Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за VW Т4/T5 Multivan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Санг Йанг Родиус - 2+2+3 ... вторият ред седалки се въртят ... Има уникална екстра - мивка:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26198047_2060013177555946_5982749996216854263_o-876x535.jpg
Прегледи:2433
Размер:61.8 КБ
ID:6563448

    Много грозен, но ако не ти пука особено мисля, че покрива критериите

    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #17
      А разните френски алтернативи ? Гранд Еспейс и пежо-производните ?

      Коментар


      • #18
        Гледах ги, нямат подходящи семейни бусове. 8 и 9 места не искам. Искам точно 7 места в конфигурация 2 + 2 + 3. Още една седалка като сложиш и рязко става не-семейно... Та тъй с камъните в главата.

        Иначе ако се навия за повече седалки вече са ме убедили за T5 Каравеле .

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
          Станахме много аз Grand Cherokee-то и реших да мина на по-семейно возило. Целта е да има 5 места за възрастни и използваем багажник при 7 човека. Вановете (Sharan, Ford Galaxy) не ми допадат и гледам за следващото по големина. Така си харесах T4/T5 Multivan. Поразпитах малко, посъбрах малко информация. Търся още такава преди да си избера такъв. Водещите критерии са:
          1. Функционалност и комфорт
          2. Здравина на купето
          3. Здравина и надеждност на двигателят

          VW T4 Multivan
          Т4 е по-старо, по-евтино за поддръжка, ама заради годините си имат проблеми с корозията. Дизеловите двигатели са безпроблемни. Уви, дори най-скъпите Т4ки у нас не са достатъчно запазени за да си заслужават парите. Двигател се прави, ама ръждата веднъж като тръгне истински колкото и да го правиш пак излизат проблеми с времето. При Т4ките имало изключително рядко срещани поцинковани купета и ако изскочи нещо без ръжди е много вероятно да е такова. Но за сега няма...

          VW T5 Multivan
          Т5 е по-ново и по-лъскаво. По комфортно било при каране. Дизеловите 2.5 TDI двигатели са помпа-дюза и са капризни за поддръжка. Моторите не са особено ремонтопригодни, блока примернио не подлежи на ремонт защото е с алусилово покритие и се заменя. Но пък при правилна поддръжка има доволно голям живот. Чувам от разни места, че били поцинковани купетата, ама не не е от надеждни източници.


          Относно 4х4 - бих предпочел такова, но са доста редки. Бавни нямат - системата е като при лека кола 4х4. И двете са с надлъжен мотор. При Т4 май е изцяло механична система. При Т5 е с халдекс който е с електронно управление. Отделно при Т5 ако си вземеш бус на предно после при налични части може да се мине на 4х4 без рязане.

          Та това е което съм събрал до сега. Не съм наясно как са Т5-ците от към ръжда и дали наистина купетата при тях са поцинковани. Ще съм благодарен за всякакви мнения за да се ориентирам.

          Приемам и предложения за алтернативи. Mercedess Viano е един такъв пример, ама май е по-скъп за поддръжка от T5-цата. Имали проблеми с възглавниците отзад, но се минавало на пружини. За 4х4-то при него си нямам никаква идея как е направено.
          Т 4 наистина са безпроблемни ,но са далече от комфорта!Работни магарета са ,много здрави ,но с твърда возия и дизела е шумен ,все едно си яхнал двигателя.За комфорт и 7 места Войаджър или Гранда му!Бензина се газифицира без проблеми !
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
            Гледах ги, нямат подходящи семейни бусове. 8 и 9 места не искам. Искам точно 7 места в конфигурация 2 + 2 + 3. Още една седалка като сложиш и рязко става не-семейно... Та тъй с камъните в главата.

            Иначе ако се навия за повече седалки вече са ме убедили за T5 Каравеле .
            Може да ги въртиш както си искаш бройки. Седалките се махат и слагат сравнително лесно. Части се намират лесно и оригиналните не са скъпи.

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
              Гледах ги, нямат подходящи семейни бусове. 8 и 9 места не искам. Искам точно 7 места в конфигурация 2 + 2 + 3. Още една седалка като сложиш и рязко става не-семейно... Та тъй с камъните в главата.

              Иначе ако се навия за повече седалки вече са ме убедили за T5 Каравеле .
              Това също може да го погледнеш , има едно с газова за добри пари.

              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #22
                Моята Т4-ка беше с 3+1 места.Купих с голяма мъка,нямаше тогава,сгъваема оригинална седалка,употребявана за вторият ред седалки за 150 лв.Ама това преди окоро 14-15 години...

