Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

    Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
    ... В Пловдив има човек който ремонтира и прави нови медни радиатори,какъвто размер и дебелина искаш,даже и гаранция дава. ...
    Дай му координатите, че на Патрула радиаторът още се крепи, но не се знае докога, а на тия нещо нямам желание да дам повече и 1 стотинка.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-07-09, 07:24.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

      Пробва ли радиатора? Загрява ли?
      LZ1VMH

      Коментар


      • #18
        До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

        Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
        Пробва ли радиатора? Загрява ли?
        На нормално градско каране засега държи в зоната между двете точки под средата на скалата (където стои обикновено), но по-близо до горната.
        Поръчках малко около сервиза като поддържах по-високи обороти на 3-та и стрелката осезаемо мръдна към горната точка.
        Тъй като този диапазон на скалата е доста малък, засега се въздържам да правя окончателни изводи.
        Предстои да видя как ще се държи примерно при поддържане на нормалната за тази кола скорост от 100-110 км/ч на магистрала с включен климатик.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Предстои да видя как ще се държи примерно при поддържане на нормалната за тази кола скорост от 100-110 км/ч на магистрала с включен климатик.
          Мисля, че това не е достатъчно за проба на системата, пробвай се да минеш Шипка или някой друг проход със закачена яхта, каравана на теглича или някакъв друг голям товар.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Мисля, че това не е достатъчно за проба на системата, пробвай се да минеш Шипка или някой друг проход със закачена яхта, каравана на теглича или някакъв друг голям товар.
            Е, специално заради пробата на радиатора няма да слагам теглич и да си купувам яхта.
            И без това не съм убеден, че Галоперът (дори с нормален радиатор) ще може нормално да тегли, примерно, платформа с Патрул-а върху нея.

            Предполагам обаче, че друг сериозен тест за радиатора би било движението по стръмен планински път в горещ летен ден.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

              Не е ли малко странна идеята джиповите радиатори да са по региони? Какво правим, ако датчанинът мине през България и продължи за Гърция?

              Да, знам че е за по-евтино, но за тези машини май не се очаква да умират по-лесно от хората в тях.

              Коментар


              • #22
                До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Не е ли малко странна идеята джиповите радиатори да са по региони? Какво правим, ако датчанинът мине през България и продължи за Гърция?

                Да, знам че е за по-евтино, но за тези машини май не се очаква да умират по-лесно от хората в тях.
                В електронния каталог за резервни части на Хюндай Галопер, с който разполагам, са посочени 2 каталожни номера за радиатор, като единият се води "heavy duty" за тропическа зона.
                От Nissens твърдят, че това, което доставят било отговаряло на номера, който е за нормални условия. Само че аз имам сериозни съмнения в това, тъй като предпочитам да вярвам на очите си. 15 мм разлика в дебелината на питата между доставения от тях и оригиналния радиатор се забелязват и без измервателни прибори ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                  Според мен, ако има наистина проблем и загрява (все пак трябва да си сигурен с тестове) - просто си искаш парите обратно и им връщаш радиатора или ти дават нов радиатор, който да отговаря..

                  Малко, като поразмислят мисля, че няма да ти откажат....

                  Коментар


                  • #24
                    До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                    Проблем идва от там, че редица производители, знайни и незнайни, нямат право да произвеждат резервни части коите да покриват 1:1 спецификациите, защото иначе трябва да плащат.......... Друг е въпроса защо оторизираните вносители/представители на определенна марка работят с тях..... Или защо България се третира като членка на ЕС когато трябва да покрива изгодните за същия този съюз изискванията, и като страна от третия свят във всички останалите случаи.....
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #25
                      До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                      A зАщо, чаде не им го върна/еш тоз сбърканак и не си закупиш оригинален? Мен ми продадоха за 300 лв. радиатор за Л300, който беше за корейското му копие и струваше 250 лв в представителството. А се познавам с шефа на Нисенс бг и той беше там. Да не говорим,че и капачката се продава отделно. Не мисля да ползвам повторно услугите им ... това е и оръжието на недоволният потребител .

                      Коментар


                      • #26
                        До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        A зАщо, чаде не им го върна/еш тоз сбърканак и не си закупиш оригинален? ...
                        Защото колата беше вече със свален радиатор, а оригинален е с доставка поне 2 седмици.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                          Ако е сбъркан, дори и монтиран, пак трябва да можеш да им го върнеш по ЕС законите. Срока в който потребител може да върне нещо, което не отговаря на това което са му продали, и дефакто е нещо друго е 2 години. Поне така пише в закона, друг е въпроса каква е разправията....

                          Коментар


                          • #28
                            До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                            Защо не ползвате Слави от Добрич,даваш му стария радиатор и ти прави по него нов меден,при това на разумна цена и много добро качество.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                              Не виждам каква разправия може да има, ако ги предупреди че в единствения български сайт за офроуд, който четат и ценят и руснаците, може да се появи предупреждение "Не купувайте от Нисен". С уточнението че това е може би най-мощния ресурс в българския интернет изобщо.
                              Нали са търговци. Това би трябвало да ги стресне повече от всичко друго.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                                Не виждам каква разправия може да има, ако ги предупреди че в единствения български сайт за офроуд, който четат и ценят и руснаците, може да се появи предупреждение "Не купувайте от Нисен". С уточнението че това е може би най-мощния ресурс в българския интернет изобщо.
                                Нали са търговци. Това би трябвало да ги стресне повече от всичко друго.
                                Наивник.

                                Ако случаино някой се трогне да смени радиатора на Чавдар ще повярвам, че има надежда. Виж темата за Миркат.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X