Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Здравейте

    Всичко си зависи от типа на шофиране. На мойта тойотка съм и навъртял 80 000 км и под 10.5 /което стана веднъж/ не ми е давала. А имам познати със същата кола да карат на 8.5 - 9 извънградско. Да ви кажа честно и досега съм малко скептичен към хората с нисък разход. Или премълчават, или наистина не бързат. С моята работа не мога да си губя времето по-пътищата и затова и разхода ми го показва. вчера зареждах 680 км градско 13.1 с един резервоар.
    Поздрави
    Prado
    Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
      Здрасти на всички !
      ДЖИП ЧЕРОКИ ,двигател : 2,1 тди , гуми : Малатеста КОБРА - 235-75-15 , нормално каране около 100 км/час .Маршрут Бургас-Варна-Бургас : 7,5 литра нафта на 100 км път.
      Влади, ти направо ме удари в земята с този разход, а аз си мислех, че моят върви икономично: (http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&postcount=574)
      Ако имаш точни сметки от крайморския опит, твоят джип направо "мирише" нафтата, не я гълта. Това е разход като на лек автомобил.
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
        Влади, ти направо ме удари в земята с този разход, а аз си мислех, че моят върви икономично: (http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&postcount=574)
        Ако имаш точни сметки от крайморския опит, твоят джип направо "мирише" нафтата, не я гълта. Това е разход като на лек автомобил.
        здрасти!именно за тоа говоря! и мен това ме изуми този разход на гориво ,като се има предвид тежките и абсурдно големи гуми (като за джип без лифтинг). имаше моменти където съм се движил на 3-та скорост с 2000 оборотс , с 50 км/час- е не можеше а и не исках да го зоря напразно повече двигателчето )) ето му и външният вид сега
        Прикачени файлове
        понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
        ********************************
        JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
        Honda Shadow VLX 600 - 1999
        FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


        0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
        Влади

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Сузуки Витара 1.6 моно - 10.2л газ на 100км
          Засичането е направено в продължение на 900км като около 50 от тях са градско и малко офроуд.
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Дойде време да споделя моите наблюдения за разхода.
            Дискавъри 1 3.5V8i на газ.
            Градско (София) 26-30 литра газ/ 100 км. - голяма разлика в зависимост от задръстванията и ползването на климатик.
            Извънградско (90 - 100 км/ч) с климатик 14-15 литра газ/ 100 км.
            Без климатик 2 литра надолу.
            По магистралата Пловдов - София (120км/ч) с климатик и експедиционен багажник (празен) стигна до 20 литра газ/ 100 км.
            Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Не е точно 4х4, защото постоянно е 100% предно, но при нужда разпределя до 55 % предно и 45 % задно, като това съотношение може да се блокира и ръчно за скорости до 40 км/ч.

              http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/275302.html

              Като цяло, най-ниският разход, който съм постигал извънградско е 5.7, най-високият 7.3. Градско около 8.3. Извън пътя не съм го засичал, то и не се е карал чак толкова много там.

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Първоначално публикуван от dobrinb Преглед на мнение
                Какъв е тоя сайт?? Записваш си разходиде ежедневно ли?
                РАВчето защ да не е за извън пътя?Или ти е още жал за него?
                Където Бирата, Там и Аз...

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                  Знам, че въпроса ми е доста общ, но е интересно да се видят някои цифри. Моля, отговяряйте честно. Знам, че на всички ни се иска колата ни да харчи по-малко, но колкото и да твърдим, че харчи примерно 10/100 градско, това обикновенно е малко встрани от истината. Моля, също така упоменавайте кубатурата на двигатела, вида гориво и приблизителен градски и извънградски разход. Също така е интересно дали получавате големи разлики при зимна и лятна експлоатация.

                  Тойота 4 рънър 3000 кубика в6 91 г с обикновенна газова
                  Само извънградско /засичана е на Асеновград-Костенец/ 13 на 100 газ
                  Извънградско плюс малко гградско плюс 30 минути офроуд/Асеновград Лъки Джурково черен път до вилата /15 на 100 газ
                  Само градско идва около 20 обаче избягвам да я карам засичано е само веднъж за около 50 60 км
                  Toyota 4runner
                  3000cc V6

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    колега,аз имам фронтера 2.0й(къса база) и без да лъжа,градско ми гори от 17 до 20 на 100км.(със газово съм). ина4е това лято ходихме до Копривщица и ми даде 10/100 извънградско.

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Isuzu Trooper 3.1 TDI ,1996 г.,къса база,гуми 245/70/16 кални -извънграско 9,5 л/100 км.Това е среден разход от прехода Лондон-Пловдив .По магистралите скорост 130-150 км/час + 1000 км лоши пътища в БГ и Румъния (дупки,планиски преход,тирове или задръствания),където скороста е по-малка,но и по-низка предавка-често 1-2..
                      [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                      Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Паджеро II '95 2.8 TDI GLS дълга база, доп.седалки, гуми 31/10.5/15 Гуудрич Ол Терен КО

                        Летен разход с включен климатик (изминати 24000 км):
                        - градско (София, Варна, Пловдив) 14.5 - 16л/100км;
                        - извънградско (90% асфалт, 10% много лош път, но без буксуване) 11 - 12л/100км

                        Движението е било в режим 2Н (задно). Пълен привод 4Н е използван за много малки участъци, които не оказват голямо значение на данните, които посочвам. Бавни и блокажи не са използвани.
                        Поздрави от Lincoln, UK! :)

                        Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 (дълга база)

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Нисан Патрул Y260 ,редови шестак 2800 куб.,бензин.С около 500кг.товар + палатка на покрива -12.5/100 извънградско.Интересно е,че разхода е твърд-и абсолютно разтоварен да го карам пак е някъде там(може би пък го натискам повечко)
                          08седемшест5едно513четири

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            BMW Х3 2006 2.0 дизел с 6 степенна механична кутия 9-10л/100км градско. на магистрала 6.5/100 при скорости от 120-140км/ч и между 150 -190км/ч - 8/100.

                            BMW Х5 2008 3.0 дизел автоматик 14-20л/100км градско в зависимост от задръстването средно около 16-17 и извънградско 9-10л/100км при 120-140км/ч и 11+л/100км след 150км/ч
                            It's not the Ride, It's the RIDER

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              моят самурай харчи 10/100 газ по черния път на асвалт незнам защото не го карам 1.3 карбуратор

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Нисан Терано1,3000V6,автоматик,извън градско 15-16 литра газ,независимо от товара,а градското е 20-22 литра

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X