                Коментар


                • #23
                  Фен съм на Мултиваните....ама ако ще изибираш с главата, вземи Крайслера. Един приятел имаше такъв-миналата година го продаде на милион километра. Изгни, гореше масло, но дори в такъв вид в тая кола имаше още 3-4 години живот някъде на село. За неговите нужди вече не ставаше.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #24
                    Да хвърля една средно шантава идея - Landcruiser 100. Разпределението на седалките е 2+3+2, и не знам дали изобщо се вписва в бюджета, но от известно време търкалям една такава (2002 дизел с ръчка) и бонусите са доста:

                    - невероятно комфортна и стабилна возия по всякакъв цивилен път - магистрала, планински завои, дупки, каквото се сетиш;
                    - първата ми кола, в която нямам никакъв проблем с багажното пространство (без третия ред седалки има повече обем от стандартна баничарка). Дали ще е багаж за 4-5 души + спортен инвентар+ две кучета, дали ще е един кубик дърва - влиза всичко.
                    - проходимост - няма какво да се обяснява. Последно на Рилски езера като на игра избих пъртина в 80 см. пресен сняг за останалите коли в групата.

                    Минуси - поддръжката все пак не е съвсем като на лека кола. Разход - средно 12-12.5/100 нафта на дълъг път (130 км/ч по темпомат на магистралата). За градско нямам идея, понеже се кара главно извън града.

                    При доволно търсене и късмет може да се впише в около 25'000 лв. за покупка и неизбежните изненади след нея.
                    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                    Коментар


                    • #25
                      Преди 3 години си взех Grand Cherokee WJ-я и тогава единият вариант беше Land Cruiser (другият беше Terracan). И тогава Toyota-та беше доста над бюджета. Все още е така.

                      Коментар


                      • badeff
                        badeff коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ясно. Позволих си да подсетя за Тойотките, понеже и аз отначало се чудех дали да не скачам на VW Multivan. Оказа се, че читавите конфигурации в неубито състояние, че и 4х4, се доближаваха до цената на стотица, така че не си струваше. След като се и повозих по служба на пътническите места в няколко различни буса, окончателно ми мина мерака.

                        Май Вояджерът наистина е най-смислената версия от предложените.

                    • #26
                      И от мен една идея за : Kia Carnival
                      По сайтовете има доста избор и коли 2007/8г. са под 6000лв.

                      ПП. направих аз предложение,та се загледах в обявите за такива Кии и се зачудих хубава голяма кола,но къде е 7мото място?Явно на една от задните седалки. Има допълнителен колан.Това при повечето предложения.
                      Иначе има 7+1,като втория ред е тройна,а третия нормална двойна седалка.
                      В една сравнителна таблица бях чел че автоматичните кутии са японски,които слагат в Нисан.

                      Но няма предложения с бензинов двигател...
                      Последно редактирано от ognqn; 26-02-20, 16:27.
                      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                      Коментар


                      • ognqn
                        ognqn коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ето за такава говоря :
                        https://www.cars.bg/offer/5da4210a6aa9c5734224edd9

                      • motor_men
                        motor_men коментира
                        Редактиране на коментар
                        Гледал съм ги , дължината е значително по-малка , и седалките са 2-3-2 , а се търси 2-2-3.

                      • brum
                        brum коментира
                        Редактиране на коментар
                        Факт. И аз загледах, но от Grand Voyager-а няма по-дълго на външни размери. Предполагам и на вътрешни няма по-голямо от вановете.

                    • #27
                      Като ще гледаш екзотики погледни един слабо известен модел на Тойота ХайЕйс (HiAce). Изключително здрав и удобен. Прост за поддръжка и нечуплив

                      Коментар


                      • #28
                        Екзотика не искам. T5 е далече от екзотика. Grand Voyager-а е малко по-екзотичен, но поне има обяви за него. HiAce-а е много екзотичен .

                        Още един критерии да добавя, който не е никак маловажен - трябва да е добре защитено от корозия. За T5 дочувам, че драма няма. Мерцедеса гние повечко. Крайслера е американски и ако защитата е подобна на Grand Cherokee-то дето го карам в момента се приема, че не гние.

                        Коментар


                        • #29
                          Гранд вояджъра съпоставим ли е с мултивана и по какво? Иначе ми изглеждат тези гр.вояджър на примамливи цени. И още - има ли от тях с двойно предаване?

                          А мултиван съм яздил, но по-новия от т5 с 2.0 битурбо дизел, мисля към 180-200 коня, със топ оборудване и ДСГ. Като цяло ми харесва,но аз и си падам по подобен тип автомобили, а като си продадох предишния ван точно за мултиван т5 синхро автоматик дълго време обмислях. И т5 съм покарвал, но инкасо, та опита ми с тях и с поддръжката им не се брои. Но от тия кютуци любимия ми е един 11 местен спринтер, 6 цилиндров дизел, 4 степенен автоматик и с двойно преднаване, височък. Е те това си е камионче.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #30
                            Съпоставим е по част от критериите. Вози 7 човека и има място за багаж. Предимството е, че е доста по-евтин. Недостатъка е, че не е T5 .

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X