Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
    Доволно беше подал обратен поляритет и изгорил захранването.Отделно дето транзистора си е изгорял по-принцип и за това е спряла колата.До сега (1.30 през нощта) съм се занимавал с твоята електроника...Готова е, утре сутрин ще прегледам и механиката на помпата и евентуално след обяд ще я качим на колата и вечерта можеш да я взимаш.
    Много моля, не си правете излишни експерименти.Първо няма смисъл и второ, тъй като ми отваряте повече работа, това естествено ще се отрази в цената....
    Съжалявам за повечето работа, но ми беше интересно да почопля. Естествено, ще си платя за този кеф. Дали вече постави капака, или все още не е късно за снимка на електрониката?

    Възможно ли да не е от обърнат поляритет? Щракаше още от първата проба, а съм сигурен, че проверих три пъти специално за поляритета. Някъде в темата намерих мнение за същия тест със същите симптоми -- щракане. Или и другия експериментатор е обърнал поляритета? Това е добре да се знае, тъй като стабилизатора явно не изгаря веднага -- щракането по спомени изчезна след известен брой проби.

    Също би било от полза да се направи една тема как най-безопасно да се действа в такива случаи. Аз ще започна със следното:

    1. Преди да предприемете каквото и да е, намерете адаптер за диагностика (Опел-скенер), за да знаете, какъв е проблема; Има вариант да се е задействал имобилайзера на колата (добре поне, че при мен не е било това), и да счупите нещо за няма нищо.

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      От подаване на напрежение към помпата на 6 и 7 краче и въртене няма никакъв смисъл.Колата няма да запали без управление по кан.Номера става само на модели на Додж с двигатели Къминс.И то не на всички...
      Процедира се така-първо се прави диагностика през обд-буксата в колата.После директно на помпата.А най-добе е помпата да се сложи на стенд, да и се подаде гориво и управление по кан и тогава всичко става ясно.Имайте в предвид, че механичните проблеми също са чести при тези помпи.В момента при мене имам една опелова 009, която е с перфектна електроника но с износена хидравлична глава.Таман бяха тръгнали да ровичкат електрониката, добре че са се спрели...
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Едно клипче с работата на тестера за VP помпи.Качеството не е от най-добрите-съжалявам...
        http://www.youtube.com/watch?v=qHayMpuX53s
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Г-н Тодоров оправи помпата за 2 дни, и колата върви добре. Като засека разхода ще пиша пак.

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Колеги искам да питам дали някой знае стойността на съпротивлението което е към сорса на транзистора на помпата понеже е изгоряло -благодаря предварително

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Май го намерих 0.05 ома е май - ако някой има проблем като моя.
              Темата е много интересна и хубава но май стана много комерсиална както забелязаха хората.Даже ме очудва че хора които в началото с удоволствие помагат на другите вече почнаха да не дават изобщо информация което само потвърждава становещето че всеки когато е в намалото и му липсва информация е готов
              всичко да сподели но като им се изяснят нещата вече става друго - вече нищо не споделяме !

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от ummng Преглед на мнение
                Май го намерих 0.05 ома е май - ако някой има проблем като моя.
                Темата е много интересна и хубава но май стана много комерсиална както забелязаха хората.Даже ме очудва че хора които в началото с удоволствие помагат на другите вече почнаха да не дават изобщо информация което само потвърждава становещето че всеки когато е в намалото и му липсва информация е готов всичко да сподели но като им се изяснят нещата вече става друго - вече нищо не споделяме !
                Е, не е чак толкова комерсиална, май...
                Утре ако ми остане време и си намеря четирипроводната сонда ще премеря точно колко е. Меренето на такива съпротивления по двупроводния принцип е обречена кауза... Базовата грешка почва от +/- 100%.

