Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Ииии пак ми обясняват, че трябвало да се прави центровка след смяна на авансатора. Вече се обърквам кой крив кой прав....някой може ли да даде конкретен отговор, че не ми се разхожда помпата пак из България. Така или иначе ангренажното колело няма нужда да се сваля от вала, къде тогава е проблема? Или ако я подкарам в това и положение колко е голям шанса да изгори бързо. Благодарим предварително

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от Mitko84 Преглед на мнение
      Ииии пак ми обясняват, че трябвало да се прави центровка след смяна на авансатора. Вече се обърквам кой крив кой прав....някой може ли да даде конкретен отговор, че не ми се разхожда помпата пак из България. Така или иначе ангренажното колело няма нужда да се сваля от вала, къде тогава е проблема? Или ако я подкарам в това и положение колко е голям шанса да изгори бързо. Благодарим предварително
      Кажи какво точно е сменено и ще ти кажа със 100% гаранция дали трябва центровка.А и всъщност, за каква центровка става дума ????
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Нищо не е сменяно. Авансатора е задрал и се чудя дали да го сменяме без да обикаля помпата по еконти и т.н. Ама майстора ми разправя, че при всичи случаи, както и да се смени буталцето все трябвало да се центрова помпата. И казва карай така пък каквото и когато стане

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Е смени го де.За смяната му се разглабя цялата помпа. При това положение е хубаво да се сменят и гарнитурите.След това е препоръчително да се измери вътрешното налягане на помпата и да се настрои ако трябва.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Смяната и гарнитурите са ясни и лесни те. Въпроса е трябва ли да и се центрова после началото на впръскване или нещо друго, че тука майсторите са......... А ако трябва да я пращам пак по еконти, хич няма да се занимавам, че ми писна с тази талига

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от Mitko84 Преглед на мнение
              Смяната и гарнитурите са ясни и лесни те. Въпроса е трябва ли да и се центрова после началото на впръскване или нещо друго, че тука майсторите са......... А ако трябва да я пращам пак по еконти, хич няма да се занимавам, че ми писна с тази талига
              Ако не отцепвате ангренажното колело-нищо не се центрова.Но пък за да смените семеринга трябва да го отцепите..............
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Ясно, мерси за което. То докато се стигне до буталото уж няма семеринга, но ще му кажа да не бара нищо......и колкото изкара толкова

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от Mitko84 Преглед на мнение
                  Ясно, мерси за което. То докато се стигне до буталото уж няма семеринга, но ще му кажа да не бара нищо......и колкото изкара толкова
                  Не си е работа, постоянно ще забива колата.....ама ти си знаеш де.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Здравейте, нов съм и се включвам заради темата. Имам фокус 1.8 тдди 2000г.Загасна както си работеше запалих отново поработи и загасна и така оше един път и край не пали повече.Прочетох за транзистора, проверих го няма прекъснати жички,пробвах и с пинсета. Подадох ток на 6 и 7 краче но не пали.Тогава проверих съпротивлението на двата клапана едното беше около 200 ома а на клапана за високо налягане 0 до 2 ома.отрязах жиците и па проверих пак толкова ,като подам 12 волта прехвърлят искри и мисля че е окасил.Въпроса ми е къде мога да намеря такъв читав клапан.Надявам се да ми помогните.А за мене казвам се Стоян работя като щофьор и съм от Чепеларе.Благодаря предварително>

