Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2 бензин тунинг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 2 бензин тунинг

    Първо здравейте и за много години на всички съфорумци.
    Съвсем новорегистриран съм във форума но го чета от близо 2 години вече и...накрая дойде и моето време
    В момента карам Ауди А6 3.0 куатро, от което съм много доволен и до момента не ме е оставяло никъде..по пътя , но след много мислене и четене реших да го сменям за Паджеро. Отначало мислех да е 4/бензин/ но в последствие/поради финансовата страна на въпроса/ реших да е за 2, отново бензин. Та имам няколко въпроса към знаещите тук но преди да ги задам искам да уточня няколко неща. Джипът няма да се ползва за тежък офроуд, само за лов, риболов и ходене на планина до някоя планинска хижа /затова и сменям колата, защото е ниска и просто не става затова, за което ми трябва/. А относно въпроса: защо точно Паджеро..просто ми е на сърце. Сега въпросите:
    1. Ако вдигна джипа без да сменям окачването и окастря малко калниците, какви гуми максимум ще се съберат...говоря за нещо около 31-ци.
    2. Интериора-възможно ли е да му сложа навигация-екран и ако да къде продават, защото намерих само П 3 и нагоре а за 2 не. И ако има такава мултимедия, мога ли да я сложа на мястото на централните въздуховоди а тях да изместя встрани както са примерно при П 3? Логиката е да е на нивото на очите а не по надолу за да не отнема вниманието от пътя. Също така врътките за парното да се преместят една идея по надолу. Ще се претапицира и салона..с черна кожа най-вероятно. Просто вътре искам да докарам някакъв комфорт...все пак както писах по-нагоре няма да се пплзва за офроуд а други цели.
    3. Мога ли да му добавя печка?
    4. Брони, раздувки на калниците и защитна плоча отдолу: смятам да си ги направя сам /мисля, че съм достатъчно сръчен а и имам необходимите машини/
    5. И на последно място: бюджета ми е около 3.5-4 хиляди лв. дали ще ми е достатъчен?
    Четох доста във форума така, че ако има нещо писано по точките и не съм го видял...моя грешка.
    Благодаря на всички, които ще ми отделят от времето си.

  • #2
    Първоначално публикуван от Dynkata Преглед на мнение
    ...
    5. И на последно място: бюджета ми е около 3.5-4 хиляди лв. дали ще ми е достатъчен?
    ...
    Не.

    Съответно, няма смисъл от отговори на всички останали въпроси.

    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Здравей Чавдар, щом няма да стигне, тогава ще го увеличим доколкото можем. Така, че ако имаш какво да кажеш по останалите точки, ще се радвам да го прочета.
      И още нещо, ако имаш опит или какво да кажеш, предай го на останалите, вместо да правиш такива генерални изводи и да убиваш желанието на някой за нещо. Все пак си модератор и отговора не ти отива на титлата/така да се каже/.
      Благодаря.

      Коментар


      • #4
        Паджеро да намериш примерно за 4000лв. което е трудно(особенно за бензиново) до невъзможно. Още 2000лв. е обслужването и 4 нови гуми. Мултимедията е лесна, за 500лв. ще вземеш нещо и с малко творчество ще го сложиш както искаш. Претапицирането не е евтино, а другите неща и сам да ги правиш пак не са малко разходи.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          Здравей Иван. Явно аз не съм се изразил правилно. Бюджета, който съм написал е само за модификациите. Джипа не влиза в този бюджет, нито обслужването му. То ясно, че няма как да стане иначе.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Dynkata Преглед на мнение
            Здравей Чавдар, щом няма да стигне, тогава ще го увеличим доколкото можем. Така, че ако имаш какво да кажеш по останалите точки, ще се радвам да го прочета.
            И още нещо, ако имаш опит или какво да кажеш, предай го на останалите, вместо да правиш такива генерални изводи и да убиваш желанието на някой за нещо. Все пак си модератор и отговора не ти отива на титлата/така да се каже/.
            Благодаря.
            Това, което ти казвам, е реалността, която не се влияе от твоето или моето желание.Ако реалността не ти харесва - това е твой пробем. Аз не съм Националната лотария и не продавам шарени картончета с розови надежди.

