Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

    Първоначално публикуван от KOLDI811 Преглед на мнение
    здравей,колега точно така стана с моя фокус след ремонт на ел блок от професионалист,работи в авариен режим и не се трият грешките.много те моля за съвет ,как да процедирам? Благодаря предварително!
    ???
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Първоначално публикуван от KOLDI811 Преглед на мнение
      здравей,колега точно така стана с моя фокус след ремонт на ел блок от професионалист,работи в авариен режим и не се трият грешките.много те моля за съвет ,как да процедирам? Благодаря предварително!
      Ремонта на електрониката не е извършен както трябва ! Фордовете са по капризни - нестават с "какъв да е" ремонт, смени професионалиста ...
      Колата пали нормално ... но е в авариен режим ! Грешките излизат още докато подадеш на контакт - без дори да си въртял на стартер.

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Възможно ли е от една неизправност, при диагностика да покаже различни грешки, дължащи се на въпросната неизправност?

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Здравейте,
          много добра тема и поздрави на всички.
          Моля за съвет. Ситуацията е следната на бусчето ми форд транзит 2,0 55 kw, както си карах и изгасна , запалих отново и поработи малко и пак изгасна (все едно е свършило горивото).
          Смених горивният филтър , но няма палене . Отвих една от дюзите и пуска нафта , но не пали . Закарах го на ремонт и ми казаха , че дало грешки в електронния блок на помпата (какви грешки не са ми казали ). Свалиха ми помпата и ми я дадоха 0 470 004 002 - в интернет се дава , че тази помпа е от форд фокус . Видимо попмата е ренонтирвана , кабелчетата са рязани , на аванса е лепено и мазано със силикон и т.н. . С каква помпа бих могъл да я заменя и от какви автомобили , смятам , че ремонта на тази може би е не е рационален 1-во не е оригинална за този бус , второ е пипана , но нямам кой знае какви пари и затова пък ако е нещо дребно като този транзистор и да тръгна пък колкото кара пак е вариант.
          Благодаря предварително , чета от дни и тук най коректно отговаряте . Звънях на море от майстори всеки иска стряскащи суми без много приказки .

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Привет,
            Колата е астра г ДВГ Y20DTH. Сутрин не пали или поскоро пали изключително трудно! Като запали цял ден работи нормално. Имах съмнения за затлачена цедка в резервоара и въздух в горивопроводите. Изчистих цедката и проверих всички маркучета, вкл. и тези за обратната нафта. Колата започна да пали още по-трудно. Има тъмно сив пушек и при подаване на газ не се форсира или след форсиране гасне. Проверих потока на горивото и се оказа, че при въртене на стартер горивото достига до ГНП и след това от там не достига до дюзите. На диагностка изписва грешка p1220- недостатъчно гориво. Моля, насочете ме към възможно решение на проблема! Благодаря!