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от stopaladin Преглед на мнение
                      Здравейте, нов съм и се включвам заради темата. Имам фокус 1.8 тдди 2000г.Загасна както си работеше запалих отново поработи и загасна и така оше един път и край не пали повече.Прочетох за транзистора, проверих го няма прекъснати жички,пробвах и с пинсета. Подадох ток на 6 и 7 краче но не пали.Тогава проверих съпротивлението на двата клапана едното беше около 200 ома а на клапана за високо налягане 0 до 2 ома.отрязах жиците и па проверих пак толкова ,като подам 12 волта прехвърлят искри и мисля че е окасил.Въпроса ми е къде мога да намеря такъв читав клапан.Надявам се да ми помогните.А за мене казвам се Стоян работя като щофьор и съм от Чепеларе.Благодаря предварително>
                      Клапана за количеството е 0.2 ом., авансовия-10ом. Дано не си изгорил количетвения с пробите с акумулатора....Ако и по електрониката няма щети, ще ти оправя помпата.
                      Това разбира се ако желаеш.....
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Здравейте и от мен, нов съм в този форум, регистрирах се за да изкажа благодарността си към г-н Тодоров и моята вектричка изведнъж загасна, оказа се че помпата е заминала, след като я свалихме я пратихме в квалифициран сервиз, от който казаха че ремонта излиза една космическа сума която дефакто е немислима, при положение знаем как са цените на автомобилите. Г-н Тодоров беше изключително коректен и веднага след изпращане на помпата ми се обади и каза точно какво е заминало, как ще бъде ремонтирано и направата на пълна диагностика на помпата. След ремонта колата не е същата, пали бързо и върви така както никога досега, колеги - по принцип никой няма гаранция за нищо, но ремонта и разликата в цената за услугата си казаха нещата - качествено обслужване на престижна цена, пиша го за да знаят и другите колеги дали си заслужава да даваме толкова много пари, при положение че има и хора който вършат същата работа на друга цена! Още веднъж Благодаря! Поздрави от Сърница!

                        Коментар


                        • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                          Малко ъпгреид на темата
                          За да ви е по-лесно, извод 1 можете да го пуснете от посоченото със стрелка и ! краче.Доста по-лесно е, площа за спойка е доста по-голяма...
                          [ATTACH=CONFIG]324669[/ATTACH]
                          Тия дни един приятел ме тормози да се занимавам с глупости и не можах да му откажа... Фруктиера, 2.2 DTL. Та, малко да раздвижим темата с техническа информация...

                          В свързването показано на картинката има грешка. При мерене с омметър между оригиналното място където е бил свързан сорса на оригиналният транзистор и показаното на картинката и двете уж са маса. Но, явно от другата страна на керамичната платка има резистор през който се измерва токът през клапана. При свързване на сорса на транзистора според картинката, ЕКУ-то влизаше в авариен режим и ревеше за проблеми в горивната система. В помпата имаше 2 грешки - едната за постоянно отворен (захранен) клапан, другата не съм я запомнил. При свързване на сорса на транзистора на оригиналното място, всичко заработи както си трябва.
                          Прикачени файлове
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Тия дни един приятел ме тормози да се занимавам с глупости и не можах да му откажа... Фруктиера, 2.2 DTL. Та, малко да раздвижим темата с техническа информация...

                            В свързването показано на картинката има грешка. При мерене с омметър между оригиналното място където е бил свързан сорса на оригиналният транзистор и показаното на картинката и двете уж са маса. Но, явно от другата страна на керамичната платка има резистор през който се измерва токът през клапана. При свързване на сорса на транзистора според картинката, ЕКУ-то влизаше в авариен режим и ревеше за проблеми в горивната система. В помпата имаше 2 грешки - едната за постоянно отворен (захранен) клапан, другата не съм я запомнил. При свързване на сорса на транзистора на оригиналното място, всичко заработи както си трябва.
                            Така е, от мястото на сорса се взима сигнал за диагностика на началото на впръскване (BIP).Като го мериш с мулицета уж е маса, ама не е.На времето в гимназията един даскал викаше-и така да е, пак не е така
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                              Така е, от мястото на сорса се взима сигнал за диагностика на началото на впръскване (BIP).Като го мериш с мулицета уж е маса, ама не е.На времето в гимназията един даскал викаше-и така да е, пак не е така
                              Така е, така е, ама си ни оставил да ни белеят главите, а не казваш навреме...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Така е, така е, ама си ни оставил да ни белеят главите, а не казваш навреме...
                                Виноват
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X