Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

    Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
    Днес направих първи опит - неуспешен. Много трудно се калайдисаха местата за спойкита , макар че използувах освен паста , колофон , дори и киселина.
    Киселина в никакъв случаи не.Паста и колофон да ,но след запоиката е желателно добре да се изчистят внимателно с нещо остро и под лупа.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение


      - на по-старите исузови двигатели с механична помпа, често "майсторите" отново търсят проблем в помпата и искат пари за ремонт. А двигателя просто иска реглаж на клапани /като симптом е трудното палене сутрин и намалена компресия в цилиндрите/. Като резултат отново олеквате с 200-300 лева, за процедура отнемаща половин час и десетина лева за нови пулове.
      Колега не знаех ,че от увеличен луфт в клапаните намалява компресията на един мотор. А какво ставаше ако луфта е по малък или пък е бегал.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Здравеите колеги.Темата е върхът щото преди около 2 години и аз имах Астра 1,7 тди с ел.ГНП ,но на време я разкарах именно заради това. А тогава електронната част на ГНП то им още не беше така добре позната и експериментирана така както е сега. Радвам се темата е от голяма полза на колегите. Извинявам се за остарелите постове на които съм отговорил горе , но като четях не очаквах ,че темата ще е толкова дълга 40 страници. Успех.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от esso_ Преглед на мнение
          Какъв е точно проблема на тази кола ? Разпечатката е от bosch vpm844, но не е тествана помпата в динамичен режим, а само е прочетена.Много често при грешка 52 няма проблем.Ето :
          Но е напълно възможно и псг-то да е заминало.Гледам, че помпата е 006.Имам пефектна електроника за нея.
          Прикачени файлове
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Колега приказвах с теб по телефона за фокус става на въпрос и предърпва от време на време когато реши.Би ли разяснил как не е тествана в динамичен режим и какъв е този бош. За стенд ли става на въпрос.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Ако помпата е 0470004007 с електрония блок може ли да се монтира и трябва ли програмиране, нещо за имобилайзера.
              Защото намерих помпа с електроника за около 500лв.

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от esso_ Преглед на мнение
                Ако помпата е 0470004007 с електрония блок може ли да се монтира и трябва ли програмиране, нещо за имобилайзера.
                Защото намерих помпа с електроника за около 500лв.
                Трябва ти помпа 006 накрая.Казах ти, че имам електроника.Мога да ти я дам с махнат имобилайзер, като дадеш на контакт ще се инициализира автоматично.Ако купуваш друга помпа, също трябва да се махне временно имобилайзера за да се инициализира после с твойто еку.Мога да го направя, трябва да ми пратиш помпата.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от coresnet Преглед на мнение
                  Офф да, сетих се ама късно. Така де, прочетох я, но имам един технически въпрос, но за да не спамя тук, би ли ми отделил няколко минути ако можеш да те питам нещо, пиши ми моля те ако можеш на мейла paolodicanio@abv.bg защото тук не мога да пиша ЛС. Благодаря!
                  arestim@mail.bg
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от s.grigorov Преглед на мнение


                    maskolin : IRF 10/10 , не съществува.!

                    Octavian_stz : В Стара загора можеш да се обърнеш към Автосервиз протект , които ми ОТКРАДНАХА разработката , за което не съм особенно щастлив , но поне ще ти свършат работа.
                    Е щом само едно нещо са ти откраднали, трябва да направо да черпиш :-)
                    Няма нужда към никого да се обръщам, аз съм първия в града, който успях да направя такава помпа, докато те ги разнасяха за ремонт по градовете. Преди месец дочух цена за ремонт на такава помпа под 50лв, затова предпочитам да си мълча за много неща, който е умен и ръцете са му на мястото, ще може сам да се досети за много неща а не само да пита и краде разработки.

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от Octavian_stz Преглед на мнение
                      Преди месец дочух цена за ремонт на такава помпа под 50лв
                      Квито парите, такъв и ремонта.....
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Киро ето това е ..... не мога да ти пусна Л.С пълна ти е пощатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:520D VP44.JPG
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5257311
                        Милен Иванов
                        БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                        0887771559, Пловдив

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
                          Киро ето това е ..... не мога да ти пусна Л.С пълна ти е пощата[ATTACH=CONFIG]305606[/ATTACH]
                          Дай на пощата, ок е вече.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Колеги възможно ли е от педала на газта да дава грешка в електрониката на помпата.

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от esso_ Преглед на мнение
                              Колеги възможно ли е от педала на газта да дава грешка в електрониката на помпата.
                              Кола, номер на грешката, с каква диагностична апаратура е установена, какви са по-точно проблемите на колата ?
                              Директно на въпроса-не.Педала на газта е свързан с еку на двигателя.То от своя страна комуникира с помпата със строго специфичен протокол и само строго определени данни.Обратния процес е възможен, при грешки в помпата да се запишат в еку на двигателя(макар и не винаги).
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                По принцип откриха грешка в помпата 52 но като карам идва момент в който започва да предърпва и да си променя оборотите на празен ход. Но след като я карам на по високи обороти от 2100 се оправя. След като спрях в гаража си беше променила оборотите от 800 на 1300 -1600 и бутнах педала отдолу и го натиснах нагоре малко по силно и си оправи оборотите. Направих го 2 - 3 пъти и оборотите се нормализираха. Отворих педала и 3 от 6 те писти бяха напръскани все едно с точици бяла боя. Почистих ги със спрей за потенциометри. И на диагностиката излезе грешка в положение на педала 1 2 и 3 степен. С бош ктс ми я диагностицираха

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X