Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
    Твоята помпа е с управление PSG2. В стенда има софтуер за нея, части се продават също. Така, че е напълно ремонтируема, включително и с нови части и програмиране. Друг е въпроса, че ремонта и е доста по труден. Освен това се изискват допълнителни приспособления към стенда които не всеки има (например различна букса за управляващия блок). Сега да ти кажа директно защо са ти искали и дюзите - за нищо. Или по скоро знам защо, но не искам да го коментирам, сещай се...
    Ако ни беше изпратил помпата - щяхме да я направим. Обаче си имаме принцип - пипал ли е някой друг по нея - не се занимаваме. Толкова от мен.
    Благодаря на Кирил, че наруши принципите си и все пак реши да погледне помпата ми. Естествено след като я погледна и я направи. Така днес колицата ми запали и върви дори по-добре от преди. Доволен съм и от комуникацията с него - много културен и отзивчив човек. Още веднъж ти благодаря!!!

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Здравейте
      моля за малко помощ
      сдобих се с Vektra B 2.0 DTL края на март и колицата си беше супер ( не че сега не е) но се получи малък проблем след около месец
      Като запаля колата сутрин и започва да прекъсва 2 - 3 минути доката развърти след това няма никакъв проблем това се получи след смяна на горивен филтър. Мислех че от него гълта въздух но не би
      сложих възвръщателен клапан пак същото.Стигам до извода че в помпата влиза въздух но от къде и какво да направя нямам идея
      Моля за вашето мнение тъй като за майстори в момента немога и да мечтая

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Първоначално публикуван от eva076891 Преглед на мнение
        Здравейте
        моля за малко помощ
        сдобих се с Vektra B 2.0 DTL края на март и колицата си беше супер ( не че сега не е) но се получи малък проблем след около месец
        Като запаля колата сутрин и започва да прекъсва 2 - 3 минути доката развърти след това няма никакъв проблем това се получи след смяна на горивен филтър. Мислех че от него гълта въздух но не би
        сложих възвръщателен клапан пак същото.Стигам до извода че в помпата влиза въздух но от къде и какво да направя нямам идея
        Моля за вашето мнение тъй като за майстори в момента немога и да мечтая
        Поне една диагностика трябва да се направи. Щом е след смяна на филтър - проблема най вероятно е там. Или филтъра е калпав или при щуцерите на тръбичките на филтърното тяло има едни гумени рингчета - да се сменят и сложат правилно. Клапана махни задължително.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА ЩЕ НАПРАВЯ ДИАГНОСТИКА И ЩЕ ВИДА КАКВО ЩЕ ИЗЛЕЗЕ

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            съгласна съм за калпав филтър затова го смених сложих от голф 1.6 само той е капсолован и става но проблема продължава та мисълта ми е дали е помпата нещо

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Тъй като темата е "вп 44 и подобни" , а вп-тата ги разнищихме - нека обсъдим друга актуална горивна система
              на съвременните дизели, а именно - системата "помпа дюза".
              Както си личи и от името, става дума за агрегат обединяващ в себе си два основни елемента от дизеловите
              горивни системи, а именно - помпата и дюзата. При класическата система имаме отделна гориво-нагнетателна
              помпа (ГНП), тръбопроводи които свързват помпата с дюзите, и самите дюзи намиращи се в цилиндровата
              глава на двигателя. Помпата (ГНП) и дюзите са физически разделени отделни агрегати, свързани един с
              друг посредством гориво-проводите (тръбичките) за високо налягане. Самата помпа (ГНП) може да бъде
              редова или роторна, с механично (с жило), или електронно управление (EDC или соленоидно управлявана),
              но тези подробности не променят общата архитектура на горивната система. А именно - помпата (ГНП) и
              дюзите са физически разделени и се намират на различни места. Дюзите в цилиндровата глава, помпата
              (ГНП) - в близост до ангренажния механизъм от който е задвижвана чрез зъбна предавка, ремък и др.
              Системата "помпа дюза" се базира на изцяло различна архитектура на горивната система. При нея
              в един общ корпус са обединени помпата (помпеният елемент) и дюзата за всеки отделен цилиндър.
              Освен това, в компонента "помпа дюза" се намира и възелът за дозировка на горивото. С други думи,
              системата "помпа дюза" обединява в един общ агрегат три компонента на дизеловата горивна система,
              а именно - помпен елемент, възел за дозиране на горивото и дюза. Всеки един от тези елементи, от своя
              страна се дели на отделни компоненти. Например помпеният елемент се състои от плунжерна двойка
              (помпено бутало, цилиндър, възвратна пружина и спомагателни елементи). Но за тези подробности -
              по късно. Сега малко обща информация относно предимствата на системата "помпа дюза" пред
              класическата дизелова горивна система. А те са :

              -Много по високо налягане на впръскване на горивото в горивната камера на двигателя. Това е
              ключов фактор в дизеловия двигател. Колкото налягането на впръскване е по високо, толкова
              по добре се разпрашава и смесва горивото с въздуха в горивната камера. Така се осигурява
              по добра икономичност (поради по доброто и пълно изгаряне), по ниски вредни емисии и димност,
              по добър студен старт. Естествено и по висока мощност на двигателя.

