Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хипоидно масло GL4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хипоидно масло GL4

    Здравейте колеги, някой може ли да препоръча хипоидно масло GL4, че аз до сега си слагам нормално трансмисионно GL4+ 75w90, ама сега чета service manual-a и май съм слагал грешното масло, трябва да е за хипоидна предавка.

  • #2
    GL4 е и за хипоидна предавка. Слага се предимно в скорости, защото не яде детайлите от цветен метал.

    Къде ще го слагаш това и на каква кола?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Можеш да слагаш кое да е масло GL4. Единствено GL4 е важно, от всичкото написано до момента. Всичките са за хипоидни предавки, независимо дали някой го е написал на шишето.

      Естествено можеш да сложиш и масло, покриващо и GL4 и GL5, но и цената му е "прекрасна".

      Скоростите ти не са с нищо различни от на коя да е джипка с подобно задвижване и хипоидни предавки в тях така или иначе няма. Хипоидни предавки имаш в дифовете само.

      Трябва ти просто масло, покриващо GL4. Толкоз. Можеш да продължиш да сипваш и каквото досега си сипвал.

    • vencibull
      vencibull коментира
      Редактиране на коментар
      Тези които покриват GL4 и GL5 се водят GL4+ нали така?

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Не. Само евентуално са малко по-добри от обикновено GL4. На тия, дето покриват двете, трябва да си пише че покриват двете.

  • #3
    Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
    Здравейте колеги, някой може ли да препоръча хипоидно масло GL4, че аз до сега си слагам нормално трансмисионно GL4+ 75w90, ама сега чета service manual-a и май съм слагал грешното масло, трябва да е за хипоидна предавка.


    Амсойл
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #4
      Аз карам с Мобил, не се е оплаквало Паджерото.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #5
        Благодаря за отговорите, особено на Спарки

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X