Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Да днес смених маркучетата за обратната нафта и утре ще е запаля дано се окаже от тях ако не слагам капсулован филтър .Благодаря на Киро за мненията който ми дава по телефона .Ще пиша за резултата утре.

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Че е въздух - въздух ще да е.. проблема според мен обаче е там, че.. може да се окаже доста сложно. Щото ако е от тройниците, маркучите за обратната.. някой маркуч около филтър - ще се оправи сравнително лесно. Но проблем ще е, ако се окаже, че случайно е някой от О-пръстените(или семеринги бяха, не съм сигурен) на помпата. И това е много възможно, в същото време силно притеснително.. предвид факта, че помпата е отремонтирана наскоро, пък преди това проблеми с въздуха/загуба на гориво не е имала.

      Това е мнение на колега от друг форум ,възможно ли е да дърпа въздух от някое уплатнение на помпата.

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Ясно, вдянах.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Здравейте моя проблем с въздуха май се реши смених и филтъра с капсуловен от голф,обезвъздуших и запали след това е оставих 2 часа и отново запали от първия път .А преди тези манипулации след престой от 2 часа не палеше .

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Маркучите за обратна нафта и филтъра са сменени но след като не е палих 12 часа днес пак ми запали от 3 път ,значи пак някъде дърпа малко въздух къде ли може да е това място колеги .А когато престой 2-3 часа си пали от първи път.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Здравейте, колеги. Toва е първия ми пост тук, но иначе чета форума отдавна. От вчера се сблъсках с един непалещ форд фокус 1.8 на един колега с vp44. Транзистора изгорял, естественно, сменихме го, но не запали. Искам да попитам дали е проблем, че сме запоили средния извод на транзистора директно към клапана (отрязахме кабелчето, което се дава към маса чрез вътрешния транзистор с идеята да не вадим 3 кабела от кутията, а два и единия силов кабел да си дойде отвън). И сега се сетих, да не би да има някаква обратна връзка вътре, която сме я избегнали по тоя начин и за това да не иска да пали, защото клапанчето си чатка, обаче не пали и се появи и грешка (при въртене на стартер мига лампата за подгряване на свещите). Мерси предварително за отговорите.
              Последно редактирано от joro6; 11-10-12, 19:17.

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                По повод на горното написано, след като свързахме транзистора както е показано тук във форума (предното свързване явно е било неправелно, зарад наличие на шунтов резистор от 0,03 ома), колата пак не запали. Закачихме помпата и имаше три грешки - момента на впръскване, клапана е постоянно под напрежение и третата не помня каква беше, но ги изтрихме и повече не се появиха при опити за палене. Стигнахме до извода, че колата е спряла поради някаква друга причина, а транзистора е изгорял в последствие при опитите за палене (и доста дърпане). Помпата не прави достатъчно налягане за впръскване, иначе тече гориво на тласъци при лашкане на холендрите на дюзите. Каква може да е друга причината за да спре колата изведнъж в движение, ако не е изгоряла електрониката?

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  99% съм сигурен, че проблема е в електрониката на помпата.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Здравейте колеги докараха ми една векта б X20DTI 100 коня с проблем в гнп-то старото са се мъчили да го правят неуспешно само е палела и не искала да се форсира.. Донесли му някаква от Германия уж работеща платил 300 евро но колата не запалила.. докараха ми я така! Пуска гориво към дюзите но ми се струва слабо Няма палене. Закачих директно ГНП-то с ОП-ком и ми вади грешка
                    89 - Injection begin, error
                    Present

                    чиста я вътя да пали и пак записва същата грешка.

                    Свалих ГНП-то отворих капака на елетрониката въпросноя транзистор не е с прегоряло краче? (винаги ли прегаря крачето ако е изгорял транзистора?) Какво може да значи тази грешка не намерих инфо никъде?

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от i.iliev Преглед на мнение
                      Здравейте колеги докараха ми една векта б X20DTI 100 коня с проблем в гнп-то старото са се мъчили да го правят неуспешно само е палела и не искала да се форсира.. Донесли му някаква от Германия уж работеща платил 300 евро но колата не запалила.. докараха ми я така! Пуска гориво към дюзите но ми се струва слабо Няма палене. Закачих директно ГНП-то с ОП-ком и ми вади грешка
                      89 - Injection begin, error
                      Present

                      чиста я вътя да пали и пак записва същата грешка.

                      Свалих ГНП-то отворих капака на елетрониката въпросноя транзистор не е с прегоряло краче? (винаги ли прегаря крачето ако е изгорял транзистора?) Какво може да значи тази грешка не намерих инфо никъде?
                      Това значи, че ЕКУ-то на помпата не разпознава началото на впръскване (BIP). А що така, е нема как да разбера дистанционно...... М дааа, значи все още има наивници дето дават маса пари за втора ръка издухали помпи и мислят, че са направили "голЕмата далавера"...
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        " Мнение на i.iliev
                        .......
                        (винаги ли прегаря крачето ако е изгорял транзистора?)....... "

                        Понякога (много-рядко) и транзистора и крачетата са здрави - просто транзистора(кристала) е отлепен от корпуса (радиатора) и не си върши работата.
                        Това е и основния проблем на тия електроники - остане ли транзистора без охлаждане - гори!

