Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Авансаторното бутало задира.
    Помпа долу и ..... при Кико.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      При пуснат педал на газ-та притрисало до колкото успях да разбера , по-добре някой да я закачи на комп. и да гледа по-старателно. Да не си остане колегата с едни пари за сваляне на помпа...
      Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Извинявам се ако не съм бил ясен. Ама като мисля за помпата и ми става лошо от цифрите. Прави го в момента на пускане, когато я форсирам до 1200 -1400 оборота. Значи дам и малко газ, пускам газта, пада на 850 оборота и тогава го има претрисането. Зимата беше повече, лашкаше се цялата. Чистих цедката на резервоара, и карам с двутактово масло от около 300 -400 км. Разлика има. Пак го прави това претрисане, но е много по малко уловимо. Имам предвид, преди тресеше цялата кола. Сега след маслото и чистенето на резервоара, тресенето намаля. Не знам кое е повлияло, но това се случи. Другото което ми прави впечатление е че го прави на загрял мотор, на студен не го прави.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          С 1800 оборота и пълна газ на 5-та предавка усеща ли се вибрация в колата?
          Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Няма никакво притрисане, при тоя условия, които споменаваш,давам газ и се наема, без да има никакви проблеми.Но ако съм я карал на темпомат, дълго време, да кажем 4-5 км с обороти около 1500 и изключа от скорост по някога пак претриса. Но това ми се е случвало 2-3 пъти.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Kaто се замисля, има нещо такова, има някакво претрисане. Но това ми го е правила и на 4-та, не само на 5-та.

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Здр имам малък въпрос там където се закача датчика на помпата на планката има лек луфт (самата планка се клати) това нормално ли е и ако не е има ли решение без да се сваля цялата помпата.Благодаря предварително и се извинявам ако вече е коментирано но на бурз преглед не го срещнах.

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от Tunturi Преглед на мнение
                  Здр имам малък въпрос там където се закача датчика на помпата на планката има лек луфт (самата планка се клати) това нормално ли е и ако не е има ли решение без да се сваля цялата помпата.Благодаря предварително и се извинявам ако вече е коментирано но на бурз преглед не го срещнах.

                  Нормално е но имай в предвид, че ако е свалян датчика се налага да се програмира отново ъгъл фи и делта фи при новото му положение. Може и да не се прави и да се слага как дойде. НО, възможно е след това колата да работи с аномалии. Най честия проблем-разликите между отделните цилиндри могат да достигнат до 20-30%. Двигателя почва да тресе и пркъсва.Може и горивото да дойде в повече или по малко. Тогава трябва да се прекалиброва изцяло помпата.От опита ми-без специализиран стенд за тези помпи, качествен ремонт не може да се направи. Експериментите са на гърба на клиента.....Ето две снимки на които се вижда разликата в горивата преди и след прекалиброването. Оплакването на клиента- колата не върви добре след свалянето на електрониката и качването и отново.
                  Прикачени файлове
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Много мерси за точното и изчерпателно инфо и бързия отговор много вероятно проблема да идва от там ако е възможно само да кажете и кои са точно тези ъгли фи и делта фи, до колкото видях планката се държи само от 1-та страна и от там някъде ли се регулират?

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Ъглите се програмират в софтуера на помпата. Служат за корекция на синхронизацията на впръскване. Ти няма как да го направиш това. Иначе, механично помпата не се върти или пък регулира.
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Мерси много за отговорите от това ме е беше най страх, че без сервиз няма да се размина, но май няма как, а и се извинявам че съм питал за ъглите а ги имало описани на предишната страница.

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Здравейте,
                          Попаднах на тази тема случайно докато се рових за евентоалните проблеми при моторите на nissan 2.2Di.
                          Стана ми пределно ясно, че помпата VP44 я има в много мотори и явно често създава доста проблеми.
                          Виждам, че Nissan сменят мотора през 2003 с common rail
                          Имам следния въпрос: При моторите с common rail има подобряване на надежността или и там има нещо друго "гнило" ?

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от bopan Преглед на мнение
                            Здравейте,
                            Попаднах на тази тема случайно докато се рових за евентоалните проблеми при моторите на nissan 2.2Di.
                            Стана ми пределно ясно, че помпата VP44 я има в много мотори и явно често създава доста проблеми.
                            Виждам, че Nissan сменят мотора през 2003 с common rail
                            Имам следния въпрос: При моторите с common rail има подобряване на надежността или и там има нещо друго "гнило" ?
                            С нашата нафта, инжекторите са консуматив.......
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Кики, май и аз имам нужда от диагностика и може би някакъв ремонт на помпата.
                              Не знам какъв модел е, колата е Паджеро 2, 1996 ТDI, дългата база.
                              Мога ли да дойда при тебе, когато ти е удобно да я видиш?
                              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                              имат право да гласуват на избори.

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                                Кики, май и аз имам нужда от диагностика и може би някакъв ремонт на помпата.
                                Не знам какъв модел е, колата е Паджеро 2, 1996 ТDI, дългата база.
                                Мога ли да дойда при тебе, когато ти е удобно да я видиш?
                                Аз по принцип се занимавам с по новите помпи с електронно управление. Че и с тях не мога да насмогна. Ето тел. на мой познат помпаджия. Доста хора го познават-Иван се казва, от Гара Яна. Звънни му, той ще ти свърши работа.
                                0888707773
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X