Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Паджеро Спорт 3.0 бензин. Само градско в София само на задно - 17,5 л. Това си е почти колкото го дават по книжка. Чакам специална чашка за специалното газово, слагано в Германия, за да видя как ще е на газ

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Да се включа и аз !
      Моята Фероза гори малко повечко от другите, защото няма никакви хъбове и предният кардан се върти постоянно макар и да не въртят предните колела.
      Градско около 18/100 на Газ и около 14-15/100 извън градско.

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Диско1 -300TDi , Когато го купихме през далечната 2008(10 годишно на 125 000 км) направихме проба пълен/пълен на АМ Тракия София-Пловдив каране само с 90 км/ч и даде разход под 6/100. Разхода от миналото лято беше около 8.5/100 извънградско.По време на леки горски разходки (изцяло на късите предавки) разхода това лято е около 16-17/100.Тези дни го взех от основен ремонт след първо влизане в сервиз(освен за обслужване,смяна на масло и веднъж съединител) за 8 години и 150 000 км. и ще видим колко ще гори сега.
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          Последно засичане преди два дни, на дълго включително два пъти минаване на прохода "Петрохан" общо 500 км. с включен преден мост и скорост, колкото позволява пътя, непочистен сняг и няколко пъти продължителна работа на място. Разход 11.5л./100 км. дизел заредено до пълен резервоар, това за Терано 2.7 ТД автомат.

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Гранд Витара 3.2 бензин автомат, с по-големи АТ гуми, до 90 км/ ч - 9.3/100; 100-110 -10.5/100; 140- 13/100, градско за Варна - 16/100. Зимата 0.5-1 л отгоре, зависи от вятъра Засичана както трябва 5 пъти,резултата излиза еднакъв с показанито на компа.
            Това ми е първата кола, която със хубав бензин харчи повече. Публикуваните резултати са с 95, със 98/100 октана 1-2 л отгоре

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Черокито е по книга: Градско 10-12/100, извънградско - 8-10/100
              А сега студените зимни дни гледам качило на 16-17/100
              "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

              Grand Cherokee Limited 2.7CRD

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Паджеро 3 ! Мачкане на дебел сняг,дърпане на гребло,разнасяне на Киа ,като праскачка из лозе,ходене из нивите на лов -14/100 (дизел).

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Мусо 2.9Д с оригинален атмосферен ОМ602, за 100км. само градско по километраж, които реално са 110, 30лв. нафта от ЕКО, което с отстъпките е 14.5л., при което се получава 13.18 (в период, че скоба и осмица става имот ), и това при положение, че в студовете не го гася като чакам нещо/някой някъде.

                  Очаквам Гагич да сподели за HEMI-то.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    Аз мога да кажа за магнума.Под 30 не е дал на бензин,че не съм му оправил още газовото.По борд 28-29.Това в София в най-скапаното задръстване и време.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Ползвам от време на време едно П2 2,8 автоматик - под 15/100 в града не пада, сега зимния сезон и предимно на задно. Другия дето го ползва казва 18. М/у другото леката му кола 1,6 автоматик дава същия разход, като при мене пада и на 13. Паджерото извън градско си го ползва само той и винаги газта е в пода, колкото може да върви, за разхода в тия условия никой нищо не знае.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        И още едно засичане от преди 2-3 дни.
                        9.75л. за 88км. градско с постоянно включени хъбове (ако въобще има значение), което прави 11л./100км.
                        Това от ЕКО, с просташкият им дизел.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          В годините смених и имам няколко джипа но никой не "харчи" по малко от 25.....какъв късмет
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Мусо 2.9Д...30лв. нафта от ЕКО, което с отстъпките е 14.5л., ...
                            Очаквам Гагич да сподели за HEMI-то.
                            Каква нафта, бре, нали караше само на олио?
                            А за Хемито съм писал, да си чел. Ето, умри от яд :
                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]697685[/ATTACH]
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              А за Хемито съм писал, да си чел. Ето, умри от яд :
                              Новото SRT8 харчи толкова.

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Каква нафта, бре, нали караше само на олио?
                                А за Хемито съм писал, да си чел. Ето, умри от яд :
                                Готин разход. Аз моя съм успявал да го наглася 2.0/100. Явно по-надолу не ми дава да се гавря :-)
                                Абе винаги съм се чудил какви са тези TYPE 45....46...и .т.н дето ги пише под километража?
                                WG 2.7 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X