Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Казах ти по телефона-проблема е в управлението на датчика, не в самия него.Не знам защо си гледал транзистора за управление на клапана за количеството-той няма никакво отношение към четенето на оборотите....
    Относно загубата на мощност-това вече не знам, или поне няма да знам докато помпата не е при мене.Най-вероятно помпата е в авариен режим, а защо-ще видим...
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Има вероятност капачето на лентовия кабел на датчика за обороти да е паднало в дупката където стои този датчика.

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        ЗдравеЙте колеги имам Астра Г 0,2 81кОня проблема е, че като загрее колата към 60-70 градуса се включва чека и я вкарва в авариен режим гася чакам малко паля.
        Чека не гасне натискам педала за гаЗ до край, паля чека угасва стига до 90 градуса колата няма проблем.
        Това го прави между 60-70 градуса на двигателя от една седмица е така, какъв може да е проблема.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от vladoz70 Преглед на мнение
          ЗдравеЙте колеги имам Астра Г 0,2 81кОня проблема е, че като загрее колата към 60-70 градуса се включва чека и я вкарва в авариен режим гася чакам малко паля.
          Чека не гасне натискам педала за гаЗ до край, паля чека угасва стига до 90 градуса колата няма проблем.
          Това го прави между 60-70 градуса на двигателя от една седмица е така, какъв може да е проблема.
          Ако си отстранил всички други възможни причини като скъсани вакуумни маркучета и подобни, проблема остава да е в помпата и по-точно-в авансаторния механизъм.Това е най-вероятното- не значи, че проблема не може да е и в друго.Докато не се провери помпата на стенд, нищо не може със сигурност да се каже.
          И да допълня-при проблеми с аванса на помпата, най-добре е авансаторното бутало да се смени възможно най-скоро.Ако колата продължи да се кара, парченца от буталото запушват дроселите в корпуса и после се отива и на нов корпус.А той не е евтин-600лв.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
            Ако си отстранил всички други възможни причини като скъсани вакуумни маркучета и подобни, проблема остава да е в помпата и по-точно-в авансаторния механизъм.Това е най-вероятното- не значи, че проблема не може да е и в друго.Докато не се провери помпата на стенд, нищо не може със сигурност да се каже.
            И да допълня-при проблеми с аванса на помпата, най-добре е авансаторното бутало да се смени възможно най-скоро.Ако колата продължи да се кара, парченца от буталото запушват дроселите в корпуса и после се отива и на нов корпус.А той не е евтин-600лв.
            всичко проверих ок е но ключи се чека както по горе писах и какво направих изкючих ел. педала за газ и чека изгасна вкючвам педала светва може ли от педала да е. Аз всега ще го сваля и ще го разгледам каквото и да е ще пиша дали проблема е отстранен или не.
            .

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
              Ако си отстранил всички други възможни причини като скъсани вакуумни маркучета и подобни, проблема остава да е в помпата и по-точно-в авансаторния механизъм.Това е най-вероятното- не значи, че проблема не може да е и в друго.Докато не се провери помпата на стенд, нищо не може със сигурност да се каже.
              И да допълня-при проблеми с аванса на помпата, най-добре е авансаторното бутало да се смени възможно най-скоро.Ако колата продължи да се кара, парченца от буталото запушват дроселите в корпуса и после се отива и на нов корпус.А той не е евтин-600лв.
              Корпуса на помпата е напълно поправим,включително и подкачващата помпа!Дали времето и нервите похабени за тая работа си струват е друг въпрос.

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от vladitdrv Преглед на мнение
                Корпуса на помпата е напълно поправим,включително и подкачващата помпа!Дали времето и нервите похабени за тая работа си струват е друг въпрос.
                Който иска-да си ги поправя.Да я реже, отпушва, заварява пак, фрезова челно, да шлайфа подкачваща помпа и тн.После да подбира и търси шайби за да докара аксиалния луфт.... Аз с подобни цигании няма да се занимавам.На гърба на клиента. Щото после всеки иска да е перфектно...И все помпаджията е виновен. Да не говорим, че за да се провери какво е станало с корпуса, помпата трябва да се сглоби и качи пак на стенда. И като пак не е добре, какво правиме ? Пак се купува нов корпус.....И ново прехвърляне на всички части.И после пак на стенда за тестване...
                Мерси от такива гимнастики.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Аз пак да напомня за себе си...мъчих се последните седмици, центровах механически помпата в границите по TDI Timing за модела, аванса е между синята и зелената линия по VCDS, както се препоръчва, правих 3 пълнения до горе и равносметка, въпреки всичко разхода си ми остава 2л. / 100км завишен - преди 5.5-6/100 извън града и под 8 градско, а сега под 9/100 не пада навсякъде..........................

