Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първа кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Нямаше ли нещо в законЯ, че известно време след взимане на книжка, не се разрешава да се управляват автомобили с над еди-каква си мощност?! Или може би не го приеха този текст...не съм чел отдавна... Ако го има, може да е пречка в случая.
    Само го споменават чат-пат по новините за запълване на ефирно време Иначе и аз като се знам как карах навремето....мале мале. Добре, че нямах пари за друга кола. Сега и Порше да си купя все ми е тая.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Нямаше ли нещо в законЯ, че известно време след взимане на книжка, не се разрешава да се управляват автомобили с над еди-каква си мощност?! Или може би не го приеха този текст...не съм чел отдавна... Ако го има, може да е пречка в случая.
      За мощността не са го приели, прието е само младите водачи да НЕ шофират между 00:00 - 6:00 часа и със стикер млад шофьор на видно място.

      Коментар


      • #18
        Жив и здрав, щом имаш възможност грабвай бавареца и да не пропускаш мадама. Ще ти се лепят като мухи на мед.

        Коментар


        • kirilvelchev
          kirilvelchev коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря, първо смятам да си завърша образованието, има време живи и здрави

      • #19
        Първоначално публикуван от kirilvelchev Преглед на мнение
        Няма да висят в студентски град, пътят ми през седмидата е Бояна- Софийски университет....
        "Ректората"? Къде ще паркираш там - на служебния паркинг на Народното събрание?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • Пенчо
          Пенчо коментира
          Редактиране на коментар
          Вероятно няма да паркира.
          На аварийки и процедурата "рапорт дал-рапорт взел" не е повече от минута, барабар с подписа в книжката.

          п.с. Дано да не съм прав.

        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          СУ, ректората, има служебен паркинг, удобен е.

      • #20
        И аз съм за BMW-то , щом ще е от двете опции. На времето баща ми със зор ми даваше Москвето , но въпреки , че е маломощно и него буторясахме ( не карах аз ) .
        Така ,че младите години са си опасни , но тогова не го осъзнаваш...
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #21
          trapper коментира
          Днес, 18:41
          СУ, ректората, има служебен паркинг, удобен е.
          Не знаех, че "Велчев" е фамилията на новия ректор Щото ако колата не е на ректора, тука (вж. снимката) няма никакъв шанс да паркира:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SU-park.png
Прегледи:466
Размер:1.11 МБ
ID:6619601
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #22
            Вярно е,че бавареца ще е по-вървежен,но... тигана има повече звезди на тестовете за безопастност.

            Коментар


            • #23
              Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
              Вярно е,че бавареца ще е по-вървежен,но... тигана има повече звезди на тестовете за безопастност.
              Tiguan-а е 1500кг, а Хикса- 1885. Според мен бмвто е по сигурно, предполагам, нали е по тежко😕

              Коментар


              • TigerHunter
                TigerHunter коментира
                Редактиране на коментар
                Сигурността, едва ли се крие в теглото. Активни, пасивни системи, деформируемост на детайлите, много неща. Това не е критерий.
                По-голямата маса е по-инертна, по-трудно спира, Купища неща, компенсирани пи един или друг начин.

              • kirilvelchev
                kirilvelchev коментира
                Редактиране на коментар
                Гледах някакви краш тестове, тигуана изжлеждаше по зле, но все пак смятам, че и двете са ОК, пак казвам че нямам желание да карам като луд

            • #24
              Имай предвид че Х3 вози твърдо като лагерна количка.....

              Ако си някое гъзе ефе е твойта кола.

              Аз бих взел надървения Гоуф за евридейка.

              Сигурно и се краде по малко и е по икономичен на нафтата....
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • Kirilpm
                Kirilpm коментира
                Редактиране на коментар
                Баш средно-големио голф се краде повече, не че е кой знае какво, ами просто дефицитни секънд хенд части и кеш веднага.

              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                При тия коли каското е неизбежно .