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от steveb Преглед на мнение
                          " Мнение на i.iliev
                          .......
                          (винаги ли прегаря крачето ако е изгорял транзистора?)....... "

                          Понякога (много-рядко) и транзистора и крачетата са здрави - просто транзистора(кристала) е отлепен от корпуса (радиатора) и не си върши работата.
                          Това е и основния проблем на тия електроники - остане ли транзистора без охлаждане - гори!
                          Това действително е така, но е само един от проблемите. Други- не си чете оборотите от инкременталния сензор, EEPROM error - в авариен режим, липса на комуникация по кан и др. Да не говорим, че около 10-тата година, електрониката си се скапва изцяло, едно оправиш-друго се развали. Аз за това от известно време избягвам ремонтите а слагам само нови. Първоначалната инвестиция е по голяма, но пък има гаранция и проблемите приключват. Това с ремонта си е кърпеж, колкото изкара-изкара. Като сметнеш разправиите в дългосрочен план, свалянето и качване няколко пъти (за което се плаща), и накрая излиза кърпежа де факто по скъп. За нервите и разправиите и не коментирам...Да не говорим, че колата никога не може да върви така както с нова електроника. Да не говорим, че новата електроника си идва с нови клапани за количество и аванс. Да не говорим, че новата електроника се програмира на стенда и по този начин се компенсира евентуално механично износване на помпата. Добре, че повечето клиенти се вслушват в това което им казвам, та после нямаме проблеми, нито те, ни аз. Да отбележа също, че когато слагам нова електроника, фактически печалбата ми е по малка от ремонт на такава. Това за тия дето си мислят, че пиша целия този ферман с користни цели.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            здр аз съм нов но от доста време чета по тази тема защото и аз изгорях с едно фокусче а именно гнп и си реших проблема с обикновено пали супер не дими само където постоянно мига подгрева и ме дразни някакви идеи как да го изкл предварително благодаря

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Привет. Имам Роувър 25 двулитров дизел, 2000г. Независимо от температурата (околна и на ДВГ) пали от четвърт. На празен ход държи около 1200 оборота. ДВГ не реагира от педала за газта . Сменени са всички горивни маркучи, горивен и въздушен филтър. Този номер ми го прави за втори път. Снощи я паркирах и всичко беше ОК, но тази сутрин пали и се държи по горе описания начин. Предния път обезвъздуших (опитах се поне) системата и се оправи (може да е съвпадение), сега не иска. Прави ми впечатление, че от гумения маркуч на ГНП-то подава нафта към разпръсквачите. Колата се кара само с дизелово гориво.
                              1. Как се обезвъздушава?
                              2. Има ли подкачваща помпа в резервоара или ГНП-то (BOSCH VP 30) има секция за ниско налягане, която "смуче"?
                              3. Не трябва ли от малките маркучета на разпръсквачите да връща гориво към ГНП-то? В моя случай, след като ги откача не тече от тях нафта в посока към ГНП-то а тече в посока само от ГНП-то към разпръсквачите.

                              Надявам се да помогнете и ще се радвам на компетентни мнения. Благодаря Ви предварително. Поздрави.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                                Привет. Имам Роувър 25 двулитров дизел, 2000г. Независимо от температурата (околна и на ДВГ) пали от четвърт. На празен ход държи около 1200 оборота. ДВГ не реагира от педала за газта . Сменени са всички горивни маркучи, горивен и въздушен филтър. Този номер ми го прави за втори път. Снощи я паркирах и всичко беше ОК, но тази сутрин пали и се държи по горе описания начин. Предния път обезвъздуших (опитах се поне) системата и се оправи (може да е съвпадение), сега не иска. Прави ми впечатление, че от гумения маркуч на ГНП-то подава нафта към разпръсквачите. Колата се кара само с дизелово гориво.
                                1. Как се обезвъздушава?
                                2. Има ли подкачваща помпа в резервоара или ГНП-то (BOSCH VP 30) има секция за ниско налягане, която "смуче"?
                                3. Не трябва ли от малките маркучета на разпръсквачите да връща гориво към ГНП-то? В моя случай, след като ги откача не тече от тях нафта в посока към ГНП-то а тече в посока само от ГНП-то към разпръсквачите.

                                Надявам се да помогнете и ще се радвам на компетентни мнения. Благодаря Ви предварително. Поздрави.
                                На празен ход оборотите са много високи. Не знам какво гледаш точно в маркучите за обратно гориво, те връщат излишното от инжекторите. А иначе, помпа подкачваща си има в ГНП-то. Тя поддържа и вътрешното налягане в помпата. Направи първо една диагностика.
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X