Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работи ли ЛСД-то при тръгване от място

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Работи ли ЛСД-то при тръгване от място

    Вчера значи , се разходих малко с пикапа и забелязах следната особеност.При тръгване от място(само на заден мост) едната гума си буксуваше и не прехвърляше към другата.Значи ли че LSD-то не работи?
    Има ли някакъв тест?

    На самия диф иначе си пише Limited Slip Differential
    offroad фен
    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

  • #2
    При мен....

    При мен при тръгване от място....ако има малко прах и ако воланът е пове4ко завъртян.....едната прибоксъва,а другата зацепва......това на твърда настилка...
    Ако се окопая оаче някъде...както ми се е слу4вало в пясък...и и дам пове4ко зор....и на 4х4 да е пак зависва на кръст....
    Divers do it deepеr

    Коментар


    • #3
      А какво масло му сипваш ?

      Коментар


      • #4
        LSD-то работи винаги, друг е въпросът колко е натегнато и колко въртящ момент прехвърля върху другото колело.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Другия път виж да счупиш някое желязо по светло. После се обади на Куадрата, след това на мене че нали по-имам време, и додето го оправя ще ти покажем. Покрай института толкова дупки все има. Има даже едно място, направо може да се направи кръг от първенството. "Пустошта Младост". Се е утепало за триал. И за реклами има място

          Коментар


          • #6
            Не знам с какво масло е!Дайте да го изтестваме някак , че пикапа е на 11 000 все още,т.е ако не бачка ще ми го оправят гаранционно!
            offroad фен
            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Гълъбин
              Дайте да го изтестваме някак , че пикапа е на 11 000 все още,т.е ако не бачка ще ми го оправят гаранционно!
              Вдигане на подемник, въртене на задно колело. Другото трябва да се върти в същата посока.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от V93
                Първоначално публикуван от Гълъбин
                Дайте да го изтестваме някак , че пикапа е на 11 000 все още,т.е ако не бачка ще ми го оправят гаранционно!
                Вдигане на подемник, въртене на задно колело. Другото трябва да се върти в същата посока.
                Това е вярно за "твърди"/100% блокажи, за ЛСД-то (зависи от реализацията) май не се върти, повечето (чувал съм) работят само на ход когато и двете колела са се въртяли, т.е. на спряло не би трябвало да сработват???

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от alex_markov
                  Това е вярно за "твърди"/100% блокажи, за ЛСД-то (зависи от реализацията) май не се върти, повечето (чувал съм) работят само на ход когато и двете колела са се въртяли, т.е. на спряло не би трябвало да сработват???
                  Аз съм с ЛСД и при завъртане на едното задно, другото се върти в същата посока. ЛСД-то ми (все още) работи.
                  На Соти Чибуратора също е с ЛСД. При този тест другото се е въртяло в обратната посока. А констатацията от карането е, че ЛСД-то си е заминало ...

                  При безуспешните ни опити преди време да се качим по хлъзгавата калчица на баирчето на парапланеристите над Бистрица от наблюдателния пункт горе констатираха, че при неуспешните ми опити за тръгване от място (след забуксуването посред баира) отзад се въртят и двете колела. Т.е. излиза, че ЛСД-то е сработило и при тръгване от място, когато едното колело е пробоксувало.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    Аз също съм с ЛСД и се въртят в една посока.
                    И работи при тръгване от място с 2-3 сек. закъснение на едното колело, цялата минала зима правих обратен всеки ден на един паркинг който беше постоянно на лед и многократно съм гледал как действа ЛСД-то.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      ОК!
                      Ще тествам!
                      offroad фен
                      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                      Коментар


                      • #12
                        Това е вярно за "твърди"/100% блокажи, за ЛСД-то (зависи от реализацията) май не се върти, повечето (чувал съм) работят само на ход когато и двете колела са се въртяли, т.е. на спряло не би трябвало да сработват???
                        И аз нещо такова съм чувал!
                        offroad фен
                        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от V93
                          Първоначално публикуван от alex_markov
                          Това е вярно за "твърди"/100% блокажи, за ЛСД-то (зависи от реализацията) май не се върти, повечето (чувал съм) работят само на ход когато и двете колела са се въртяли, т.е. на спряло не би трябвало да сработват???
                          Аз съм с ЛСД и при завъртане на едното задно, другото се върти в същата посока. ЛСД-то ми (все още) работи.
                          На Соти Чибуратора също е с ЛСД. При този тест другото се е въртяло в обратната посока. А констатацията от карането е, че ЛСД-то си е заминало ...

                          При безуспешните ни опити преди време да се качим по хлъзгавата калчица на баирчето на парапланеристите над Бистрица от наблюдателния пункт горе констатираха, че при неуспешните ми опити за тръгване от място (след забуксуването посред баира) отзад се въртят и двете колела. Т.е. излиза, че ЛСД-то е сработило и при тръгване от място, когато едното колело е пробоксувало.
                          Щом сте го видяли значи е така, аз само съм чувал.
                          Карал съм с ЛСД (БМВ 325их) но не съм се заглеждал, а и хич не са ми ясни повечето реализации, само виско муфата (мисля си) я схванах, винтовите са ми "Тъмна Индия"

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от alex_markov
                            а и хич не са ми ясни повечето реализации,
                            Аналогичен случай У наше село ... Учим се в движение от практически наблюдения и експерименти. Покрай тази джипка научих повече неща, отколкото някога съм предполагал и искал да зная
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Стефан
                              Другия път виж да счупиш някое желязо по светло. После се обади на Куадрата, след това на мене че нали по-имам време, и додето го оправя ще ти покажем. Покрай института толкова дупки все има. Има даже едно място, направо може да се направи кръг от първенството. "Пустошта Младост". Се е утепало за триал. И за реклами има място
                              ОК!
                              Какво да счупя този път!Имаш ли някакви предпочитания!
                              Трябва да се видим и по въпроса с апаратурите и без това
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X