            Ако можеше да се намери читаво Паджеро 2 бензин за 3-4 хиляди, доста хора бихме си купили. Последно като гледах, по 3-4К искаха за П1 бензин. Двойките - на 6 и кусур нагоре тръгваха десните волани. Колко от тях са читави - един Господ знае. Колите са вече навършили пълнолетие и са минали са през няколко ръце. В най-тежкия случай шасито може да е проядено от мишките, в по-леки - на който какъвто му е късметът с ремонти на мотор, смяна на окачване и т.н. Всички тези неща струват пари.


            Гуми 31 можеш да вкараш без проблеми и без да пипаш окачването. По монтиране на мултимедии, държатели за чаши, сини диодчета и т.п. суперважни атрибути не съм компетентен и не мога да давам акъл.

            П.П.

            Първоначално публикуван от Dynkata Преглед на мнение
            Здравей Иван. Явно аз не съм се изразил правилно. ...
            Явно. Уточнението променя нещата. С 3.5-4 можеш да направиш разни тунинги. Какво точно ще се побере в тази сума зависи от желанията ти и начинът на изпълнение. Само не е ясно за какъв тунинг става въпрос, след като смяташ брони и защити да си ги правиш сам, а окачване явно не мислиш да сменяш.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-01-20, 19:16.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              Аз да питам-сменяш колата с джип.
              Това ли ще ти бъде всичките коли, или имаш и друга за нормално каране?
              Щото ако си свикнал на кола, и се прехвърлиш на джип, и това да е колата за всичко-може да изживееш шок.
              А може и да ти хареса, има различни хора. Някои след като се качат на джип никога не искат да слязат повече на кола.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                Това, което ти казвам, е реалността, която не се влияе от твоето или моето желание.Ако реалността не ти харесва - това е твой пробем. Аз не съм Националната лотария и не продавам шарени картончета с розови надежди.

                Ако можеше да се намери читаво Паджеро 2 бензин за 3-4 хиляди, доста хора бихме си купили. Последно като гледах, по 3-4К искаха за П1 бензин. Двойките - на 6 и кусур нагоре тръгваха десните волани. Колко от тях са читави - един Господ знае. В най-тежкия случай шасито може да е проядено от мишките, в по-леки - на който какъвто му е късметът с ремонти на мотор, смяна на окачване и т.н. Всички тези неща струват пари.

                Гуми 31 можеш да вкараш без проблеми и без да пипаш окачването. По монтиране на мултимедии, държатели за чаши, сини диодчета и т.н. суперважни атрибути не съм компетентен и не мога да давам акъл.
                Незнам какви картончета продаваш и какви не, обаче явно пак не си погледнал горния пост където изрично написах, че джипа, консумативите му и т.н. нямат нищо общо с този бюджет. Иначе по информацията за гумите, благодаря и пак, ще ти напиша каквото и преди малко..държанието ти никак не отговаря на табелката модератор. Опитвам се да се държа добре ама така изнагляваш, че започваш чааак да дразниш с картончетата примерно.

                Коментар


                • Чавдар (V93)
                  Чавдар (V93) коментира
                  Редактиране на коментар
                  Момче, да влизаш във форума с рогата напред не е много добра идея. Ще вземеш да се предразниш.

                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Чавдаре, в случая колегата е прав.
                  Той е написал, че този бюджет е само за доработките, но явно не си го видял.

              • #9
                Не е добра идея и да се държиш така презрително и кофти с новите членове, но като гледам така го правиш без проблем. Така че да спрем с простотиите, става ли? Каквото било, било.
                а сега ако имаш да казваш нещо по темата казвай, ако не здраве да е.

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                  Това, което ти казвам, е реалността, която не се влияе от твоето или моето желание.Ако реалността не ти харесва - това е твой пробем. Аз не съм Националната лотария и не продавам шарени картончета с розови надежди.

