Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Аз имам такъв клапан
    Милен Иванов
    БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
    0887771559, Пловдив

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Чакайте и аз да си споделя проблема, само, че мойта помпа е VP 37
      Машината е JEEP Grand cherokee 3.1 td с VP 37 помпа на Bosch
      Колата на място се форсира до 4000 оборота, а в движение - до 1700. Започнах от смяна на горивен филтър, последва сваляне и изчистване на резервоара и горивните пътища, защото се получаваше вакум - имам ръчна подкачваща помпичка, която се смачкваше и мислех, че не достига гориво до помпата, след това смяна на маркучите за обратната нафта - ефект - 0.
      При мен най - интересното е, че на ЛЯВ ЗАВОЙ СЕ ОТПУШВА И ТРЪГВА ДА ВЪРВИ но само докато джипа е наклонен, като тръгне направо и спира
      Според мен проблема е в клапана за обратната нафта - стои постоянно отворен и няма налягане в системата. До този извод стигнах след тест с шише с нафта - за запалване и 20 метра каране изсмука над 1 литър. После пробвах с маркуча за обратна нафта - след палене и 2 пъти даване гас на място върна в шишето към 300-400 грама нафта, което според мен не е нормално.

      Някакви идеи??
      Грандоман WJ 3.1 QD

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Здравейте всички, особено на колегата Милен.Питането ми е за една Зафирка 2.0 2002г. с новото управление PSG 16 ,помпата е с двете букси където моторния комп и електрониката за помпата са накуп.Ефекта е следния-след смяна на транзистора колата пали,обаче не може да се форсира и товари транзистора.Някой дали е борил такова управление или съм първия?Грешки няма ,чета с КТС.Клапана е сменен.
        Последно редактирано от renene; 01-08-10, 22:00.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от s.grigorov Преглед на мнение
          Не помня в кой форум съм го писал , но "изгори" ли drain-a - грешка няма да запише дори да я теглиш до морето и обратно!
          Хубаво де, ама тая същата кола си беше записала таман две грешки преди това.Една в помпата-50 и една в еку двигател 1251.
          Да видиме какво ще стане тия дни, че тия криви нисани нямат оправия.Пак на една алмера скоро-грешка 59.А всичко е направено перфектно.
          Не напразно никой неще да ги прави....., вече 3 алмери набиват подобна гршка, две се движат в авариен режим, третата въобще не пали.И все 59-начало на впръскването.Как пък на другите коли няма тия проблеми.......
          Последно редактирано от kiki.t; 01-08-10, 22:01.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
            Хубаво де, ама тая същата кола си беше записала таман две грешки преди това.Една в помпата-50 и една в еку двигател 1251.
            Да видиме какво ще стане тия дни, че тия криви нисани нямат оправия.Пак на една алмера скоро-грешка 59.А всичко е направено перфектно.
            Не напразно никой неще да ги прави....., вече 3 алмери набиват подобна гршка, две се движат в авариен режим, третата въобще не пали.И все 59-начало на впръскването.Как пък на другите коли няма тия проблеми.......
            Че записва : да , ама преди да "сдаде" . Точно в този форум вече ме оплюха ( Тони Тодоров ) поради същия проблем с нисан след ремонта - "59". С Форд-овете вече нямам проблем , за което бях писал по рано. Така ще е и с нисаните , но трябва да мине време и да се уточни проблема.

            renene:...При PSG 16 транзистора е коренно-различен и не би дал дефект. Някой "майстор" ти е дал грешна диагноза и те е вкарал във филм който е "сапунка" с 1300... и епизода.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от renene Преглед на мнение
              Здравейте всички, особено на колегата Милен.Питането ми е за една Зафирка 2.0 2002г. с новото управление PSG 16 ,помпата е с двете букси където моторния комп и електрониката за помпата са накуп.Ефекта е следния-след смяна на транзистора колата пали,обаче не може да се форсира и товари транзистора.Някой дали е борил такова управление или съм първия?Грешки няма ,чета с КТС.Клапана е сменен.
              Калине, нещо си се вкарал във филм , аз ремонта на ПСЖ16 му викам 1300лв. т.е ново управление
              Милен Иванов
              БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
              0887771559, Пловдив

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                Хубаво де, ама тая същата кола си беше записала таман две грешки преди това.Една в помпата-50 и една в еку двигател 1251.
                Да видиме какво ще стане тия дни, че тия криви нисани нямат оправия.Пак на една алмера скоро-грешка 59.А всичко е направено перфектно.
                Не напразно никой неще да ги прави....., вече 3 алмери набиват подобна гршка, две се движат в авариен режим, третата въобще не пали.И все 59-начало на впръскването.Как пък на другите коли няма тия проблеми.......
                Нисаните наистина са криви, но пък управлението си е все същото. Винаги има шанс с грешка 59 да не запали или да не се форисира и проблема си е ел. блока. Най кофтито е че дори и след диагностика директно на помпата и откриването на проблема(транзистор, клапан количество.....) след ремонта няма как да я провериш дали пали, дали не се форсира(освен ако не я дадеш на стенд в Бош)
                Милен Иванов
                БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                0887771559, Пловдив