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от ogip Преглед на мнение
                    Аз пак да напомня за себе си...мъчих се последните седмици, центровах механически помпата в границите по TDI Timing за модела, аванса е между синята и зелената линия по VCDS, както се препоръчва, правих 3 пълнения до горе и равносметка, въпреки всичко разхода си ми остава 2л. / 100км завишен - преди 5.5-6/100 извън града и под 8 градско, а сега под 9/100 не пада навсякъде..........................
                    Какъв беше кода на двигателя ??
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Двигателя е AKN.
                      Разхода и разликата след ремонта се виждат добре тук - http://www.spritmonitor.de/en/detail/457897.html - вижда се, че последния засечен разход до повредата на 138.895км извънградско е бил 5.62, после почва почти 9/100 при всякакви условия, след механичната центровка няколко милиграма надолу...
                      Центровката на помпата спрямо двигателя е правена няколко пъти, последния път на максимум от възможния идеален случай, цял ден си играх само с това и установих дори, че балансиращата шайба и нейните болтове менят графиката, записа е след крайно сглабяне, но уви - няма промяна.....


                      На графиката облака е съсредоточен около жълтата координата - направо перфектно показание!


                      Въпреки всичко колата гори много повече.

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                        Който иска-да си ги поправя.Да я реже, отпушва, заварява пак, фрезова челно, да шлайфа подкачваща помпа и тн.После да подбира и търси шайби за да докара аксиалния луфт.... Аз с подобни цигании няма да се занимавам.На гърба на клиента. Щото после всеки иска да е перфектно...И все помпаджията е виновен. Да не говорим, че за да се провери какво е станало с корпуса, помпата трябва да се сглоби и качи пак на стенда. И като пак не е добре, какво правиме ? Пак се купува нов корпус.....И ново прехвърляне на всички части.И после пак на стенда за тестване...
                        Мерси от такива гимнастики.
                        За рязане и заваряне дума да не става!Всичко се прави културно и дори ако не се загледаш няма да забележиш че е имало някъква интервенция(говорим за отпушване на корпуса).Шлайф на подкачващата помпа само веднъж съм правил на познат,като той знаеше какво може да стане или по-скоро не стане.Иначе и аз такива простотии не правя!Исках просто да спомена,че запушването е поправим дефект ако само това е проблема в дадена механика!

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от ogip Преглед на мнение
                          Двигателя е AKN.
                          Разхода и разликата след ремонта се виждат добре тук - http://www.spritmonitor.de/en/detail/457897.html - вижда се, че последния засечен разход до повредата на 138.895км извънградско е бил 5.62, после почва почти 9/100 при всякакви условия, след механичната центровка няколко милиграма надолу...
                          Центровката на помпата спрямо двигателя е правена няколко пъти, последния път на максимум от възможния идеален случай, цял ден си играх само с това и установих дори, че балансиращата шайба и нейните болтове менят графиката, записа е след крайно сглабяне, но уви - няма промяна.....


                          На графиката облака е съсредоточен около жълтата координата - направо перфектно показание!


                          Въпреки всичко колата гори много повече.
                          До колкото ми е известно при по сериозна интервенция особенно както е правено при теб не трябва ли да се калиброва наново електрониката на помпата на Bosch стенд?А може за този тип ремонт това да не важи нека колегата да искаже мнение.

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от tsuko Преглед на мнение
                            До колкото ми е известно при по сериозна интервенция особенно както е правено при теб не трябва ли да се калиброва наново електрониката на помпата на Bosch стенд?А може за този тип ремонт това да не важи нека колегата да искаже мнение.
                            Калибровка е необходима(и то не винаги), единствено при смяна на компонент който отговаря за дозирането на горивото. Например-хидравлична глава, гърбичен пръстен, ролки, или пък е сложена електроника от друга помпа. Тук нищо от това не е правено, сменен е корпуса с авансаторното бутало и електрониката е ремонтирана. Калибровките записани в паметта и са си абсолютно същите както преди.Това съм го видял на стенда, вижда се донякъде и на колата (милиграми на празен ход в нормите). Да отбележа, че даже и при смяна на компоненти които съм описал по-горе, в повечето случаи калибровките пак си пасват.....Например, при смяна на електрониката с друга, от друга помпа, вероятността да не паснат калибровките е не повече от 10 %. И това се вижда веднага на стенда-горивата се разминават драстично...В случая, такова нещо няма.
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Тогава остава вариянт според мен да е дебитомер няма какво друго да повлияе на разхода . . . освен и стила на каране естествено ако може колегата да вземе от някъде за проба дори втора употреба мисля че няма да сбърка .

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Вече и ремонт и препрограмиране на Г.Н.П. Zexel VRZ eeprom (Mitsubishi Pajero 3.2 DID ).
                                http://decbg.com/zexel-vrz.html
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X