Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

    Е да няма да ми осигуряват транспорт и в рамките на града . Иначе за парите които струва е повече от добре.

    Коментар


    • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      С кой мотор това..?
      1,9 TDi
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

        Ето и моите пет стотинки.
        Карам КИА Соренто модел 2013. Няма багажник като хората, заради третия ред пълноправни седалки, но това е отстраним проблем.
        Виена-София се прибрах в неделя за 11 часа с четири спирания за ядене, пикане, гориво и квот се сетиш. Без да бързам, на темпомат. УДобна е за дълъг път, четири по четири е, високо си над пътя и разхода на гориво със 140 ти е към 9-10, зависи колко си нервен. Километрите не ги усетих, а пътувах сам. Всеки знае колко е скучно.........е по едно време бях като Божинката, само сръбско и селфита около Белград да се разтуша.
        Моето мнение е, че с нещо ще трябва да направиш компромис.
        Може да погледнеш последния модел на Мазда 6. Съвършен автомобил, има 4/4, комби, дизел и е макс 70К нова. Модела е от четири години на пазара и може за около 30К да си вземеш някоя наточена, само без 4/4. Лично съм я пробвал на дълъг път, има страхотен демараж, всички екстри като следене на пътя, предния авмобил, страничния и секви други неща, но си ниско над пътя, не е сув.
        Мнението ми е, че колкото по-нова е колата, толкова по-добре.
        КИА си имат гаранция и подкрепа. Когато съм имал проблем, просто дойдоха и ме натовариха без въпроси, само с предупреждението че ако ги викам нахалост аз ще платя рапатрака, но ако наистина има проблем, то сервиза и гаранцията го поема.
        Гледай да е разпространена марка, а не екзотика, а и да не бие на очи, щото все още се крадат всякакви коли, в цяла ЕВропа.

        Коментар


        • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

          Във връзка с бусове и ванове, има едни общи на Опел, Рено и Нисан. Опел Виваро, Рено Трафик.
          Мотори имат 1,9/2,2/2,5dci, шест скорости, климатик и дреболии... Не са шумни, поддържат скорост и са доста удобни.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

            Моите 5ст. - Тойота Превиа - дизел - голям и удобен за пътуване ван, масов двигател ръчна СК с едномасов маховик. 6+1 места и седалките могат да се махат (дори вторият ред). Нисък разход на гориво.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • От: Re: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

              Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
              Ако бюджета позволява - може и нова Е-класа 200-220цди или Мондео, Пасат, Супърб 2л дизел с ръчни скорости. Всичките са големи и харчат малко, а нова кола при такова каране ще изкара едни 300хиляди км без драми.
              .
              Аз съм на същото мнение-при годишен пробег от 60000 км,не бих си купил кола на старо,а нова с 4-5 годишна гаранция,голямо комби,дизел.Това купуват в Германия каращите по толкова километра годишно,а и теоретично,едва ли е необходим бус-някой предложи Виано,Фолксваген Т5,огромни са,тромави,и изморяват повече от комби.А когато му мине гаранцията,бих сложил газова уредба висок клас на дизелчето-поне 40-45% икономия...

              Коментар


              • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                Ако трябва сега да си купувам ван, и не са ми проблемни парите, бих си купил Тойота Сиена. В капитолия се продаваше много хубава такава, много ми хареса всичко в нея, освен цената.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • От: Re: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                  Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                  нова Е-класа 200-220цди или Мондео, Пасат, Супърб 2л дизел с ръчни скорости.
                  Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                  Аз съм на същото мнение-при годишен пробег от 60000 км,не бих си купил кола на старо,а нова с 4-5 годишна гаранция,голямо комби,дизел.Това купуват в Германия каращите по толкова километра годишно,а и теоретично,едва ли е необходим бус-някой предложи Виано,Фолксваген Т5,огромни са,тромави,и изморяват повече от комби.А когато му мине гаранцията,бих сложил газова уредба висок клас на дизелчето-поне 40-45% икономия...
                  Каране в Германия, и каране много на дълги разстояния са две коренно различни неща.
                  Преди посочих колите ама май-трябва да обясня.
                  1 Големи гуми - колкото по големи гуми по комфортно возене.
                  2 Голяма кола- комфорт и обезумяване. - Качвал съм се опел инсигния - хубаво вози ама след час нервата ме тресе вътре е абсурдно тясно.
                  3 висока позиция. Големия сув -ван седалката е огромна, комфортна и си седнал-а не легнал. Позата е много важна- полулегналата изморява много-директно отпадат пасат -суперб или фиат500. Някой да е виждал ТИР с легнала седалка ?
                  4. Високата позиция има по добър изглед на пътя- виждаш много по надалеко не се натоварваш психически особено ако има трафик, допълнително нощем си над нивото на фаровете.
                  5 в магистрално каране- масата не пречи толкова както в града и разхода е близък. Колкото по голям мотор , по стабилна работа Новия пасат с 1,4 ако го пуснеш по 1000км на ден за седмица е в моргата. - Голям стабилен мотор.