                А не пречи ти да споделиш информацията с която разполагаш...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Един колега ми каза че негов познат е видял надписа иначе си прав че не може да се премери точно без мост. Колкото до информацията аз съм още в началото
                  и мисля че немога да добавя койзнае кокво освен да кажа с какво съм се сблъскал.При мен беше изгорял транзистора но аз сбърках че не я прочетох първо и почнах да я правя и след поредица от грешки най-после я запалих но ми дава грешки 51 и 59 - магнет винтил ксоличество и начало на впръскване.Понеже е Нисан - помпата е на терсене място свалихме смукателния колектор и я правих намясто без да свалям електрониката .Колегата се измъчи със свалянето и качването на тръбите понеже
                  трябваше да я пробваме със дебитомер и сега наново сваляй да я видим отвътре .Пуснал съм я с един амперметър от газка във сорса понеже нищо друго не приема .
                  Иначе за четенето - става със всички рограми които са от сайта на Денис и КТС - разбира се - вчера купих от една морга куплунга - наложи се да преместя един от пиновете което не е много лесно и да строша заключващото устройство понеже беше с обратно извеждане на жиците.
                  Не съм правил сравнение койзнае какво на програмите но понеже грешките не са много предполагам че няма значение с какво се чете.
                  Днеска ми дойде още една Астра 2000г но за разлика от Нисана тя беше правена - транзистора вътре.Проблема е че не можах да се свържа с процесора на помпата -колегата побързал да свали капачето на блока но не се вижда нищо особено - има захранване на клапана но забравих да видя дали има маса понеже помпата е като мъртва - не отговаря дори като се свържа директно към нея .Прочетох че има свързани имобилайзери към тази електроника но незнам тази дали има .
                  На Нисана като я включа и започва да бръмчи веднага а тази никакъв звук .
                  Някой ако нещо го интересува да пита - ако мога ще помогна ....

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    За да не съм голословен:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VP44_source_resistor_1.jpg
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:5281665 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VP44_source_resistor_2.jpg
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:5281666 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VP44_source_resistor_3.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5281667 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VP44_source_resistor_4.jpg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5281668

                    Има леки вариации на резултата, нямам идея от какво са. Пробвах уреда с няколко низкоомни резистора, това мърдане на липсва.
                    Това е съпротивлението измерено между площадката на която оригинално е свързан сорса на транзистора и площадката на която е запоен алуминиевият проводник от керамичната платка. В измерването влиза съпротивлението на двата къси проводника запоени на въпросните места, за да може да се мери, и съпротивлението на пистите по "платката".
                    Според мен, по-точно може да се измери с осцилоскоп и токова сонда. Знаейки какъв ток протича през клапана и измервайки падът на напрежение върху резистора е елементарно да се изчисли съпротивлението му.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Не ми стана ясно точно втората точка но ако можеш премери между сорса вътре на платката кадето каза и куплунга на помпата - 6 пин
                      там е позлатено та няма да те лъже - мерси

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Може би е по-добре да се мери - единия край на сорса а другия на масата на куплунга - 6 пин.Понеже както казах ще сваляме помпата ще я огледам вече навън
                        да видя къде е съпротивлението и какво му се е случило .Ако някой има изгорял блок който не му трябва да ми пише моля искам да премеря някои неща и ако е възможно да купя съпротивлението понеже най-добре е да си е вътре - благодаря за помощта колега!

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Според мен, резисторът е нанесен върху керамичната платка, а не е отделен компонент.
                          По принцип не се занимавам с ремонт на подобна техника, та не съм точно колега, но пак заповядай...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Съпротивлението е върху хибридната платка, нито може да се смени, нито е необходимо.Аз при положение, че почти всеки ден се занимавам с поредната помпа, не съм виждал изгоряло...
                            Помпите са вече стари(над 10 год.) и почти всяка има и механичен проблем.Сменянето само на транзистора е половинчата работа.А вътрешното налягане в помпата ? На 80% от помпите е под нормата.От 10 помпи, 8 са със проблеми в авансаторно бутало и корпус.Хидравлични глави проблемни също почват да излизат.Освен това като се смени транзистор в електрониката, нали трябва да се пробва тая помпа как управлява соленоида.Ако транзистора е не е подходящ или има заклинване на иглата и тн. стартовия импулс се променя и веднага влиза в авариен режим с грешка 59.
                            Та не си мислете, че сменя се транзистора и помпата става нова.....Ремонта е комплексен и доста по-сложен.
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Здравейте!
                                Може да позволи на инжекция K-Line? (KW71 или KW81 протокол)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X