Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от bojo06 Преглед на мнение
    И защо на запад има доста фирми, които извършват ремонт само на електронния блок и давата гаранция? Разбира се при определени грешки свързани с дефектиране на крайния транзистор. Много от тях предлагат тествани електронни блоков и гарантират, че може да се постави на новата помпа (номера на свалената да съвпадне с номера на новата помпа) без никакви допълнителни настройки......
    Ми питай ги. Що питаш мене. Аз казвам как е редно да се направи за да няма проблеми. То на запад има и много фирми предлагащи чудодейни хапчета за увеличаване дължината на определени атрибути...Кандидати за правене на лесни пари от лапнишараните-бол. Инвестиция в оборудване на сервиза-един поялник за 12лв. (има и по евтини).
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
      Кириле може ли да кажеш каква е разликата между VP 30, VP 36 и VP 44? Въпроса е задаван няколко пъти в тази тема но няколко човека дават съвсем различни отговори и малко се обърках, за това искам да чуя компетентно мнение.
      С ел. блок псг5 са само вп44 и вп30. Първата е с 2 или повече радиални бутала и е по разпространена. Втората е с аксиално бутало и се слага на Форд, Ровър и някои трактори Кейс и Джон Диър.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Благодаря.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
          Писал съм го и преди, за ремонт на помпата НЕ се сваля само електронния управляващ блок, а помпата в КОМПЛЕКТ. Без да се разглобява и БЕЗ да се развива инкременталния датчик в помпата. Аматьорските изпълнения, като сваляне само на електрониката като помпата си остава на колата, не могат да се нарекат ремонт въобще. По този начин, нито може да се провери механиката на помпата, като аванс, количество, вътрешно налягане, състояние на иглата на помпения елемент. Не могат да се проверят и соленоидите за количество и аванс. Да не говорим, че промяната на положението на инкременталния датчик изисква след това препрограмиране на делта фи и настройка на количествата на стенда. Пълно е с пишман майстори, дето с един поялник "ремонтират" помпата, и ставала като "нова". А дали ще вярвате на подобни глупости си преценете сами. Тия експерименти винаги са на гърба на клиента......
          Има много случаи когато без никакви оплаквания към автомобила внезапно той умира на пътя или на поредното стартиране не пали.
          В повечето случаи се касае за проблем с електрониката. Та ... ако проблема е САМО в електрониката той би могъл да се ремонтира достатъчно надеждно,
          независимо дали е изгорял транзистора , няма връзка по кан, губи или не чете датчик обороти(основните проблеми). И това (с повече желание) БЕЗ да се променя положението на инкременталния датчик и БЕЗ да се сваля помпата от колата.С такъв ремонт колата тръгва (е не като нова но,) както е вървяла преди да спре !

