Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с патронника на контактния ключ Nissan Terrano 2002

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с патронника на контактния ключ Nissan Terrano 2002

    Здравейте колеги имам следния проблем с Nissan Terrano 2002 година. При завъртане на ключа за палене джипът пали но ключът остава в крайно положение не се връща и не прибира четките на стартера, като му помогна с ръка и го върна малко назад четките се прибират. Също имам проблем и като върна ключа да гася джипа трудно се връща ключът. Имам съмнения, че проблемът е в самия патронник, как стои въпроса със смяната му, защото ако взема нов патронник с нов ключ, ще имам проблем с имобилайзера и NATS системата. Някой имал ли е такъв проблем и как го е решил?

  • #2
    Има си процедура за обучаване на ключове. Аз го правих преди време и става.

    Но всъщност дистанционното за отключване се сваля от самия ключ и може да се премести в новия.

    Самия чип на имобилайзера
    е отделно от дистационното. Като махнеш дистанционното, едно сино вътре. Не съм пробвал, но съм сигурен че и той може да се свали и прехвърли на новия ключ.

    Та не мисля, че е пробрем да си купиш комплект патрони и ключове от морга и да им прехвърлиш твоите си дистанционни и чипове.
    Последно редактирано от bullet_pk; 10-12-23, 11:04.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      Моя съвет е преди да започнеш да чупиш каквото и да е, да се консултираш с някой ключар.
      Има някой тънкости, пък и те имат доста резервни части, та може да не се наложи смяна на самия патронник.
      Успех.
      Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
      Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
      Opel Campo 3,1 TD '99
      Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

      Коментар


      • #4
        Благодаря на колегите за съветите! Проблем се оказа клеморедът така наречения "таралеж", който е зад патронникът смених го и проблемът се оправи.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X