Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

    Разни теми имаше по въпроса. Наивник - не наивник, не смятам да подценявам тук събиращата се публика. Нито да чакам да ме правят на маймуна и да ме крадат Мошенникс Интернейшънъл. Нали скоро в датските вестници имало статии "Българите са прости"? Е, сега в българските може да се появят "Датчаните са измамници".
    Не знам дали от един случай трябва да се съсипва нечий хляб. Освен това зависи как ще се отнесат с Чавдар, след като ги предупреди сериозно. Но ако тук се реши да вдигнем гьостерицата, аз ще напиша страховит наукообразен ферман, който да става за вестниците. А те ще го лапнат като топъл хляб, понеже в мътни времена, всеки дребен външен враг се подхваща с гръмко Ура.

    Коментар


    • #32
      До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

      пиши бързо. лятото съм забелязал, че (пресата) имат глад за новини, а главният редактор е в заслужен отпуск. публикуват какво ли не...
      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

      Коментар


      • #33
        До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

        Мисля, че изписахме достатъчно. Гугълът всеки ден наминава, а форумът има в него чудовищен рейтинг. Който знае кирилица ще се натресе първо тук.

        Коментар


        • #34
          До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Дай му координатите, че на Патрула радиаторът още се крепи, но не се знае докога, а на тия нещо нямам желание да дам повече и 1 стотинка.
          Тел. 0887 468 197-Вичо.
          ТЛК 80 4,2ТД-95г

          Коментар


          • #35
            До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

            Миналата седмица бях във Варна и радиатора ми протече. Оказа се, че за бензиново Митсубиши не е лесно да се намери. След бързо проучване, реших да го изпратя в Сливен http://www.avtoradiatori-nushi.com/ . Използват медните части и подменят питата, става като нов, с мен бяха коректни има и гаранция. Минах около 1000км. дълъг път и доста задръствания, всичко е нормално. С доставките ми излезе около 300лв.(цената зависи от размера), странното е, че го получих в кашон с надпис "Nissens" , може просто такъв да са имали.
            Ако някой иска да види резултата, съм на разположение.
            Поздрави!
            VARADERO SD2

            Коментар


            • #36
              До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              ... Ако случаино някой се трогне да смени радиатора на Чавдар ще повярвам, че има надежда. ...
              Не мисля, че има такава "опасност". След малко неочакваните откровения за предлаганите в Южна Европа продукти от страна на мениджъра на филиала на Nissens в Унгария, Нисенс се притаиха. Вреоятно са решили, че са отделили прекалено много време за някакъв си потребител от долния ъгъл на Европата.
              От българския вносител, на когото изпратих един за сведение един Е-мейл относно случая побързаха да си измият ръцете, че щом радиаторът бил монтиран, те не носели отговорност, щото било можело да има грешки при монтажа ...

              Междувременно, експлоатацията показва следното:

              Както вече съм споменал, нормално стрелката за температурата стоеше между двете точки, намиращи се под средата на скалата.
              За трите години, през които карам тази кола с щатния й радиатор, стрелката е излизала извън този диапазон само 2 пъти. И двата пъти при каране офроуд със задръстен от кал радиатор ...

              След смяната на радиатора, при нормално каране, без особено натоварване на двигателя, стрелката все още се задържа в диапазона, но вече в горната му част




              При каране по матистрала с 90 - 105 км/ч и пуснат климатик, както и при изкачване на по-стръмни наклони (Якоруда - хижа "Грънчар"), стрелката "захапва" горната точка ...




              Изводът, който аз си правя от това нещо е следният: С по-тънкия радиатор стрелката успява да се задържи до средата на скалата. Т.е. осигурява се що-годе нормално охлаждане, но това е при почти идеални условия - чисто нов радиатор, нова вискомуфа и т.н.

              Резерв няма или е много малък. Какво би станало при работа с по-замърсен радиатор и в по-екстремни условия (примерно каране в кал с боксуване и т.н.) не смея да си помисля ...
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-08-09, 22:42. Причина: Печатна грешка
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                Аз също си взех радиатор на въпросната фирма.
                Опаковката е същата, само без скобите метални на кашона, и без "корея".
                Около 3 год. и повече.
                Нямам проблеми при яко натоварване. Всичко в рамките на нормалното. Вярно по тънък и много ама много по лек от стария.

                Още при стария радиатор при натоварване яко в лятото се дигаше стрелката много леко. Тогава реших да сложа термостат с 5 градуса по рано да отваря. Вярно разлика малка през зимата, но, но нямам проблеми.
                Едно е да ти отваря на 96гр. или повече, друго е да ти отваря на 90 или 87 или 83гр. толкова по лесно се охлажда в адските жеги и натоварвания. Зависи дали е бензин или дизел!!!!!