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
                  Нисаните наистина са криви, но пък управлението си е все същото. Винаги има шанс с грешка 59 да не запали или да не се форисира и проблема си е ел. блока. Най кофтито е че дори и след диагностика директно на помпата и откриването на проблема(транзистор, клапан количество.....) след ремонта няма как да я провериш дали пали, дали не се форсира(освен ако не я дадеш на стенд в Бош)
                  Ето с какво ще провериш.Тия дни мисля да се свържа с тях, да видим цени и прочее.........
                  http://www.deteq.com/ecommerce/store....ach?l=english
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Така е и аз съм го гледал сайта, но това ще е цена. А в момента нямаме тази техника и сме "гадатели" за резултата, особено ако само помпата е при тебе а не цялата кола
                    Милен Иванов
                    БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                    0887771559, Пловдив

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от s.grigorov Преглед на мнение
                      Че записва : да , ама преди да "сдаде" . Точно в този форум вече ме оплюха ( Тони Тодоров ) поради същия проблем с нисан след ремонта - "59". С Форд-овете вече нямам проблем , за което бях писал по рано. Така ще е и с нисаните , но трябва да мине време и да се уточни проблема.

                      renene:...При PSG 16 транзистора е коренно-различен и не би дал дефект. Някой "майстор" ти е дал грешна диагноза и те е вкарал във филм който е "сапунка" с 1300... и епизода.
                      Колега нямам удоволствието да те познавам,но да ти кажа някои факти -първо "МАЙСТОРА" съм аз.Занимавам се с коли 15тина години,а пък с диагностика от 5 години и няма как да си позволя да сменям транзистор ей така защото съм чул.Тразистора имаше скъсано краче на гейта,а и още две крачета на съседни елементи които още не знам какви са.Ако имаш някаква по добра информация за коренно различния транзистор те моля да споделиш ако искаш.Поздрави!

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        renene Можеше да започнеш с това за скъсаните крачета , и защо си сменял транзистор при скъсано краче и то на гейта? То може да се " откърти " само от към точковата заварка на керамиката.
                        Според теб еднакви ли са транзисторите на втората снимка долу в дясно и на първата горе в ляво ?
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от s.grigorov; 03-08-10, 23:47.

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Renene колкото и да не ми се иска да ти кажа ама този път s.grigorov е прав , аз да споделя до сега псж16 не съм правил със проблемен "транзистор" имах случай на повреден инкрементен сензор(човека се казваше и той Милен от Шумен), ако някой друг е имал опит нека сподели

                          п.п А Калин определено може да свали VP44 на Нисана....., отличен майстор и много коректен
                          Последно редактирано от milennyc; 04-08-10, 07:51.
                          Милен Иванов
                          БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                          0887771559, Пловдив

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Основният проблем на PSG 16 е инкрементен , селсинен или за обороти и аванс - все едно : двоен hall-effect датчик за положението на вала на помпата.
                            на снимката по-долу го няма (защото в този момент го "реставрирах" ) , но показва местоположението му (по-точно на лентовият кабел , вън от корпуса и слабо защитен от алуминиево капаче. Освен това не се продава като резервна част , поне за сега.
                            Вторият проблем е късането (откъртването - в следствие на температурни разширения )на връзки - НО само , на алуминиевите ( белите ) и то тези които са между : керамиката и бакелитовия корпус.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Здравейте отново факт е че колата запали с този транзистор,грешки няма проблема е че не може да се форсира и товари транзистора.Днес я пратих на един колега в Варна дано той види повече от мен-инженер е все пак.

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Поради спецификата на VP помпите, решихме да си направим стенд за тестването им в свалено състояние.Засега са отработени : празен ход, висок празен ход(около 1200об.мин.), старт/стоп.Също и измерване налягане към дюзите.Като това се комбинира с измерване с осцилоскоп на импулсите към двата клапана, се получава доста обстойна картина.За момента няма динамични режими и промяна на аванса, но ги мъчим и тия работи......
                                Голямо улеснение за тестване на ремонтирани и втора ръка помпи.Спестява качване и евентуално повторно сваляне от колата....
                                Преди това проверих и за цена на 815 стенд на бош-110К евро без ДДС.Благодаря.....
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X