Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Имаше и някакви мосфети завършващи на 3055...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      MOS-N транзистор си е. СМД-тата изгарят мигновенно, с ТО200 монтажа кара, но до 2000 оборота. ittso транзистора е с пластмасов корпус - изолиран си е. Сега пак правих проба - забелязах че транзистора грее, но си работи. Вече се видях в чудо - дали да сменям отново клапана ?
      Последно редактирано от MuTa4eTo; 08-09-13, 20:46.

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        При мен става все по зле май. Смених отново клапана. Оправих и нарушената изолация на кабелите на авансатора, но този път и то200 монтажа сами при подаване на контакт се "взриви". Дали проблема идва от процесора вече ?

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Здравейте,отне ми 3 дена докато изчета темата от началото за да разбера че моя проблем явно е непоправим или така си мисля.Колата ми е Опел Вектра Ц 2.2 ДТИ, с код на двигателя Y22DTR.Преди около две седмици както си карах колата взе да предърпва и накрая спря.Светна ми чека.Изгасих я и запалих отново но след 200 метра умря и повече нямаше палене.Прибрах я на дърпане.На сутринта я запалих и тя си работеше все едно нищо и няма.Побързах и отидох в сервиз за диагностика.Даде грешка P0340.След това колата отново не запали(беше загряла вече).Майстора ми каза че най вероятно датчика който е в помпата(този с лентовия кабел) е дал фира,но смяната му е много пипкава и не се знае дали ще тръгне ако се смени.Имал такива датчици от 2.0 ДТИ/ДТЛ,но незнае дали ще станат.От там семеен познат ме закара в друг сервиз и там на диагностика излезе Р0335 и Р0340.Сменихме датчика на коляновия вал но колата пак не запали,но остана само другата грешка Р0340.Казаха че ще свалят помпата и ще я пращат в Бош Пловдив.Но като прочетох тука за какви цени става въпрос лошо ми стана.Разбрахме се с майстора че ако ремонта там е с някаква баснословна цифра да ми я върнат и аз да му мисля вече дали да търся втора ръка.Та въпроса ми е можели някой да ремонтира тези помпи (PSG16) освен оторезираните сервизи.Благодаря!

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Колега, не си чел внимателно темата. ПСГ 16 НЕ могат да бъдат ремонтирани. Търси друга помпа. И не се оставяй да те лъжат, че незнамсикойси ги ремонтирал. Дано ме послушаш, бая пара и нерви ще си спестиш....
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              И аз така разбрах но бях длъжен да попитам.А за въпросния датчик с лентовия кабел струва ли си да се опита да бъде сменен или няма смисъл.Казаха ми че можеби ги продавали в Аутоплюс.И ако търся втора ръка помпа какво да гледам за да не стане някое разминаване номера на помпата ли?

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Да, номера по Бош да е същият. Инкрементален датчик за този модел не знам да се продава....
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Ясно разбрах.Ще изчакам да видя какво ще стане като я пратят в Пловдив и ще пиша след това.Благодаря за бързите отговори.

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Ако взема цяла помпа с електроника, от значение ли е номера на моята да съвпада на 100% или това се гледа само за електрониката ?

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от MuTa4eTo Преглед на мнение
                      Ако взема цяла помпа с електроника, от значение ли е номера на моята да съвпада на 100% или това се гледа само за електрониката ?
                      Номера на помпата да съвпада.
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Лошо - не намирам 6 006 помпи...

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Ако има начин не пращайте в БОШСЕРВИЗ-Пловдив, останах много разочарован от тях, моя проблем се намери в лентовия кабел на помпата, едно приятелче ми го смени , нов струва 180 лв. с подмяната още 50. Да ама за същото в БОШСЕРВИЗ-Пловдив ми поскаха 1600 лв. и цъкаха с умиление, колко лоша е работата и няма оправия. Не им стана номера, много големи гадини са, дано да не попадат в при мен , хубаво, ще ги подредя тия лъжци. Смени си датчика Мнпого одран или търси помпа ....

                          Коментар


                          • За сега няма да пращам помпата в Бош-Пловдив,днеска чакам да ми пратят само електроника от друга помпа.
                            А твоята помпа от кои е,че и на мене ми казаха че проблема ми е най вероятно в този кабел,но ще видим какво ще стане с новата електроника.
                            От къде си купи кабела?


                            malele след смяната на този кабел/датчик помпата трябва ли да се обучава?
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-09-13, 13:11.

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              VP 44 е помпата от АУДИ А6, кабела с датчика го поръча и достави приятел, беше с опаковка на Бош. Помпата не е сваляна и базикана за да се обучава, само се разглобява от горе ел.блок към мех.част и се сменя лентовия кабел с датчика. Запали от раз, няма грешки компа. Успех

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Датчика от AUDI-то е за PSG5 , на PSG16 датчика е различен (по-скоро лентовия кабел).До колкото съм чувал не се предлага като резервна част (както и нищо за тези помпи), и стенда на BOSCH не ги поддържа.За качествен ремонт след смяна на датчика - трябва да мине стенд (то пък няма) затова и не се предлага такъв датчик като резервна част. Проблемите около този датчик на PSG16 са или от самия датчик или от електрониката(PSG16) - и двата варианта са еднакво възможни. И в повечето случаи са надеждно отстраними дефекти!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X