Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

    Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
    Е тази тема е много поучителна за тези които я пускат не се надявайте на искренни отговори.Когато аз я пуснах получих много критики и се отказах от истинското маслогорене НЯМА ТАКОВА ЖИВОТНО БЕ.Оказа се че моят рънър гори масло като за световно на 5000км. 0.500мл.Ей това ме стресна и от тогава си ходя стресиран.
    Че, кое те тревожи? При мен е ~ 250 милилитра/ 1000 километра, т.е. от смяна до смяна (5-6000 км) "си отива" около 1 л. масло. Една част от него задължително успява да се "процеди" около уплътнението на капачката, въпреки, че го смених, а останалото се включва в горивния процес. Понеже двигателят е разглобяван преди около половин година за смяна на гарнитури, ремъци и ролки, майсторът ми каза, че няма някакви особени проблеми и не му е необходим ремонт. Пък и този "разход" на масло не е съпроводен с преразход на гориво (даже напротив), така че, засега не ме тревожи.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #32
      До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

      И аз няма да съм напълно точен, но като тръгваше Диското/300 ТДИ, 210 000 км/ от Англия казах на момчето, което кара да види до къде е маслото. Каза че е до средата. Дойде в БГ около 3000 км и като погледнахме беше до средата.
      Иначе честно казано Фрилендъра/1.8 бензин, 155 000 км/ на 10 000 км сигурно към 700-800 мл доливам без да съм точен. Ixeos сори, че не спазвам препоръчаната подредба на поста.
      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

      Коментар


      • #33
        До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

        Toyоta Rav 4, 2.2 D-4D, ноември 2006 г.
        Смяна на маслото на 15000 км., според изискванията за гаранционно обслужване. Засякох повишен разход в рзмките на 2,5 - 3л. за 15000 км. По този повод писах в подраздел "Тойота". Считам, че за съвременни двигатели, това не е допустимо, като се има предвид, че двигателя е със стандарт Евро 4. Имам още уточнения с представителите на Тойта, за вземане на окончателно решение.

        Коментар


        • #34
          До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

          Смяна на маслото на 15000 км., според изискванията за гаранционно обслужване. Засякох повишен разход в рзмките на 2,5 - 3л. за 15000 км. По този повод писах в подраздел "Тойота". Считам, че за съвременни двигатели, това не е допустимо, като се има предвид, че двигателя е със стандарт Евро 4. Имам още уточнения с представителите на Тойта, за вземане на окончателно решение.
          Глупаво е да сменяш маслото на 15000 км на чисто нов автомобил. Забрави какво са ти написали. Правилното е да смениш за първи път масло на 2000-3000 км. След това на 10000. След това на 20000, 30000 и т.н. Що се касае до разхода на масло на нов автомобил, говорил съм с човек работещ в сервиз на Тойота, където сменят маслата на нови автомобили. Той ми каза, че на всички им налива 300-400 милилитра над максимума, за да не падне под минимума до следващата смяна.

          Например Хонда и Форд смятат за допустима консумация една кварта на 1000 мили (0.9 Л/1600 КМ). Ако новата ти кола гори под това, въобще не се занимават с ремонти. Разбира се в БГ, всички талиги на по 10+ години "ньи пипът грам масълце" и горят 6 на сто ... газ щото са с газови инжекциони.

          http://www.performanceoiltechnology....onsumption.htm
          Vitara 2.0 V6
          Honda CRV (Gen 1)
          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
          ВАЗ 2131

          Коментар


          • #35
            До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

            Колега не съм съгласен с Вас. Купил съм си нова кола не за да имам проблеми с нея, а да ми върши работа, за някякъв период от време. Не искам да умувам по гаранционното, сервизното обслужване на автомобила, а да изпълнявам предписанията на производителя. Появата на проблема е проблем на японците, а не на мен - въпреки, че българските представители искат да го прехвърлят върху мен. Поуката ми е, че нова кола от България повече няма да купя. Четири нови Тойоти съм закупил за семейството си, и всяка има по нещо да и "куца". Японско качество!

            Коментар


            • #36
              До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

              Японско качество!
              Напиши първите две букви от VIN на четирите ти коли .
              Vitara 2.0 V6
              Honda CRV (Gen 1)
              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
              ВАЗ 2131

              Коментар


              • #37
                До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                Първоначално публикуван от rulin Преглед на мнение
                Четири нови Тойоти съм закупил за семейството си, и всяка има по нещо да и "куца". Японско качество!
                Веднъж стомна за вода, два пъти стомна за вода!! Колега защо не смени марката като нещо "куца"?! За сервиза на Тойота в България съм чувал доста "хубави" неща!!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #38
                  До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                  Джип Чероки XJ 4.0 2001 г.
                  Масло Шел Хеликс 10W40 давът го на 15000 км смяна,а аз го сменям на 10000.Нула ми е разхода на масло.
                  [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
                  [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
                  [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
                  [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

                  Коментар


                  • #39
                    До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                    РР 95г. 2.5ДТ 1л. максимум на 10000 според мен е добре и наистина японското качество не е това което беше а в комбинация с нашите сервизи майко мила става голяма трагедия за сметка на купувача
                    [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

                    Коментар


                    • #40
                      До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                      Първоначално публикуван от cyklon Преглед на мнение
                      Джип Чероки XJ 4.0 2001 г.
                      Масло Шел Хеликс 10W40 давът го на 15000 км смяна,а аз го сменям на 10000.Нула ми е разхода на масло.
                      До сега никой не е измислил такъв двигател ( разход на масло 0 )
                      Последно редактирано от New hope; 10-02-09, 07:05.
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • #41
                        До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                        Марка: Тойота
                        Модел: Ленд Крузър RJ 73
                        Двигател: 2.4 бензин
                        Година: 1992
                        Километри: 237000 (по километраж)
                        Масло: MOTUL 6100 10w40
                        Разход: 300 гр/1000 км.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                          До сега никой не е измислил такъв двигател ( разход на масло 0 )
                          Не си прав, двигателят на всеки Голф или Астра на повече от 10 години ще те опровергае. Питай който искаш собственик на такова.
                          Vitara 2.0 V6
                          Honda CRV (Gen 1)
                          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                          ВАЗ 2131

                          Коментар


                          • #43
                            До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                            Опел
                            Фронтера
                            2.0i
                            1994
                            137 000-по километраж
                            за 9000км. от смяната около 300милилитра.
                            0898496264 -Пламен

                            Коментар


                            • #44
                              До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                              Hyundai Galloper, 2001-ва, 2.5 TDI
                              45900 км реални
                              В момента вече съм на почти 10 000 км от последната смяна, нивото е спаднало до милиметър над средата. Обаче маркуча от капака на клапаните към турбото мокри на едната скоба.
                              Предполагам, че със здрав маркуч - около 200-300 мл./10 000 км.
                              Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                              Коментар


                              • #45
                                До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                                Мерцедес Г 350 ТД 96 Г ПР. карам го с Кастрол 10w40-полусинтетика на 8 хл.км доливам 1 лтр. и така карам до 15 .000 км.мотора е на 200,000 клм.
                                0887 526 564/ 0897 933 755 /

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X