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от steveb Преглед на мнение
            Има много случаи когато без никакви оплаквания към автомобила внезапно той умира на пътя или на поредното стартиране не пали.
            В повечето случаи се касае за проблем с електрониката. Та ... ако проблема е САМО в електрониката той би могъл да се ремонтира достатъчно надеждно,
            независимо дали е изгорял транзистора , няма връзка по кан, губи или не чете датчик обороти(основните проблеми). И това (с повече желание) БЕЗ да се променя положението на инкременталния датчик и БЕЗ да се сваля помпата от колата.С такъв ремонт колата тръгва (е не като нова но,) както е вървяла преди да спре !
            За да не променяш положението на инкременталния датчик, трябва да запояваш по електрониката както си е на помпата. Качеството на такъв ремонт ми се вижда доста съмнително. Отделно, новия транзистор е с малко по-различни параметри, но разликата е достатъчна да даде отражение в количествата на горивата, а често и в статичния аванс. На стенда това добре се вижда. За невъзможността да се прегледа механиката на помпата е ясно. Не, че не става както казваш. Може и да стане. Ама може и да не стане. Да ти кажа, не горя от любов към фирмата Бош, нито имам излишни пари за да купувам стендове от тях. Принудих се обаче да го направя. Когато се занимаваш професионално с тези ремонти, няма как без това. А има още толкова много неща които се правят и ремонтират по тези помпи - програмиране на нови ПСГ-та, препрограмиране на помпи с износена механика, програмиране на делта-фи, регулиране на аванс, вътрешно налягане, блокиране на вала и т.н. Далеч не е само транзистора за който всеки се хваща.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              И понеже отворихме приказка, ето една помпа след смяна на транзистор с неподходящ такъв. Колата едвам пали и не иска да мръдне, жигулетата я надбегват На снимката обърни внимание на последния параметър - Q-Avg. Горивото трябва да е 42мг., то е 34. Тоест 30% надолу. Е как да върви и пали тая кола. Отделно аванса не беше наред. Отделно BIP-a на сигнала за предвпръскване не беше наред (помпата е Опел 015 с преинджекшън). Вътрешното налягане вместо 20 беше 14 бара. Виж също колко допълнителна информация имаш, дето посмъртно нема как да я видиш иначе. Примерно състоянието на паметта( ADR1, ADR4, VAR1, VAR4). Пак повтарям, без стенд не става. Все едно да стреляш с вързани очи и да се надяваш да уцелиш...
              Прикачени файлове
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Офтопик : колега fisheka, превишил си лимита на личните си съобщения, звънни по тел.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                  И понеже отворихме приказка, ето една помпа след смяна на транзистор с неподходящ такъв. Колата едвам пали и не иска да мръдне, жигулетата я надбегват На снимката обърни внимание на последния параметър - Q-Avg. Горивото трябва да е 42мг., то е 34. Тоест 30% надолу. Е как да върви и пали тая кола. Отделно аванса не беше наред. Отделно BIP-a на сигнала за предвпръскване не беше наред (помпата е Опел 015 с преинджекшън). Вътрешното налягане вместо 20 беше 14 бара. Виж също колко допълнителна информация имаш, дето посмъртно нема как да я видиш иначе. Примерно състоянието на паметта( ADR1, ADR4, VAR1, VAR4). Пак повтарям, без стенд не става. Все едно да стреляш с вързани очи и да се надяваш да уцелиш...
                  Аз не оспорвам твоите твърдения - те са самата истина ! Но прочети внимателно и моя пост (на пишман аматьор - вярно не съм професионалист) !
                  Пиша ЗА и ПРИ проблеми единствено с електрониката! Тя може да се смъкне и без датчик обороти -съответно не могат да се загубят заводските центровки (ако не е обезчестена предварително).

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от steveb Преглед на мнение
                    Аз не оспорвам твоите твърдения - те са самата истина ! Но прочети внимателно и моя пост (на пишман аматьор - вярно не съм професионалист) !
                    Пиша ЗА и ПРИ проблеми единствено с електрониката! Тя може да се смъкне и без датчик обороти -съответно не могат да се загубят заводските центровки (ако не е обезчестена предварително).
                    Да речем, че и такъв ремонт има своето място, но с много уговорки и най-вече късмет. Всъщност и аз така почнах преди 3 години. За да се занимаваш професионално обаче - не става.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Колеги цялата тема е един фарс на Кирил,един рекламен трик за да може да си намери повече (шаранчета) като мен например.Вече 17 дни колата ми е при него и не е направил нищо.А снощи разбрах че ще ми се наложи да си я прибера със пътна помощ,въпреки че колата е стигнала при него на собствен ход.Накратко историята е следната-Опела вървеше във авариен режим до 3000 оборота.изкарваше грешка
                      1200,след разговор с Кирил беше много самоуверен че проблема е в авансаторното бутало.:Реших да му закарам направо колата,след около една седмиица чакане от моя страна въпреки че обещаниятя му са за 3-4 дни,той установил че проблем има и в електрониката.ОК от моя страна съгл иасих се и с този разход.След още няколко дни се стигна до друго заключение че сега пък имало запушен корпус.След много уговорки въпреки че аз мислех да приключа до тук с ремонта на това гнп,Кирил успя да ме убеди че с това наистина ще приключат моите проблеми.Но уви.След вече двуседмичен престой реших да отида на място до видя как стоят нещата.Направо се ужасих колата ми беше разглобена на улицата пред Кирил,въпреки че в по старити му постове чета че трябвало да се внимава да не попадат боклуци.Така след около три часа колота беше сглобена и след тест от самия него бях уверен че всичко е наред.След като заплатих за ремонта 1200+150 лева трябваше да закарам момчето което ги разглобява на 15 км.Когато спрях да оставя монтьора установих че има силен теч на гориво отново от помпата.Пак сед разправия по телефона бях убеден да оставя пак колата си.И понеже аз му дадох един стар клапан за налягането Кирил ме убеди че проблема е в клапана,въпреки че е качвал помпата на този СУПЕР СКЪП стенд аз се чудя възможно ли е това.След два дни пак разглобяване е стендове пък установил че проблема бил в някаква хидравлична глава.Аз вече не издържах и си изпуснах нервите за което бях напсуван подобаващо от Кирил и ми затвори телефона и вече втори ден няма доблеста да се обади и извини.сега в момента трагвам да видя в какво полажение са ми разбили макар и в авариен режим работещата ми кола.ЕВАЛА КИРИЛЕ!!!!