            • #25
              Х3 ми беше един от вариантите, но в крайна сметка си взех Х-Трейл. Ще си позволя да дам няколко съвета, имам опит с млади шофьори с първа кола. В крайна сметка сам си решаваш.
              - Х3 3.0 е за човек с поне 2000лв. месечен доход. Не знам колко са ти джобните, но си направи добре сметката.
              - За първа кола си купи с ръчни скорости. Ще се научиш на автомат, после няма да искаш ръчка защото ще ти е трудно и ще се излагаш като не можеш да караш добре кола с ръчни скорости, а ще ти се налага.
              - Не скачай на скъпа кола, дори да имаш възможност. Брат ми като взе книжка му дадох старата моя кола, проверявах я на месеца веднъж. Първия път беше я оставил без антифриз, не знаел, че трябва да се гледа, после лагера виеше като чакал, ама не му било направило впечатление, за 4-5 месеца се научи. Докато се научиш да "чуваш" поне малко колата и нехарактерни шумове, лампи, течове и изобщо къде какво се сипва трябва малко време. Трябва да направиш поне 5000км. градско и поне 10 000 извънградско. Щетите по колата са много вероятни.

              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #26
                Шапка долу, че можете да си позволите такава кола. Няма лошо. Но съм на мнението на колегата по-горе. Избраните от вас модели, са коли, които биха могли да ви създадат много проблеми с поддръжката. Независимо, че не е на ваш гръб.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #27
                  Младият колега може да си вземе две коли. Едната да се кара докато другата е в сервиза. Една бензин и една дизел и естествено ръчни и автоматични скорости. Така по-бързо ще придобие представа какво му пасва.
                  FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

                  Коментар


                  • #28
                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Нямаше ли нещо в законЯ, че известно време след взимане на книжка, не се разрешава да се управляват автомобили с над еди-каква си мощност?! Или може би не го приеха този текст...не съм чел отдавна... Ако го има, може да е пречка в случая.

                    За мощността нищо няма, ама гражданската е горе-долу двойна на номиналната, без значение "досието" - само защото млад шофьор и под незнам какви години (информация отпреди два месеца, покрай голямата щерка).
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • cecoa1
                      cecoa1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Това е на твоята кола, защото ще я кара дъщеря ти. В случая може би и още по-висока трябва да е, защото колата ще си е на младия шофьор. Но и така да е, спрямо предвидения бюджет, тия пари едва ли ще са проблем. Той ще е все едно със служебна кола, което го отървава от всякакви такива досадни финансови подробности. Ово йе стАндарт! Па колко е добре за цялостното възпитание и изграждане на отношение към живота, да получаваш нещо като даденост от Господ на тия години, е друга тема на разговор. Все пак и в тоя аспект, вярвам, че поне някакъв малък процент хора, това не успява много да им навреди, но зависи от много фактори (а и от тълкуване на какво точно значи да им навреди). Най-малкото обаче, се влиза в доста кофти стереотипен образ, който някои хора биха предпочели да избегнат, най-малкото с по-скромна колица като първо возило. Но все пак си зависи от човека, доколко сам ще влезе в негативен образ, независимо какъв социален статус демонстрира возилото му. Ясно е, че не го е изработил, но ако нещо не се парадира излишно, едва ли ще му попречи.
                      Единствено не знам как ще устои да кара бавно Х3 с тоя мотор, че понавървява...Може би с ползване на темпомата....

                    • davc
                      davc коментира
                      Редактиране на коментар
                      На теория идеята беше колата да е моя, но да се води на дъщерята заради лепенката за зона, напрактика ми я конфискува, щот била джипка (тя една джипка - ела ма изяж). Инак си има собствена кола, която си купи с лично изкарани пари - "Ню калинка", която ѝ е почти набор.

                  • #29
                    Дизел нов внос от Италия едни 90% основен ремонт на двигателя в много близко бъдеще . Личен опит . В момента поне 4 седят в двора и си чакат реда .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #30
                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Дизел нов внос от Италия едни 90% основен ремонт на двигателя в много близко бъдеще . Личен опит . В момента поне 4 седят в двора и си чакат реда .
                      Еми нормално е, както казах 12 годишна кошница, ако ще и БМВ да е. Годините и километрите не прощават. А основният ремонт не е най-страшното нещо, беше преди. Сега има една камара други доволно скъпи компоненти в тая кола. Моят принцип е възможно най-новото за бюджета. Трите "премиума" + VW съм ги задраскал с дебелия молив.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X