Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Намаляване на отбясъка на слънцето на отвора за интеркулера на предния капак

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Намаляване на отбясъка на слънцето на отвора за интеркулера на предния капак

    Понякога се случва, че хем слънцето ми свети в очите, хем отвора на предния капак отразява и от там ми свети. За първото сенника, ако успее помага, за отвора на кулера няма спасение.
    Последно като ме освети се зачудих дали не може да се сложи някакво матирано фолио само върху изпъкналата част на отвора? Ще има ли ефект? Какво точно фолио да търся?

  • #2
    Сложи си поляризирано фолио на предното стъкло
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #3
      Матирано ще има. На рали бегачките слагат много релефет матиран плат на таблото със същата цел, ама незнам дали ще устиска за одвън. Пробвай с шегросана ламарина

      Коментар


      • #4
        Черно матово, или имитация тип "карбон" фолио. Облепи само дефлектора към интеркулера. Или боядисай само дефлектора с черен мат, или черна структура.

        Коментар


        • #5
          Поляризираното фолио е тесла като стане по-тъмно. То, тогава, всяко фолио е тесла.

          Срещу отблясъците по своя капак помагат поляризирани очила.

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Има и фотохроматично фолио, ама цената ....

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            ...и то също влошава видимостта.

          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Исках да кажа електро-фотохроматично

        • #6
          Поляризирани очила имам, но не винаги ги слагам. Боята и ламарината са свързани с промени, при които ако реша да го махам ще останат следи. Затова фолиото ми се вижда най-лесен и чист вариант.

          Коментар


          • #7
            Паркирай колата на слънце, така че да виждаш ясно къде точно е рефлекцията. След това залепи парче матирано тъмно фолио на мястото, където светлината се пречупва и ти "бие" в очите.
            Като марка на фолиото 3М или всяка друга марка, която е качествена.


            Ето аз как го реши този проблем.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5647.jpg
Прегледи:456
Размер:647.3 КБ
ID:6857290

            Коментар


            • #8
              И малко на майтап , ама остави предния капак мръсен , това е най-евтиния вариант
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • orela
                orela коментира
                Редактиране на коментар

            • #9
              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              И малко на майтап , ама остави предния капак мръсен , това е най-евтиния вариант
              и работещ
              Георги Танев (0+)
              Land Rover Discovery 1 300 TDi
              Land Rover Club Bulgaria
              0887 930 238, 0878 797 768

              Коментар


              • #10
                Проблема е "хумористичен" и реален. С матовото фолио проблем е мръсотията- лесното цапане (едната каруца е в черно фолио ).
                Пс. Преди много, много години в слънчев ден с една Лада Самара се видях в чудо-заслепяваше отблясъка от таблото върху предното стъкло.Хвърлих една тениска на таблото и теглих няколко майни на конструктори и пр..........

                Коментар


                • #11
                  На работната кола имам в средата ниша за документи с размер А4 ,като има бял лист го виждам на предния джам все едно ми прожектира филм през деня.От години слагам черен или син тефтер най отгоре и толкоз.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #12
                    Amazon.com : anti glare visor for car

                    Има ги и в България.

                    Коментар


                    • #13
                      Мина време... спрях се на варианта с фолиото (когато не съм сложил очилата). Поръчах едно имитация на карбон, от Китай да видя как ще стои. Лепнах едно ъгълче на тавана, за да го наблюдавам колко е здраво. Взех, че сложих и на друга кола на елементи от волана, които бяха надраскани. Оказа се, че чертичките върху фолиото (имитация на карбон) отразяват слънцето, за идеята с интеркулера не става. Взех черен мат. Както казах мина време и реших да видя какво става с онова парче на тавана - не беше мръднало. Отлепих го. Всичкото лепило остана върху боята.
                      И в този ред на мисли, ако облепя изпъкналостта на интеркулера и по-късно реша да махна фолиото ще останат следи от него. Има ли начин да се премахнат?

                      Коментар


                      • #14
                        Пробвай изопропилов алкохол (изопропанол). Не етилов, не метилов, а точно изопропилов. Същото размеква лепилото на двойнолепящи лепенки, с които са залепени разни лайсни и прочие нещица. Не съм намерил нищо друго, което ги размеква така. Бензин, ацетон, чистител за спирачки - тсъ.

                        То полиуретан за автоатъкла се маха, ти за някакво си лепило от фолио. Просто трябва да се намери какво го размеква, без да свали и боята.

                        И съветче - ползвай фолио на 3М или някой друг доказан производител. Има защо. Разликите са драстични, вкючително в лепилото.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • sparkybg
                          sparkybg коментира
                          Редактиране на коментар
                          Пишеш в google "изопропанол".

                          Бившо такси = тотал щета. Купилият го е купил за никакви пари => кара се докато се саморазпадне от ръжда, части се сменят ако не са повече от 20лв малко преди саморазпадене не от ръжда и т.н. => смЕташ ли че нЕкой ще се разправя с такива тривиалности като лепило от стари лепенки?

                          Не на последно място, лепило от стари лепенки по такси НЕ Е съшото като лепило от отлепено фолио на 3М. А няма как да коментирам всички видове лепенки и лепила, дето някой някога е залепил върху българско такси.

                        • orela
                          orela коментира
                          Редактиране на коментар
                          Aхаа. значи да разбирам, че след отлепяне на фолио 3М няма да прилича на това, което съм виждал по такситата?

                        • sparkybg
                          sparkybg коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ако се спази всичко, дори да остава лепило, има стандартен начин да се почисти. Отделно дето вероятността да го отлепваш заради дефект е драстично по-малка, отколкото при разни с неясен произход.

                      • #15
                        Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                        ...Поръчах едно имитация на карбон, от Китай да видя как ще стои. Лепнах едно ъгълче на тавана, за да го наблюдавам колко е здраво. Взех, че сложих и на друга кола на елементи от волана, които бяха надраскани. Оказа се, че чертичките върху фолиото (имитация на карбон) отразяват слънцето, за идеята с интеркулера не става...
                        Черното фолио на 3M имитиращо карбон не блести. Както каза и Спарки, и лепилото му е прилично.
                        А уроците защо не трябва да купуваме евтини боклуци от али-баба, али-дядо и али-чичак се научават единствено с личен опит...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X