Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

    Ок, очаквам с нетърпение
    Зима иде

    Коментар


    • #47
      До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

      Уважаеми колеги, много се радвам на всеки нов материал който ще се появи по темата но все пак искам да напомня че идеята е не да се напише цялостен материал, а да се състави сборник от връзки към вече писани материали тук...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #48
        До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Уважаеми колеги, много се радвам на всеки нов материал който ще се появи по темата но все пак искам да напомня че идеята е не да се напише цялостен материал, а да се състави сборник от връзки към вече писани материали тук...
        А това дали да не се включи в темата? ... ЦЪК
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #49
          До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

          Малко информация за кални гуми в снежен терен. Мисля че е полезно за да нестава, както стана при мен.
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=54549

          Коментар


          • #50
            До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

            Колегите във форума разполагат с разнообразна техника и богат опит но ,ще споделя малко впечатления за автомобилите с повишена проходимост и от "мойта камбанария".
            -За тежки терени : 1-къса база,2-двигател с висок въртящ момент още при 1200 оборота . .3-раздатка с демултипликатор и планетарен междуосев диференциал(съотношение на въртящия момент -заден-преден мост -60 към 40)и блокаж . 4-преден,червячен диференциал и заден с механична пълна блокировка. 5 КАЧЕСТВЕННО независимо окачване. 6 Възможно най-малка обща маса. 7-Преоразмерена лебедка-качественна хидравлична. 8-Ако е възможно да е с колесни редуктори и регулиращи пневмо-хидравлични амортисьори и т.н. ...
            -Може да се допълва и за свесовете,колеята,типа и размера на гумите,равния под (дъно),разпределението на тежеста между мостовете ,предавателното отношение на кормилната уредба и т.н. и т.н
            -Но ,най- важния фактор си остава ЗАДКОРМИЛНОТО устройство.
            -Давам и един пример :. - Най-малък радиус на завиване се постига при движение на заден ход със задействан блокаж на задния диференциал и ръчна спирачка,междуосовият не се блокира. .Блокажа на задния диференциал може да не се използва , ако ръчната държи еднакво двете колелета. Елементарно,но полезно в гората.

            Коментар


            • #51
              До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Колегите във форума разполагат с разнообразна техника и богат опит но ,ще споделя малко впечатления за автомобилите с повишена проходимост и от "мойта камбанария".
              -За тежки терени : 1-къса база,2-двигател с висок въртящ момент още при 1200 оборота . .3-раздатка с демултипликатор и планетарен междуосев диференциал(съотношение на въртящия момент -заден-преден мост -60 към 40)и блокаж . 4-преден,червячен диференциал и заден с механична пълна блокировка. 5 КАЧЕСТВЕННО независимо окачване. 6 Възможно най-малка обща маса. 7-Преоразмерена лебедка-качественна хидравлична. 8-Ако е възможно да е с колесни редуктори и регулиращи пневмо-хидравлични амортисьори и т.н. ...
              -Може да се допълва и за свесовете,колеята,типа и размера на гумите,равния под (дъно),разпределението на тежеста между мостовете ,предавателното отношение на кормилната уредба и т.н. и т.н
              -Но ,най- важния фактор си остава ЗАДКОРМИЛНОТО устройство.
              -Давам и един пример :. - Най-малък радиус на завиване се постига при движение на заден ход със задействан блокаж на задния диференциал и ръчна спирачка,междуосовият не се блокира. .Блокажа на задния диференциал може да не се използва , ако ръчната държи еднакво двете колелета. Елементарно,но полезно в гората.
              Колега, напълно подкрепям гореизложеното от тебе, но в интерес на истината има малка неточност , относно "КАЧЕСТВЕНОТО НЕЗАВИСИМО ОКАЧВАНЕ".
              Доколкото ми е известно, машините за тежък оффроуд са в 99% с цели мостове - за какво НЕЗАВИСИМО говориш?
              ________________________________________________________________________________________
              Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
              HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

              Коментар


              • #52
                До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                Колеги, моля, следете развитието на темата тук
                Въпросът цели мостове и независимо окачване е засегнат като линк към разискваната в момента тема.
                Напомням ви, че целта е темата да даде достатъчна информация на потребителите, които тепърва "прохождат" в тази материя, не да направим докторат на тема подготовка за оффроуд.

                Всякакви връзки към съществуващи теми от форума, снимки и препоръки ще бъдат полезни.
                Зима иде

                Коментар


                • #53
                  До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                  В "гората" аз задължително си нося и резачката и генераторчето (800 watts)! Дори да не се наложи да ги ползваш - няма да ги носиш на гръб, я!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                    Аз мисля, че ще еудобно да се направи нещо като дървовидна структура.

                    Линкове за лифт примерно, има за всякакви джипки а на човек му трябва за една определена. На мен ми отне седмици да чета за Тойоти, Нисани и Ровери а после всичко наново за Г.

