Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя е най-добрата марка акумулатори в момента?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Питането ми намери приличен отговор; казва се Ultimate speed ULGD 5.0B1 дне с от лидл за 6 и 12 волта, на повече от приличната цена от 29,99лв - при обявена на рафта двойна такава - явно някаква промоция и с 3 години гаранция. Благодаря на всички.
    ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

    Коментар


    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Имам две с такава марка и съм много доволен, ама са малко бавнички. Ще си надживее гаранцията многократно. 30 лв. е нормална цена.

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Това сега ли го има?
      Ако да-да пратя лапето да ми вземе още едно, че понякога се налага да ползвам и наличното и тодорживковото...

  • #92
    Да, днес 10.11.'20 - Лидл, Бургас. Имаше още около десетина на рафта, но други автоаксесоари не видях - всичко останало инструменти,зегета, вертове и прочие.
    ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря, утре ще пратя някого да види какво има налично в тукашния магазин.

  • #93
    Фаровете на всеки автомобил са 2*55вата +габарити., но на джипа батерията е над 90АЧ, а на хондата ми -джаз е около 30Ач. Няма как акумулатор с 3 пъти по-малък капацитет да държи еднакво напрежение при включен един и същ консуматор.
    Според този тест акумулатора на хонда джаз е за скрапа.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Ама кое от тези трите се влияе позитивно от висока температура?

    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Двигателят. Вдига обороти.

    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Имах предвид четки, намотки или диоди.

  • #94
    В Лидъл тия дни пускат едно подобно, ама вместо 6 и 12 има 12 и 24 волта и на 12 дава 10 ампера.

    То е 60 лева, предишното е 30. Нищо чудно и да са се застъпили двата модела в магазините.

    Коментар


    • #95
      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      В Лидъл тия дни пускат едно подобно, ама вместо 6 и 12 има 12 и 24 волта и на 12 дава 10 ампера.

      То е 60 лева, предишното е 30. Нищо чудно и да са се застъпили двата модела в магазините.
      А, може и това да е станало при мен, но ми направи впечатление, че от целия рафт/гондола с хардуеър, само това беше зарядно за коли в клетката си, и се зачудих дали не правят някакво разчистване с оглед някаква промяна на номенклатурната си политика - сефте влязох в лидл...Може и да е имало и за тези, които говориш, ама чак такава външна прилика в опаковките, а и аз прочетох, че е за 6 и 12 в. Търговска енигма някаква - по-скоро, мое недоглеждане...но това пък си търсих...
      ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Той може да дава 50-100, ама едно, че за малко, и друго, че една голяма част от амперите отиват за другите консуматори.
        Акумулатор 70Ач не бих зареждал с 10 ампера ако не се налага спешно натъпкване с електрони, че техниката чака запалване...
        За бавно и неспешно зареждане сегашното ми лидълско с 3,5 ампера се е утепало.

      • Kirilpm
        Kirilpm коментира
        Редактиране на коментар
        Златното правило е 1/10 от капацитета, тоест 70Ач спокойно можеш да си го пълниш с 7 ампера, нищо няма да му стане и от 10.

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Тъй де.
        Другото златно правило е, че с колкото по-малък ток зареждаш акумулатора-толкова по-добре.
        Пак казвам-ако бързам-нямам никакви скрупули да пусна 10 че и повече ампери на 70Ач акумулатор. Ама когато не бързам-що да го тормозя добичето...

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X