              -Много по правилно дозиране на горивото по цилиндри. Тъй като за всеки цилиндър имаме отделен
              захранващ възел, то горивото може да се регулира за всеки един цилиндър по отделно. Резултатът -
              по гладка и без вибрации работа на двигателя. Разликата в подаването на различно количество гориво
              в различните цилиндри е известна като "корекция" по цилиндри и може да се наблюдава с диагностична
              апаратура.

              Има още много, за сега спирам до тук
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Ами като си започнал . . . Аз карам PD 1.9TDI 101ps Skoda fabia но много противоречиви мнения чета за това прословуто двутактово масло да се добавя или да не се добавя към горивото интересно ми е какво е твоето мнение по въпроса и ако се добавя то в какви пропорций би препоръчал ти като специялист в тази свера?За бензин в нафтата знам че е абсолютно противопоказно за помпа дюза и за рейловете аз за сега ползвам добавката TDA на Gastrol кажи ми две думи и за нея "да" или "не"?

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от tsuko Преглед на мнение
                  Ами като си започнал . . . Аз карам PD 1.9TDI 101ps Skoda fabia но много противоречиви мнения чета за това прословуто двутактово масло да се добавя или да не се добавя към горивото интересно ми е какво е твоето мнение по въпроса и ако се добавя то в какви пропорций би препоръчал ти като специялист в тази свера?За бензин в нафтата знам че е абсолютно противопоказно за помпа дюза и за рейловете аз за сега ползвам добавката TDA на Gastrol кажи ми две думи и за нея "да" или "не"?
                  Добавки НЕ слагай. Ако са неподходящи за ПД (а повечето, да не кажа всичките са именно НЕподходящи), ще стопи разпръсквачите за норматив. И после се отива на 250+ лв. за ремонт на всяка дюза. Препоръчвам ти да сменяш горивния филтър на 5000км. с марков, да не допускаш често горивото да е на резерва и по възможност да зареждаш качествена нафта. На около 200К км е добре дюзите да се свалят, почистят с ултразвук и на стенда (има специален режим за почистване) и да им се сменят О-ринговете. След това да се пререгулира натегнатостта на всяка дюза. След такава профилактика се усеща осезаемо подобрение в работата на двигателя. А и ако има проблем по някоя дюза, ще се хване навреме. Щото истинската проверка на ПД се преви именно на стенд и се проверява на всички режими - от максимал до празен ход. Проверката с диагностика на колата е съвсем ориентировъчна и хваща само компенсациите на празен ход. Да не говорим, че отклонение в компенсацията може да е предизвикано от съвсем друго - слаб цилиндър, клапани, повдигачи, износен вал, двумасов маховик и тн. Относно двутактовото масло - при ПД може да слагаш, но малко 100-200гр. на резервоар.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Благодаря ти за изчерпателният отговор и съветите Кирил .Наистина когато съм я закачал с ваг-ком на живи данни компенсацийте на дюзите са в норма и на моят и на други автомобили също а едната беше на 350К км което ми дава кураж че този мотор не е толкова зле колкото ме плашиха преди да я взема . . . като гледам и те както и комън рейл системите си имат своите плюсове и минуси

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Мотора си е много добър. Помпа дюзи правя сравнително по рядко, комън рейл дюзи - всеки ден...
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Само не ми харесва как дюзите окопават главата. Някои измислил ли е решение на проблема?
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                          Само не ми харесва как дюзите окопават главата. Някои измислил ли е решение на проблема?
                          Във второто поколение ПД на VW долния край на дюзата е конусен и проблема е решен на 95 %. Това са например дюзи с бошови номера 0414720403 и 0414720404 .
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Това ми хареса. А от коя година е второто поколение?
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              След 2003. Двигатели AZV, BKD - 2000 кб.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                И аз може ли да помоля за помощ! Имам Nissan X-Trail 2.2Di. При ускоряване причуква като аванс на бензинов двигател. Гори и малко повеч. Не беше с оригиналния дебитомер. Поръчах си от eBay, ама с него почна да пуши и май гори още повече. Мисля, че е някоя дюза. От Търговище съм и незнам към кого да се обърна и какво се прави в тоя случай. Не бяха карал досега такива коли.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X