                    Ако се почне с теорията на 4Х4 задвижването, кой джип какво има фабрично, се отива на избор на джип. Който вече има, пропуска стъпката и отива на подготовка на точно този модел. Подготовката също се разделя според мераците на конкретния човек: на риба, софт, хард, състезания, и т.н. Така мисля, ще е по лесно.

                    Сега в един раздел "по марки", примерно Нисан има всичко. От подготвянето на няколко Нисана за състезания до капак за пикап и всичко е на едно място. На мен ми трябваха няколко месеца да се ориентирам и още не съм успял напълно.
                    Нека не забравяме, че това е мое мнение. Да кажат и други.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #55
                      До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      Аз мисля, че ще еудобно да се направи нещо като дървовидна структура.

                      Линкове за лифт примерно, има за всякакви джипки а на човек му трябва за една определена. На мен ми отне седмици да чета за Тойоти, Нисани и Ровери а после всичко наново за Г.

                      Ако се почне с теорията на 4Х4 задвижването, кой джип какво има фабрично, се отива на избор на джип. Който вече има, пропуска стъпката и отива на подготовка на точно този модел. Подготовката също се разделя според мераците на конкретния човек: на риба, софт, хард, състезания, и т.н. Така мисля, ще е по лесно.

                      Сега в един раздел "по марки", примерно Нисан има всичко. От подготвянето на няколко Нисана за състезания до капак за пикап и всичко е на едно място. На мен ми трябваха няколко месеца да се ориентирам и още не съм успял напълно.
                      Нека не забравяме, че това е мое мнение. Да кажат и други.
                      Относно дървовидната структура, напълно подкрепям гореизложеното.
                      Трябва да се изхожда от позицията на лаик, който тепърва навлиза в света на 4х4. Прагматичният подход е истината.
                      Например за "новобранец" , "лифт" е непозната дума и т.н.
                      ________________________________________________________________________________________
                      Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                      HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                      Коментар


                      • #56
                        До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                        Ако правилно съм схванал идеята на Ники - ето една много прилично подредена страница с FAQ (или ЧЗВ ) за пример: http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=46091

                        Чете се без регистриране и е наистина много полезна за начинаещи.

                        Не знам как е по-добре да се случи, обаче:
                        а) всеки трупа линкове в тази тема, администраторите подбират и накрая генерират нова тема с FAQ;
                        б) прави се нещо като формуляр (с предварително зададени теми - къса база, дълга, лебедки, гуми и т.н.), членовете трупат линкове, админите подбират и трият;
                        в) администраторите преброждат форума и вадят всичко смислено в една обща тема.

                        Както и да го мисля, без администратори не става...
                        Последно редактирано от badeff; 05-04-09, 00:04.
                        Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                        TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                        Коментар


                        • #57
                          До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                          Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                          Ако правилно съм схванал идеята на Ники - ето една много прилично подредена страница с FAQ (или ЧЗВ ) за пример: http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=46091

                          Чете се без регистриране и е наистина много полезна за начинаещи.

                          Не знам как е по-добре да се случи, обаче:
                          а) всеки трупа линкове в тази тема, администраторите подбират и накрая генерират нова тема с FAQ;
                          б) прави се нещо като формуляр (с предварително зададени теми - къса база, дълга, лебедки, гуми и т.н.), членовете трупат линкове, админите подбират и трият;
                          в) администраторите преброждат форума и вадят всичко смислено в една обща тема.

                          Както и да го мисля, без администратори не става...
                          Тук всеки предлага, а аз или колеги ги слагаме тук
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #58
                            До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                            Аз си носих кабели,защото имах проблем с акумолатора.Веднъж ми се откачи стабилизираштата щанга и я завързах с важе да не се влачи по земята.Хубаво е някои клуч,работни дрехи и едни ръкавици.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                              Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                              I. Скъпо ли е да се кара оффроуд?
                              Да! Струва много време, нерви и пари.
                              ...
                              I.1 Мога ли, ако ми писне, или ако остана без пари, да продам подготвения за офроуд джип за парите, които той е струвал на мен? За 1/2 от тях? За 1/4 от тях? За 1/10 от тях?
                              Отговори: Не. Не. Не. Според късмета. Джипът не е инвестиция.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                                Може да е нахално ама пак да кажа: По- добре е да има колкото може по-малко линкове. Линковете да са към няколко поста КОПИРАНИ от теми. Есенцията. На края на линкваното да има връщане към основната тема.

                                Ако правилно разбирам, идеята е да се помогне на хора които сега мислят да се срещнат с калта. Това значи, че трябва да се отговори отново на въпраса "какъв джип да си купя?" и "ЖЪЛТ" не е отговор. Нека се систематизира макар само като информация кой джип какво има фабрично.Може Exel табличка. Нека не се чудиме когато някои нов участник си е купил джип с 4 блокажа. Нека няма съвети от типа:"Чети" или "Ползвайте търсачката", че тя на LSD не намира нищо.
                                Последно редактирано от drukman; 05-04-09, 22:13.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X