво се купува при конкретния модел, но никой не го споменава. Не че едно бързо търсене в нета не изкарва подробна информация, но е добре да се спомене.
              Стар автомобил без ръжда е жив късмет, но има коли на които мисля трябва да се внимава малко повече при огледа. Знам, че от собствената гарга по-рошава няма и от нашето дете по-сладко няма, но е добре да има малко реализъм от време на време.
              Последно редактирано от McNicko; 21-02-17, 11:27.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #52
                От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                ..... преди години имах неизгнила и без точка ръжда мазда 323 BA, и астра ф съм виждал без точка ръжда, колкото и невероятно да звучи......
                Ха, ха, хубаво ме развесели
                Не, не звучи невероятно. Особенно ако вярно е било "преди години".
                В днешно време няма живи от тия модели, или поне по улиците не можеш да срещнеш.
                Докато от тия "ръждивите" (и на повече год.) все още се движат ежедневно. И не е необходимо да спорим, просто започвай повече да се оглеждаш и си отбелязвай какво виждат очите ти, а не какво ти говорят.
                Поздрави

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                  Ако тая кола ще се ползва, за да носи доход, което очевидно е така предвид планирания пробег, то амортизацията и за 5 години и добиването на нова би следвало да е оправдано. От което следва, че най-добре нова с гаранция, след изтичането на гаранцията нова отново и така. Колкото до конкретна марка и модел, то зависи от бюджета. При всички случаи възможно най-високият клас в определения ценови диапазаон би следвало да върши работа. Още повече, че из Европа гаранцията ще важи и фирмени сервизи на повечето популярни марки има във всеки по-голям град.
                  Обаче 20 годишен автомобил втора ръка в неясно състояние, който ще се ползва за сериозен пробег и ще се разчита на него ежедневно, аз не бих си го причинил. Ако ще и Ролс да е.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                    Моля да не го четат мерцедесаджии

                    Много ме кефят тия мерцедеси двеста и десятки повечето клекнали и с вирнати муцунки като москвич 12стак ако са комбита, с жлътнали фарове и избила ръждица по калници, дъна на врати и прагове / отдолу не знам как стоят нещата, но чувам и за ръждясали резервоари и под /.. 300 мотора за добра пара НЯМА и тая кола държи цената само и единствено заради мотора, защото по-принцип е толкова грозна, че не съм запознат германската дизайнерска мисъл какво е шмъркала, когато е одобрила това патенце. Доста по-добре е 124 или следващия модел Е-клас... комби разбира се

                    Препоръка към колегата в търсене да погледне тойота авенсис версо, също и по-старата версия пикник / само да види какви цени държат модели от 97-2000г. / също и модела превия след 2000г. макар че има почти идентичен габажник като версото около 2600литра и е малко по-скъпа.. тези трите са чисти японци и качеството е на почти извънземно ниво и няма притеснения с ръжди, скорости, мотори, рейки и т.н. всичко е брутално здраво! Моят фаворит от тези трите са пикника и версото имат си и хубави дизели икономични..
                    Real Recognize Real

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                      Няма кола от Европа да няма проблем с ръждата.
                      Това го забравете.
                      Те тука хвърлят по улицата кви ли не гадни химии и след година две колата почва да гние....
                      Ако се гледат предимно ламарини - кола от юг....
                      Поздрави!
                      VITARA, SAMURAI
                      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                      RENAULT ESPACE QUADRA
                      ...и едно сивикче за града...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                        От няколко дни се чудя коя би била най-подходящата кола за дълги преходи из Европа да кажем 5-6000 километра месечно.
                        Аз имам някакви идеи идеи, но ще ми е интересно да чуя ако ви се налагате да пътувате толкова, каква кола бихте избрали.
                        Така както е поставен въпроса, така са дадени и отговорите. Обобщено- тая работа може да се свърши с много и различни автомобили, и на практика всеки избира според чергата си.
                        Без бюджет и поизясняване на изискванията, само ще се чешат клавиатури.

                        Практически повечето добре поддържани автомобили около и над средния клас не им е проблем такава експлоатация. За по-старите са известни по-добре проблемните неща във всеки модел, съответно профилактирането им и дори превантивни ремонти са в интерес на безпроблемната експлоатация. Което важи и за по-новите доколкото е възможно, като и в двата случая профилактични цялостни прегледи при всяко обслужване. Във връзка с обслужването и ремонтите - ползване на доказано качествени части и консумативи, и работа по колата от хора, които знаят какво правят (лично предпочитам дори да е един но достатъчно компетентен и опитен майстор).
                        Шанса, добре гледана кола(все пак да не е чак някоя известна като много проблемен модел) да те остави на пътя, според мен, е не по-голям от този това да се случи и с каквато и да е кола (в т.ч. и чисто нова).