                  Ако можеше да се намери читаво Паджеро 2 бензин за 3-4 хиляди, доста хора бихме си купили. Последно като гледах, по 3-4К искаха за П1 бензин. Двойките - на 6 и кусур нагоре тръгваха десните волани. Колко от тях са читави - един Господ знае. Колите са вече навършили пълнолетие и са минали са през няколко ръце. В най-тежкия случай шасито може да е проядено от мишките, в по-леки - на който какъвто му е късметът с ремонти на мотор, смяна на окачване и т.н. Всички тези неща струват пари.


                  Гуми 31 можеш да вкараш без проблеми и без да пипаш окачването. По монтиране на мултимедии, държатели за чаши, сини диодчета и т.п. суперважни атрибути не съм компетентен и не мога да давам акъл.

                  П.П.



                  Явно. Уточнението променя нещата. С 3.5-4 можеш да направиш разни тунинги. Какво точно ще се побере в тази сума зависи от желанията ти и начинът на изпълнение. Само не е ясно за какъв тунинг става въпрос, след като смяташ брони и защити да си ги правиш сам, а окачване явно не мислиш да сменяш.
                  Мисля да ги правя сам защото имам необходимите инструменти и материали. За окачването незнам, вие сте запознати и ще кажете кое какво. Ако трябва ще се смени. А за тунинга, лов риба и планински терен. Не и офроуд като вашия. В смисъл вие сте запалени по офроуда а аз не.

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Аз да питам-сменяш колата с джип.
                    Това ли ще ти бъде всичките коли, или имаш и друга за нормално каране?
                    Щото ако си свикнал на кола, и се прехвърлиш на джип, и това да е колата за всичко-може да изживееш шок.
                    А може и да ти хареса, има различни хора. Някои след като се качат на джип никога не искат да слязат повече на кола.
                    Здрасти, мерси за включването. Имам и друга кола, малка градска. Ама този джип много ми е легнал на сърце така че...може и основна да стане

                    Коментар


                    • #12
                      За "друсни полянка" става и със стоковото окачване. То по такива места се ходи и с кола дето е ниска и само с един мост, та какво остава за джип, който е доста по-висок от кола, и има два задвижващи моста.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #13
                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        За "друсни полянка" става и със стоковото окачване. То по такива места се ходи и с кола дето е ниска и само с един мост, та какво остава за джип, който е доста по-висок от кола, и има два задвижващи моста.
                        Ами все 4х4 съм карал и...доволен съм и ме го сменям с друго задвижване. Иначе както съм написал в началото и с Аудито си ходя където реша но примерно отиваме с жена ми на планина-хижа обаче пътя е черен и има коловози а то е доста ниско и...проблем. Или пък си вкарвам лодката в морето...на пясъка няма проблем ама ако е по плитко и колата трябва да я пусна почти до водата или пък донякъде във водата...нестава.
                        Иначе доработките като броните промерно ще си ги направя ей така за мпй си кеф.

                        Коментар


                        • Кольо
                          Кольо коментира
                          Редактиране на коментар
                          По принцип не ти трябват други брони щом няма да се вреш по криви места.
                          Но ако ти е кеф да имаш "силови" брони-какво пък-направи си.
                          То нищо силово няма в ламаринените брони де, ама така им викат.

                      • #14
                        Паджерото най-добре да е 3,5 или ако е 3.0 да е 24клапановото. Започни от там.
                        31 колата си носи заводски.
                        Купи , обслужи, покарай и ще разбереш какво ти трябва.
                        Нагледал съм се на безсмислени тунинги, правени само от мерак да "тунинговаме".
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #15
                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Паджерото най-добре да е 3,5 или ако е 3.0 да е 24клапановото. Започни от там.
                          31 колата си носи заводски.
                          Купи , обслужи, покарай и ще разбереш какво ти трябва.
                          Нагледал съм се на безсмислени тунинги, правени само от мерак да "тунинговаме".
                          Здрасти и благодаря за включването. Добре а за интериора какво ще кажеш? Питам по-специално за централните въздуховоди-могат ли да се изместят настрани или надолу най-вече. Както посах по-горе ма тяхно място искам да сложа андроид мултимедия. Причината да искам да е там е за да е на нивото на очите за да е удобно.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X