Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Оправи/изолирай жиците на авансовия клапан, и пробвай на колата. Другия вариант е да я качваш на стенд помпата за проверка - 100лв. И като гледам как си разглобил помпата без да я измиеш.....
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Тия разплетените жици са за авансаторния клапан - с тях,без тях, накъсо все трябва да запали някак.
      Не са ти те основния проблем.От тях няма да имаш единствено регулиране на аванса на впръскването .
      Този диод е защитен за обратно и пренапрежение ,закачен е директно на захранването +/-.
      Тази помпа с тази електроника(PSG2) е монтирана близо година в опелите (~'96/'97) след това са ги заменили с по-нови (PSG5).
      Единствения + е че не им горят крайните стъпала , но не са и безпроблемни.....(все пак са BOSCH ).

      Steve

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Първоначално публикуван от steveb Преглед на мнение
        Тия разплетените жици са за авансаторния клапан - с тях,без тях, накъсо все трябва да запали някак.
        Не са ти те основния проблем.От тях няма да имаш единствено регулиране на аванса на впръскването .
        Този диод е защитен за обратно и пренапрежение ,закачен е директно на захранването +/-.
        Тази помпа с тази електроника(PSG2) е монтирана близо година в опелите (~'96/'97) след това са ги заменили с по-нови (PSG5).
        Единствения + е че не им горят крайните стъпала , но не са и безпроблемни.....(все пак са BOSCH ).

        Steve
        Не е баш така, може и да не запали заради окъсил ав. клапан. И не е като да не горят, правят го ама по рядко.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Какво трябва да е съпротивлението на авансаторния клапан да го проверя преди да вържа жиците, също така мерих диода спрямо корпус но не показа да е избил като сглобя всичко ще пиша какво е станало

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Десетина ома приблизително е съпротивлението на ав. клапан. Можеш и директно на 12v да го пробваш - чува се отчетливо как чуква (!!! САМО авансаторния!!!).

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Здравейте! Аз съм нов тук, и вече имам проблем. Купих си Ford Focus 1.8 tdi 90 k.s. 66kw 2000g. от автосалон. Запали без проблем на -2 C, Покарах , не бях тръгнал за дизелова кола, но ми хареса и е взех. Но по- късно разбрах че има проблем. Палеше веднага студена, но след 10-15 мин. , пуши но не пали. и така като изстине хубаво палеше пак. Ходих на диагностика в оторизиран сервиз. Излязоха 3 грешки. 1. датчик на колянов вал. 2. горивна помпа 3. неразпозната грешка. Казаха ми ,че механично трябва да се премести зъбното колело на помпата за да почне да пали. Беше петък след обяд. Проблема дойде на другия ден когато не можах да запаля и до ден днешен. Извиках на място диагностик , който установи пак същите грешки/човека бе от друг сервиз/. Посъветва ме да я тегля на сервиз. Проблема е , че не знам къде във Варна има компетентни за Форд. До дюзите стига гориво, на таблото нищо не свети при старт всички лампи загасят. Това ми е първият дизел и не съм много наясно ,но виждам явно ,че съм си купил неудачен автомобил ,четейки форума. Моля ако някой може да ми помогне със съвет . Благодаря ви предварително.