                        Естествено началния избор на добър екземпляр, без ръжди и с достатъчно оставащ ресурс, също е много важен фактор.
                        Последно редактирано от cecoa1; 21-02-17, 15:31.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                          Отговорите по темата са много добри. Точно това исках. Ще имам в предвид всички предложени модели.
                          Точно за това питах вие с какво бихте патували, и по възможност всеки да изброи това което е карал на дълъг път и е бил доволен, вместо да слагам изисквания като комфорт...
                          Факта, че никои не е посочил Трабант значи, че темата се развива в правилната посока... ☺

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                            Факта, че никои не е посочил Трабант значи, че темата се развива в правилната посока... ☺
                            Не е, като да не съм виждал, Трабант с каравана на хижа Вихрен, ама времената са други.

                            По темата: ако е за бизнес - нов СУВ на лизинг.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                              Отговорите по темата са много добри. Точно това исках. Ще имам в предвид всички предложени модели.
                              Точно за това питах вие с какво бихте патували, и по възможност всеки да изброи това което е карал на дълъг път и е бил доволен, вместо да слагам изисквания като комфорт...
                              Факта, че никои не е посочил Трабант значи, че темата се развива в правилната посока... ☺
                              Лични мнения валят тука и то базирани на опит пьк аз от опит ти казвам,че за дьлго ти трябва магистрален хулиган или поне на мен,че аз си карам и с 200 ако може.Това не го може джипка или ван,може да сьбират багаж,но 200 с часове / кьде с тия 200 аз си знам,няма смисьл да скачате,то и тук с повече от 130 не ставало ма е на,става и още как / и ван или СУВ не го виждам пьк не е като да не сьм виждал джипки и ванове - с такива се товаря редовно на по 6-7 часови дистанции нонстоп.

                              Доказана кола ти трябва пьк Бенци се е доказал,е за това ти го пртепорьчват.Новото ново верно е,гаранция имало,това онова........и като клекне остава в сервиза за дни или седмици,че знам и за месеци коли вьтре.Няма нещо на Бенци което да му клекне та да те остави седмици в сервиза,в кой да е сервиз.
                              Дай и летва някаква на парите,на месец толкова и толкова да речем или толкова таван за закупуване.

                              210 гние до един даден месец на производство,после си гние като нормална кола и тук никой не спряга гнила кола какво я чака,естествено не говорим за гнило на варел по 300 километра на ден,а за нормална кола от модела,как я намираш твой проблем ма поне ще е правилната кола за целта.

                              Нещо което струва до 10 бона,което сьбира доста багаж и то доста над много други в класа си,просто е и евтино за ремонт като майстори и части,дьржи на скорост от поне 200 и е комфортно вьтре като за дьльг пьт,стабилно е,познава се като кола и части и майстори има кьде ли не за модела,харчи нормално за клас кола и има избор от модела в коя да е дьржава..............

                              15 годишен дрьгел е верно,има хора им вярват на тия и с право,аз и на 30 годишни вярвам ма това е друга тема.На нова сьщо вярвам,не вярвам обаче,че ще излезе от сервиза за 2 дни ако ми клекне в Албания да речем или даже в Германия и то пред дильра,а ти каза,че кола ти трябва,а не паметник.

                              Дай праг на парите и да видиш как окапват 80% от предложенията или айде половината да са,после пак си говорим от това какво е останало кое се води кола и кое не.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                                Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                                Проблеми с какво по-точно ? За 420 000 км. са сменени четирите лагера на колелата (единия гаранционно , другите след 360 000 км. ) , два пъти предни дискове , ключалка на багажника ( по-скоро от праха в Родината ) , ключалка на една от вратите. Един път предни и три пъти задни въздушни възглавници , два пъти компресор (ако закъснееш със смяната на възглавниците ) , две малки маркучлета за нафтата , семеринг на скоростната кутия (405 000 км.) .Постоянно се возим четири човека с багаж за седмица и повече ( четири куфара задължително) . В Германия средната скорост е по-малка от 100 км./час (освен в събота и неделя ) поради ремонти и тирове- колкото и да бързаш .Поле за сравнение има , но си казвам моите впечатления за колата която карам в момента . Иначе имам добри впечатления и от Форд Мондео ( бензин ), Рейндж Ровър (пак бензин) , Тойота Ленд Крузер пет врати с възглавници отзад , включително и Волво , но не му помня точно модела , беше май 80 ( 6/100 дизел колкото и да го юркахме ). За стабилен имам в предвид , че за тези километри не е занасял , плъзгал , кофти спирал , закъсвал ( и по черни пътища е минавал) . В снега тази и 2012 година - никакви проблеми . Дупко - устойчив (важи за България и Сърбия ) .Това са ми впечатленията .!Иска си и поддръжка естествено !

                                100 км/ч в Германия нормално,Рейндж Ровьр казваш,проблемите на МЛ 320 искаш да знаеш какви по принцип са........някой друг да подхваща,за мен това е несериозно.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X