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Леле..., не думай. А що не напишеш, как в Бош-сервиз ти взеха 1300лв. и ти изпотрошиха помпата. И как ти обясних, че най-вероятно корпуса е запушен и за това не работи аванса, НО ще пробвам първо да сменя само буталото за ДА ТИ СПЕСТЯ ЕВЕНТУАЛНИ РАЗХОДИ. И после като естествено не се оправи, ти казах, че ще трябва и корпус да се сменя, като ще ми доплатиш САМО цената на корпуса, БЕЗ нищо допълнително за труд.
                        А труда и изгубеното време не е малко, ама е за МОЯ сметка... Така. Електроника унищожена - слагам друга.
                        Колата тръгва, не свети вече чек енджин. НО има прекъсване. Айде пак сваляне на помпата, естествено за НАША сметка. Оказва се, че в прословутия Бош-сервиз дето са ти взели 1300лв. за нищо, са сложили неоригинални винтчета за селсинния сензор. Парченце от тях е заседнало в помпената глава и е наранило иглата. Търпението ни вече се изчерпва, трябва да се смени цялата хидравлична глава. Помпата я сваляме вече за 3-ти път, за НАША смета естествено. Всичките тия процедури вървят под акомпанимент от твоя страна:
                        -вие сте мошеници, само ме лъжете, нищо не правите и подобни. Накрая вече наистина чашата прелива, ВРЪЩАМЕ ТИ ВСИЧКИ ПАРИ, ВКЛЮЧИТЕЛНО ТЕЗИ ЗА СВАЛЯНЕТО И КАЧВАНЕТО на помпата - до стотинка (за разлика от другите дето не са ти върнали и 1 лв.).
                        В заключение ще кажа - ти си най-неблагодарния клиент който сме имали. Ако знаех какво ме чака, нямаше да се хвана и за 10к. лв. с твоята кола.
                        Ха остани си със здраве...
                        Последно редактирано от kiki.t; 10-11-12, 16:06.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          "Аз вече не издържах и си изпуснах нервите за което бях напсуван подобаващо от Кирил и ми затвори телефона"

                          Виж сега, аз не псувам хората. Затворих ти телефона именно щото псуваше като каруцар, че и заплашваше нещо. Бъди жив и здрав, а ние с Пепи се молим, никога вече да нямаме клиенти като тебе....
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Наистина това което се получи с Опела на колегата е неприятно но ние направихме всичко по силите си да може той да остане доволен от нас.За лош късмет не можахме да му отстраним проблема на колата и се наложи да му върнем парите както мисля че е редно в такъв случай.Само за финал мога да кажа че наистина имаше заплахи от страна на клиента и другото което е че просто не му прави чест да казва че всичко е фарс.За сметка на него поне 250 други клиенти са останали доволни от нас.
                            0878424143
                            0887424150

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от BATKO PEPI WR Преглед на мнение
                              Наистина това което се получи с Опела на колегата е неприятно но ние направихме всичко по силите си да може той да остане доволен от нас.За лош късмет не можахме да му отстраним проблема на колата и се наложи да му върнем парите както мисля че е редно в такъв случай.Само за финал мога да кажа че наистина имаше заплахи от страна на клиента и другото което е че просто не му прави чест да казва че всичко е фарс.За сметка на него поне 250 други клиенти са останали доволни от нас.
                              Пепи, забравяш. че накрая когато смених и хидравличната глава, колата се оправи и заработи като часовник. Това което ме ядоса и доведе до решение да си взема частите и да върна парите, беше държанието и приказките на този човек накрая. Няма как хем да се мъчиш да свършиш работа, хем постоянно да ти повтарят какъв мошеник си бил. Всичко си има граници
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Каде са тези 250 доволни от вас,аз от цялата тема мога да ги преброя на пръстете на едната ми ръка.А НЕ СЪМ ПОЛУЧИЛ ПАРИТЕ ЗА СВАЛЯНЕТО И КАЧВАНЕТО?Вижте се разберете как да лъжете за да няма разминавания.И отгоре на всичко си ми оставил друга помпа 015 а моята нали беше от най редките и проблемни помпи011.АПепи каза нали има свидетели...... И поседно до допълня колата беше ви докарана на самоход а се наложи да я тегля за та си я прибера от пишман майстора Кирил. А и от БОШ я получих в движение,има разлика нали.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X