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от milev70 Преглед на мнение
                Здравейте! Аз съм нов тук, и вече имам проблем. Купих си Ford Focus 1.8 tdi 90 k.s. 66kw 2000g. от автосалон. Запали без проблем на -2 C, Покарах , не бях тръгнал за дизелова кола, но ми хареса и е взех. Но по- късно разбрах че има проблем. Палеше веднага студена, но след 10-15 мин. , пуши но не пали. и така като изстине хубаво палеше пак. Ходих на диагностика в оторизиран сервиз. Излязоха 3 грешки. 1. датчик на колянов вал. 2. горивна помпа 3. неразпозната грешка. Казаха ми ,че механично трябва да се премести зъбното колело на помпата за да почне да пали. Беше петък след обяд. Проблема дойде на другия ден когато не можах да запаля и до ден днешен. Извиках на място диагностик , който установи пак същите грешки/човека бе от друг сервиз/. Посъветва ме да я тегля на сервиз. Проблема е , че не знам къде във Варна има компетентни за Форд. До дюзите стига гориво, на таблото нищо не свети при старт всички лампи загасят. Това ми е първият дизел и не съм много наясно ,но виждам явно ,че съм си купил неудачен автомобил ,четейки форума. Моля ако някой може да ми помогне със съвет . Благодаря ви предварително.
                Дай номерата на грешките, и с каква диагностика са четени.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  За това не съм питал, видях само че ги записаха, и после ги провериха. Направи ми впечатление ,че бяха едни и същи и по еднакъв начин формулирани. В сервиза сложиха нов датчик на коляновия вал, но пак не запали.... Върнаха ми моя и е запалих със Старт спрей за дизел. Така е прибрах, но на другия ден нямах шанс..Обадих се на приятел с дизелов автомобил, той предложи да я дръпнем, но тя даже не прехърка.. сякаш нямаше гориво. Уредите показваха 1/4. После долях гориво, въртях на стартер, докато падне акумулатора.Нулев резултат. Смених горивния филтър, пак въртях, до дюзите тече нафта, но уви не пали...

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от milev70 Преглед на мнение
                    За това не съм питал, видях само че ги записаха, и после ги провериха. Направи ми впечатление ,че бяха едни и същи и по еднакъв начин формулирани. В сервиза сложиха нов датчик на коляновия вал, но пак не запали.... Върнаха ми моя и е запалих със Старт спрей за дизел. Така е прибрах, но на другия ден нямах шанс..Обадих се на приятел с дизелов автомобил, той предложи да я дръпнем, но тя даже не прехърка.. сякаш нямаше гориво. Уредите показваха 1/4. После долях гориво, въртях на стартер, докато падне акумулатора.Нулев резултат. Смених горивния филтър, пак въртях, до дюзите тече нафта, но уви не пали...
                    Ориентирай се към сваляне на помпата.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Здравейте пробвах авансаторния клапан и се чува цъкане след това закачих електрониката всичко монтирах проверих за грешки беше натрупала доста изчистих ги и пробвах да запаля но пак без резултат пак я закачих но грешката P1651 -CAN Предавател/приемник - повреда не можа да се изчисти после прозвъних кабелите от компа до помпата със следните пинове
                      помпа 1 - 67 компютър
                      2 - 22
                      8 - 7

                      бяха наред нямаше прекъснат или окъсил кабел та сега вече не знам какво да проверявам

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Мнение на milev70
                        За това не съм питал, видях само че ги записаха, и после ги провериха. Направи ми впечатление ,че бяха едни и същи и по еднакъв начин формулирани. В сервиза сложиха нов датчик на коляновия вал, но пак не запали.... Върнаха ми моя и е запалих със Старт спрей за дизел. Така е прибрах, но на другия ден нямах шанс..Обадих се на приятел с дизелов автомобил, той предложи да я дръпнем, но тя даже не прехърка.. сякаш нямаше гориво. Уредите показваха 1/4. После долях гориво, въртях на стартер, докато падне акумулатора.Нулев резултат. Смених горивния филтър, пак въртях, до дюзите тече нафта, но уви не пали...

                        Ориентирай се към сваляне на помпата.

                        Задължително е свалянето и тестването нали и аз имах същия проблем Кики

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          http://www.youtube.com/watch?v=Dj8zK-3DvgA

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Колега ceko26 не искам да те засегна но ако така ставаше всеки сам щеше да си ремонтира електронния блок и нямаше да има нужда от специализирани сервизи.
                            0878424143
                            0887424150

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Абсолютна глупост. Ето впрочем и един от коментарите под клипчето :

                              Didn't work for me i've tried to fix two pumps like this video shows and .. nothing

                              Имам чувството, че такива неща се пускат нарочно из нета, та хората да си унищожават помпите...
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Огромни благодарности на колегата kiki.t,затова че ме посъветва да прегледаме кабелите от еку до помпата.Проблема се оказа точно от там.Бях готов да сваляме помпата и да я пращаме за ремонт.Още веднъж-БЛАГОДАРЯ ти от сърце.Продължавай все така да помагаш на хората.
                                Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X