Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

    Рено Еспас 2.2i 4х4 1989г на 260 хиляди км (неясни) - откакто го подкарах с 5W20 харчи около литър на 1000км (и около 200мл само в един дамски траял). Ама аз съм упорит и само сменям филтри и доливам. За около 5000км почна да се показва метален блясък тук-там под капачката.

    Коментар


    • От: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

      Дедо УАЗ 469Б 1982г с двигател 402.1 от 2005г на около 30 хиляди км отказва да изхарчи каквото и да било масло от горната марка на пръчката надолу. Аз обаче често му доливам около литър над максимума за да не ми светкат лампи по стръмното. Ей този литър за около 2000км си го сваля до максимума и така си остава. На страшни истории как щяло да избие от гарнитури и тн не надавам ухо, нищо им няма и на гарнитурите, и на уплътнителните пръстени.

      Коментар


      • От: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

        Добре де - ...W20 не е ли вискозитета на промивното масло? Там пише на тубата - да работи 5 мин. и край. Няма ли опасност за двигателя?!? Даже ...W30, ми се струва лош избор, ако не е изрично упоменато.

        Коментар


        • От: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

          Някои коли с такова 5W20 (но не промивно, а работно) си вървят цял живот - виж примерно в раздела за Джип. Не, не възникват проблеми при мен (засега). Освен че на дедо Спас (Реното) на два пъти му се задръсти филтъра - маслото смъкна някаква неведома мръсотия от двигателя и я занесе във въпросния филтър. Не защото е промивно масло, а просто защото е много по-висок клас и е по-прясно от това което е ползвано преди. На УАЗ-а двигателят си е нов и там няма особености.

          И на двете коли налягането на маслото сега е нормално. Вероятно минава по-малко масло през регулатора на налягане, но това само значи че повече минава през лагерите и стига до по-тесните места.

          Не мисля да продължавам дълго така - това масло е скъпо, особено при такъв преразход. На следващата смяна Ужаската получава 5W30 както е по книга и да се оправя, а Реното отива на профилактика на главата (клапани, водачи, гумички) и после ще видим, ама сигурно пак 5W30 ако не го харчи прекалено.

          Коментар


          • От: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

            Ясно - сега видях : "...Professional Fuel Saver A1 5W20 - 1 литър Цена: 38 лв...." Готина цена, да...

            Коментар


            • От: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

              Аз на около 1/3 от тази цена го вземам - и затова такива дивотии правя

              Коментар


              • От: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                БаФ мааму! Аз тук последно купих 4.4 литра Кастрол Едж 5W20 сВинтетика за ... общо 25 канадски долАра
                То верно беше намалено (до него 5-те литра туба беше на 48 кинта)... ама тия Ффносители в БГ са си ...
                Предното което смених - Мобил 1 10W30 беше и то къде 30-32 кинта за 4+1 литра.

                Коментар


                • От: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                  Ясене, маслото М16Д на какъв вискозитет отговаря, примерно 10W40, 15W40, 20W50?
                  Уазката я карам с такова,сега съм намислил да сипя нещо по-добро/надявам се/ 20W50 или 15W40, Какво ще кажеш?
                  М16Д е 4 лв, наливно 15W40 e 6лв.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • От: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                    М16Д е SAE 40
                    M10Д е SAE 30

                    И двете нямат W индекс, така че съответстват само на второто число.

                    Ако не тече - сипвай 15W40. Ако продължава да не тече и не ти свиди, следващия път може да сипеш и 10W40. Като смениш маслото и видиш че налягането от ден на ден спада - не сменяй маслото, първо смени филтъра.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X