                  От всичкото това има само един минус- голямата кола има голямо съпротивление, но има модели който са доста добре, пример сиената
                  В Европа малко се кара. - тук когато тръгна на път примерно - 1000км - минавам задължително на майстор , оттатък океана 1000км не ги броят за каране, а там като излезеш на магистралата -няма бензиностанция на всеки 20км -

                  Въпроса който автора трябва да си отговори е колко ще кара. Много или наистина много. Пример ако трябва да е в колата 1 седмица - по 8-10ч комби няма да свърши работа-само заради теснотията ще намрази карането.

                  Коментар


                  • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                    Saiena дето доста хора я хвалиха в Бг има само 3 и всички са бензинови.

                    Коментар


                    • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                      Аз пътувам по около 50 хил. км. на година. В момента съм с Пасат комби, но вече практически съм решил каква ще е следващата кола за такива пътувания - Фолксваген Мултиван, дизел автоматик. Голяма, удобна, комфортна, кара се като лек автомобил, разхода практически на дълго не се различава от разхода на голямо комби.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                        Saiena дето доста хора я хвалиха в Бг има само 3 и всички са бензинови.
                        Неангажиращ съвет - като си харесаш нещо, преди да го търсиш в мобилето, го потърси в нета като модел. Почти всички марки и модели имат сносни описания поне в Уикипедия, ако не другаде. Применно това: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Toyota_Sienna

                        Така ще знаеш да не търсиш дизелови варианти на модела. Както и за други подробности по принцип.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          Saiena дето доста хора я хвалиха в Бг има само 3 и всички са бензинови.
                          То дизелови няма, модела е за Щатите..Всичко е бензин автомат 270 коня, а най-новите 300 коня с 8- степенен автомат..Ще върви тази кола.. Най-задните седалки влизат в пода, а вътре е много просторно и удобно..В ЕС се продават 45 бройки, в Швейцария още толкова..това е..Магистралния разход го дават около 9-10...
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                            Ако ще залагате на ВАНове то верно прегледайте каква е борбата тук в Щатите,Сиената едно на рька,но там е и Нисан Куест и Хонда Одисей и КИА Седона и ако не се льжа Нисана имаше повечко място вьтре,а КИАта последно време натискат на екстри и гаранция,че борбата е жестока,а най-карана тук е Хондата като разликите в цените и разхода са минимални и зависи вече как се чустваш вьтре ти или децата ти.

                            Ванове карам на дьлго,но до една определена скорост,че после не се чуствам на пьтя,тук там долепят еле като друг плаща горивото на кола под наем.Не ми ли трябва да сьбира 20 туби и 6 куфара багаж то ще забравяа за вана и ще си гледам комбитата.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              То дизелови няма, модела е за Щатите..Всичко е бензин автомат 270 коня, а най-новите 300 коня с 8- степенен автомат..Ще върви тази кола.. Най-задните седалки влизат в пода, а вътре е много просторно и удобно..В ЕС се продават 45 бройки, в Швейцария още толкова..това е..Магистралния разход го дават около 9-10...
                              Ако караш със 100-110кмч, може итолкова да харчи... Близо до нас има една такава - голям автомобил си е. Обаче такава екзотика, ако се кара интензивно, ще има проблем с резерни части.
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                                Бе всичко хубаво ма що предлагате коли за Америка правени.
                                В Европа има достатъчно ванове.
                                Инак и аз имам фаворит в мойта си световна класация а именно Одисей, ма ни най малко смея да я предложа на колегата.
                                В по-ниския ценови клас и френските ванове не са за изхвърляне...
                                А инак колегата по горе е прав - на дълго нищо не може да се сравни с вана, сигурно и аз за н-ти път го казвам....
                                А на всичкото отгоре и разхода е съизмерим с комби, да има 10-15% разлика.....
                                В Гърция скоро минах с дизел Алхамбра около 3000 км - разход ми даде около 6.
                                Магистралите - твърдо 140....
                                Поздрави!
                                VITARA, SAMURAI
                                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                                RENAULT ESPACE QUADRA
                                ...и едно сивикче за града...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X