                Винаги съм бил против добавките.
                По добре лепи, до момента за решение крайно.

                п.п. за всеки район са различни параметрите на някой елементи: антифриз, масла, термостат, гуми и т.н........
                "Наше село е на баир. От връо се види доло, от доло връо се не види."

                Коментар


                • #38
                  До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                  И аз си купих радиатор от тази фирма обаче за климата на BMW-то изкара точно година и половина и пфффффффффффффффф. Като го свалих мисля си има малка дупчица някъде от камъче или нещо а той по зле от 15 годишния ми оригинален. Питам абе колко е нормално да кара един радиатор а те колкото колата да ама не годинка и половина и аре нов тоя път може да е боклук ама поне ефтин.
                  [FONT=Comic Sans MS]Не може да не може.
                  [/FONT]

                  Коментар


                  • #39
                    До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                    Първоначално публикуван от Efri Преглед на мнение
                    ... Вярно по тънък и много ама много по лек от стария. ...
                    Общо взето, като се сменя радиатор, това се прави за по-добро охлаждане, а не за намаляване на теглото на колата. В същност, охладителната система е едно от последните места, от които бих тръгнал да "свалям килограми".

                    А лично аз имам сериозни съмнения за безпроблемна работа при положение, че стрелката излиза над диапазона, в който е била с щатния радиатор, при нормални режими на експлоатация дори за лека кола, да не говорим за джип ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Общо взето, като се сменя радиатор, това се прави за по-добро охлаждане, а не за намаляване на теглото на колата. В същност, охладителната система е едно от последните места, от които бих тръгнал да "свалям килограми".

                      А лично аз имам сериозни съмнения за безпроблемна работа при положение, че стрелката излиза над диапазона, в който е била с щатния радиатор, при нормални режими на експлоатация дори за лека кола, да не говорим за джип ...
                      Като му изпече главата веднъж,ще забрави за леките радиатори
                      ТЛК 80 4,2ТД-95г

                      Коментар


                      • #41
                        До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                        Ето и мойте впечатления от Нисенс. Купих от тях воден радиатор за Фиат Мареа, за който искаха 321 лв. Един приятел от един сервиз ми каза отиди в централния склад (Близо до кръстовището на Раковска и Сливница) и кажи, че аз те пращам и ще ти дадат 20% отстъпка. И аз реших да отида все пак е нов радиатора. Отивам и заварвам някакъв безпорядък, не се знае кой от къде излиза и къде влиза. Сядам аз до една девойка пред компютър и почвам да обяснявам, че ме праща еди кой си. Тя ми показа, че има общо 6 фирми в България с 20% отстъпка, а пък моя човек дори фирма няма. След 20 минути чудене ми даде радиатора с отстъпка. Радиатора имаше разлики, но за сега работи вече 3 години нормално.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                          Нисенс съм купувал само едно радиаторче за парно ,наистина опаковката му не изглежда много истинска, вътре самия радиатор не е чак толкова зле изработен имах възможност да го сравня с такъв на фригаир и нисенса бая повече тежи , демек има матерял. През 4 те години които го ползвах нямаше ядове с него. Иначе съм купувал нов на фриг аир и изкар точно 18 месеца боклука!!!
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                          Коментар


                          • #43
                            До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                            Преди 2 седмици смених радиатора на моя Нисан с Нисенс (втора или трета кола е с такива радиатори).
                            Специално видях дебелината - радиатора на Нисенс се оказа по-дебел с 3-4мм от оригиналния

                            Проблеми досега с такива радиатори не съм имал.
                            Per aspera ad astra.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                              Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
                              ... Проблеми досега с такива радиатори не съм имал.
                              Не се съмнявам, че радиатор, произведен от Нисенс, ще е със съответното качество.
                              В случая обаче проблемът е, че Нисенс само са залепили етикета на кашона, а продават продукт, който по собствените им признания, е предназначен за други климатични условия. И не виждат нищо лошо в това ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Не се съмнявам, че радиатор, произведен от Нисенс, ще е със съответното качество.
                                В случая обаче проблемът е, че Нисенс само са залепили етикета на кашона, а продават продукт, който по собствените им признания, е предназначен за други климатични условия. И не виждат нищо лошо в това ...
                                Това е безспорна идиотия, факт
                                Просто реших да споделя впечатления.
                                Рядко експлоатирам 4-колесните, които карам извън рамките на средностатистическото шофиране, но определено ако карах 4х4 като теб щях и аз да се замисля много....
                                Per aspera ad astra.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X