Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
    Готин разход. Аз моя съм успявал да го наглася 2.0/100. Явно по-надолу не ми дава да се гавря :-)
    Абе винаги съм се чудил какви са тези TYPE 45....46...и .т.н дето ги пише под километража?
    Нищо не е нагласено, просто в Сърбия по тия пътчета, описани в темата, откъдето е цитатът, не можеше да се кара с повече от 80-90 км/ч. (много каручки, тракторчета и... полицайци имаше). Ама като не следи Джоу творчеството на тов. Гагыч, напразно пита:
    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    М`да. Дъ живейт Бокувити мъгистрали...
    Та, можем да приключим темата със следната "техническа" констатация: над 220 км/ч при само 4000 оборота / мин., се усеща как прекъсва подаването на гориво, т.е. електронно ограничение все пак има, като не мисля да го махам (който иска повече - да се ориентира към "Рено Меган" и други подобни класни возила) Круизът пък работи само до 170 км/ч, над тях не иска да се включва. Среден разход ~ 16 л. / 100 км., много приятна изненада. От високото седене го няма специфичното "оптическо събиране на пътя / лентите" каквото съм имал на младини с "Ланчата" при същите скорости. В завоите е учудващо стабилно, за разлика от "Liberty". Както беше написал един участник тук "Вот такой вот, интересный зверек".
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Скоро си взех Диското 300TDI от основен ремонт и чини ми се е бая по апетитно от преди - 100% градско - 15 отмаа.Дали пък след полагаемото "барване" на клапаните ще запее друга песен?
      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        ...
        А за Хемито съм писал, да си чел. Ето, умри от яд :
        ПисАл си колко е докато се возиш у Сръбско, а аз за градско при около -15°С, като не го гася ако чакам някой някъде, което е доста често.
        КАжи колко е HEMI-то при такива условия ?


        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Каква нафта, бре, нали караше само на олио?
        ...
        Дефицит бе, Гагич !
        Ако ше си чистиш фритюрника, имай ме предвид.

        P.S. Ма верно никога не съм засичал колко ми харчи на дълго.
        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-02-17, 00:15.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          -Това беше стандартната Витара. Сега е с Дуратраци 235/75-15 и дифове 5,125. Извънградското е 12 , градското до 15 газ.
          Зимата, в големия сняг не изгори повече от 15/100. В гората в яко кал/сняг до 20 с много газ.

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            P.S. Ма верно никога не съм засичал колко ми харчи на дълго.
            E, туй щото компилацията не е за дълги преходи - ще вземе да се разпадне докато пристигне...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              E, туй щото компилацията не е за дълги преходи - ще вземе да се разпадне докато пристигне...
              Ако ше спиш по-спокойно, така да е !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • Re: От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Каква нафта, бре, нали караше само на олио?
                А за Хемито съм писал, да си чел. Ето, умри от яд :
                По нанадолнище, на свободна, само тогава разхода ще ти е такъв. Недей залъгва хората, че не харчи. Имаш коне, ползваш, трябва и да ги храниш, просто няма как да стане иначе.

                Коментар


                • От: Re: От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                  По нанадолнище, на свободна, само тогава разхода ще ти е такъв. Недей залъгва хората, че не харчи. Имаш коне, ползваш, трябва и да ги храниш, просто няма как да стане иначе.
                  Имам и MDS-система (дето изключва 4 цилиндъра от време на време, общо взето когато ѝ скимне на нея). Но явно го прави често, защото 5,7-литровата ми V8 джипка харчи по-малко от 3,7-литровата V6 в подписа.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • Re: От: Re: От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Имам и MDS-система (дето изключва 4 цилиндъра от време на време, общо взето когато ѝ скимне на нея). Но явно го прави често, защото 5,7-литровата ми V8 джипка харчи по-малко от 3,7-литровата V6 в подписа.
                    Това също е плюс. Обаче и тя изключва когато не ползваш. Искам да кажа, че този разход е постижим, но не е реалния за 5.7 с нормално каране.

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Здравейте!

                      Kia Sorento 3.5 V6 2005 195к.с. бензин/газ
                      Със стоков размер гуми - 15-20л./100 газ. извън градска скорост 140км/ч
                      С 265 /70 / 16 Grabber AT2 - 25л./100 газ.
                      С каравана (1.2т.) при 90-100км/ч. - 25л./100 газ.

                      Isuzu Midi 2.0 бензин/газ 90к.с.
                      Със стоков размер гуми - 12-18л./100 газ. извън градска скорост 100км/ч
                      С 195 /85/ 14 Kumho KL71 AT - 20л./100 газ.

                      Всички стойности са завишени към горна граница на стойностите.

                      Поздрави!
                      Камен
                      Последно редактирано от Камен Ангелов; 10-02-17, 10:06. Причина: Грозотила изуснах!

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 144к
                        бензин/газ
                        градско 14,5 - 17 / 100 газ
                        извънградско 90-100 км/ч - 12,5/100 газ
                        Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                        Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                        Коментар


                        • От: Re: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Първоначално публикуван от ramar Преглед на мнение
                          Terrano II 2.7 TDI(147 к.с -чип) градско, извънградско,магисртала 130-140км/ч,климатик,без климатик- все едно и също -10.5л/100км
                          на 4x4 незнам.

                          ..............

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            Volvo xc90 2007г. 2.4d5, 185 к.с., гуми 235/60/18, градско -12/100, на дълго до 140 км/ч- 10/100.

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Steyr Puch Pinzgauer 710M - горско-градско харчи към 30л/100км. за разход на дълго няма данни .
                              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Първоначално публикуван от pangelov1 Преглед на мнение
                                Volvo xc90 2007г. 2.4d5, 185 к.с., гуми 235/60/18, градско -12/100, на дълго до 140 км/ч- 10/100.
                                Градското в кой град е?
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X