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от zezziok Преглед на мнение
              Здравейте,
              много добра тема и поздрави на всички.
              Моля за съвет. Ситуацията е следната на бусчето ми форд транзит 2,0 55 kw, както си карах и изгасна , запалих отново и поработи малко и пак изгасна (все едно е свършило горивото).
              Смених горивният филтър , но няма палене . Отвих една от дюзите и пуска нафта , но не пали . Закарах го на ремонт и ми казаха , че дало грешки в електронния блок на помпата (какви грешки не са ми казали ). Свалиха ми помпата и ми я дадоха 0 470 004 002 - в интернет се дава , че тази помпа е от форд фокус . Видимо попмата е ренонтирвана , кабелчетата са рязани , на аванса е лепено и мазано със силикон и т.н. . С каква помпа бих могъл да я заменя и от какви автомобили , смятам , че ремонта на тази може би е не е рационален 1-во не е оригинална за този бус , второ е пипана , но нямам кой знае какви пари и затова пък ако е нещо дребно като този транзистор и да тръгна пък колкото кара пак е вариант.
              Благодаря предварително , чета от дни и тук най коректно отговаряте . Звънях на море от майстори всеки иска стряскащи суми без много приказки .
              Като са свалили помпата, защо не са я проверили на стенд ?? Как иначе да се разбере какво се случва ??
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от usergad Преглед на мнение
                Привет,
                Колата е астра г ДВГ Y20DTH. Сутрин не пали или поскоро пали изключително трудно! Като запали цял ден работи нормално. Имах съмнения за затлачена цедка в резервоара и въздух в горивопроводите. Изчистих цедката и проверих всички маркучета, вкл. и тези за обратната нафта. Колата започна да пали още по-трудно. Има тъмно сив пушек и при подаване на газ не се форсира или след форсиране гасне. Проверих потока на горивото и се оказа, че при въртене на стартер горивото достига до ГНП и след това от там не достига до дюзите. На диагностка изписва грешка p1220- недостатъчно гориво. Моля, насочете ме към възможно решение на проблема! Благодаря!
                1220 е грешка в механиката или по точно в авансаторния механизъм. Не достига исканият аванс. Причините може да са най различни.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                  1220 е грешка в механиката или по точно в авансаторния механизъм. Не достига исканият аванс. Причините може да са най различни.
                  Възможно ли е да е от този клапан?

                  И ако да от къде може да се купи, защото немога да го открия никъде, освен в чужбина?

                  Благодаря за бързия отговор!!!

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от usergad Преглед на мнение
                    Възможно ли е да е от този клапан? ,,,, ,,,, ,,,, ,,,,,,
                    И да и ... не!
                    Замисли се какво върши този клапан.
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от usergad Преглед на мнение
                      Възможно ли е да е от този клапан?

                      И ако да от къде може да се купи, защото немога да го открия никъде, освен в чужбина?

                      Благодаря за бързия отговор!!!
                      Възможно да е и от него!
                      За начало огледай кабелите към него (изолацията се разкапва).На съпротивление трябва да дава около 10 ом-а. Можеш директно на клапана (разкачен) да подадеш 12в - трябва да се чува отчетливо как чука. Понякога е блокирал - стои в долната част / вода , мизерия ..
                      Другия вариант е самата механика - задрало бутало или и + запушен корпус ,подкачване .... и др...

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Колеги да използвам темата. Имам такава помпа на Зафира 2.0 Д. Помпата работи, но тече, т.е. проблема не е в електрониката, а в някакво уплътнение сигурно. Не прочетох цялата тема, все пак са си 75 страници. Та въпроса ми е - към кой мога да се обърна за ремонт? Питах няколко сервиза, но ми отказаха! Става въпрос за София, но в краен случай и на друго място, че то иначе алтернативите са мамата си трака!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Колеги да използвам темата. Имам такава помпа на Зафира 2.0 Д. Помпата работи, но тече, т.е. проблема не е в електрониката, а в някакво уплътнение сигурно. Не прочетох цялата тема, все пак са си 75 страници. Та въпроса ми е - към кой мога да се обърна за ремонт? Питах няколко сервиза, но ми отказаха! Става въпрос за София, но в краен случай и на друго място, че то иначе алтернативите са мамата си трака!
                          Как така ти отказаха ?? Коя година е Зафирата ??
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                            Как така ти отказаха ?? Коя година е Зафирата ??
                            2005. Казаха, че помпи с две букси не ремонтират. Заради електрониката. Но моя проблем явно е механичен. Все едно отказаха.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                              Колеги да използвам темата. Имам такава помпа на Зафира 2.0 Д. Помпата работи, но тече, т.е. проблема не е в електрониката, а в някакво уплътнение сигурно. Не прочетох цялата тема, все пак са си 75 страници. Та въпроса ми е - към кой мога да се обърна за ремонт? Питах няколко сервиза, но ми отказаха! Става въпрос за София, но в краен случай и на друго място, че то иначе алтернативите са мамата си трака!
                              Обади се на Боби в Дървеница.

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                                Обади се на Боби в Дървеница.
                                Координати някакви?
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X