Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
    Задрало авансово бутало това ти е диагнозата........ не е голям проблем сменя се стига да не е надрал много корпуса на помпата.
    Кой, Къде и Какво ще ми препоръчате за ремонт на помпата...

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от pakarina Преглед на мнение
      Кой, Къде и Какво ще ми препоръчате за ремонт на помпата...
      Ти от къде си? Принципно аз мога да ти я направя но ако освен авансовото бутало се е скапало и хидравличната глава(вътрешното налягане) филма е фолям Ще иска стенд на Бош..... и за това тези механични ремонти са кофти работа хем е скъпо хем не е сигурно какво ще излезне.... 140лв. бутало+250 хидравлична глава+разглобяване и зглобяване+станед....диагностика а бе 800-1000лв ги намираш а може и да се разминеш с авансово бутало

      п.п За тази цена си намираш втора употреба !
      Милен Иванов
      БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
      0887771559, Пловдив

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
        Няма как, помпата дава само софтуер версията(ама не за какъв модел), и записани грешки.Не може да се разбере....
        Сменихме електрониката и запали, но натисне ли се спирачката да се включи задна или директна, изгасва веднага. После спря и да се форсира, светват ABS и ESP и гасне(и преди това светваха от време на време последната седмица преди да умре, но си вървеше напълно нормално). Дава грешка начално впръскване, но си пали нормално, нафта си хвърля...шах и мат. Дали е грешна електроника или да търся и някъде другаде проблем..идеи някой да има?

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от Mitko84 Преглед на мнение
          Сменихме електрониката и запали, но натисне ли се спирачката да се включи задна или директна, изгасва веднага. После спря и да се форсира, светват ABS и ESP и гасне(и преди това светваха от време на време последната седмица преди да умре, но си вървеше напълно нормално). Дава грешка начално впръскване, но си пали нормално, нафта си хвърля...шах и мат. Дали е грешна електроника или да търся и някъде другаде проблем..идеи някой да има?
          Според мен е грешна електроника, те. не е баш за този модел...Връщай я тая електроника и търси помпа комплект за ТВОЯ модел ТОЧНО.....
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
            Според мен е грешна електроника, те. не е баш за този модел...Връщай я тая електроника и търси помпа комплект за ТВОЯ модел ТОЧНО.....
            За връщането, ще я върна аз...свалил съм я вече. Момчето ми предлага друга електроника пак от такава помпа(даже си била още на мотора и на помпата), пробвали я пали, обаче била правена, а човека на който била неискал да продава цялата помпа(или причината е другата може би, но неискат да ми я дават). И ми казва, че проблема най-вероятно е другаде по колата, но щял да я даде ако искам да пробвам и с нея. Казва ми че начало впръскване давало от механика или грешна центровка, но не и от електроника.....вече тотално се обърках и побърках, но цяла помпа явно няма да намеря

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от Mitko84 Преглед на мнение
              Казва ми че начало впръскване давало от механика или грешна центровка, но не и от електроника.....
              Moже и от електроника.Ще видя дали не мога да намеря такава помпа(ако искаш де).
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                Moже и от електроника.Ще видя дали не мога да намеря такава помпа(ако искаш де).
                Ами вторник ще пробвам и с другата електроника и ако пак нестане възобновявам търсенето, но няма и няма(и днес проверявах на няколко места). Само да не се окаже, че има съвсем друг проблем и само дето си разбърках помпата и сега сменям платки............

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Съжалявам за глупавия въпрос (гледам, че темата е за диагностика/ремонт на въпросната помпа), но с колегите от един друг форум търсим начин за малко тунинг та- може ли някой да чете/пише psg16

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от coresnet Преглед на мнение
                    Съжалявам за глупавия въпрос (гледам, че темата е за диагностика/ремонт на въпросната помпа), но с колегите от един друг форум търсим начин за малко тунинг та- може ли някой да чете/пише psg16
                    carprog


                    http://www.codecard.lt/carprog/softw.../prod_375.html
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                      Moже и от електроника.Ще видя дали не мога да намеря такава помпа(ако искаш де).
                      Пак греда...пак светят ABS и ESP, грешка начало впръскване и не се форсира, но като се натисне спирачката не гасне. Изключихме компютъра на ABS-a закачихме колектора да надува турбото и взе да се форсира, но включи ли се директна,задна и после пак директна почва да блъска директната и пак се форсира до 3-4000 оборота и след 2-3 форсирания пак включва нормално и после пак блъска :@ Незнам вече какво става и мисля утре да я закарам да закачат самата помпа да видим пак ли ще да е грешна електроника или проблема ще се окаже съвсем другаде. Но все си мисля че е помпа, така че ако случайно ти попадне такава помпа може да ме имаш в предвид

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        За мене е в помпата проблема, не е същия софтуера.Записва ли някакви грешки в еку-то на двигателя и какви точно ?
                        Ще видя за помпа дали има.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                          За мене е в помпата проблема, не е същия софтуера.Записва ли някакви грешки в еку-то на двигателя и какви точно ?
                          Ще видя за помпа дали има.
                          Ами само начало впръскване, но колата си пали без никакъв проблем и си работи на празен ход идеално. За ABS нещо като грешна комуникация с еку-то, което според майсторите идвало пак от помпата, че получавало всичко сигнали по кан-шината...или било свързано с предварение от центровка, гледаха я пак и била наред.

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от Mitko84 Преглед на мнение
                            Ами само начало впръскване, но колата си пали без никакъв проблем и си работи на празен ход идеално. За ABS нещо като грешна комуникация с еку-то, което според майсторите идвало пак от помпата, че получавало всичко сигнали по кан-шината...или било свързано с предварение от центровка, гледаха я пак и била наред.
                            Начало впръскване е кофти грешка, може да е от сумати неща, предимно по механиката, ама може и в електрониката....При тази грешка в помпата, аудито е в авариен режим с понижена мощност...
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                              Начало впръскване е кофти грешка, може да е от сумати неща, предимно по механиката, ама може и в електрониката....При тази грешка в помпата, аудито е в авариен режим с понижена мощност...
                              Е не знам, аз не разбирам...... Може и грешно да съм разбрал, но в началото всеки казваше начало впръскване е транзистор, а сега всеки казва обратното Факт е обаче, че преди ремонта на моята даваше тази грешка и не идваше нафта, а след него "блок управление гнп" начало впръскване няма. Сега и с двете електроники я дава тази грешка и не се трие по никакъв начин. Свалих я вече и отивам на варианта някой ден да изскочи такава помпа на нормална цена. Доколкото разбрах само смяна на електроника няма да стане.....май и ABS-а от там се шашкал.....еб@@@ колата

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Не се ядосвай, добра си е колата.Като намериш правилната помпа и ще си заспи....
                                Началото на впръскването( BIP), се определя от мониторинг на сигнала към управлявания соленоид.Ако да речем има заклинване на иглата на помпата, формата на сигнала се различава от дадена еталонна, която е заложена в паметта на еку.
                                Демек, обратна връзка от механиката чрез електрониката.Тънкоста е, че този сигнал който се следи, може да не е с правилните параметри И от проблем в електронния блок(най-често в крайното стъпало).
                                Ферщейн ??
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X